Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Adott egy gomb, amit ha...

Adott egy gomb, amit ha megnyomsz kapsz több millió forintot, viszont egy ember meghal a világon, nem tudhatod ki. Megnyomnád?

Figyelt kérdés
2011. júl. 23. 23:20
 81/105 anonim ***** válasza:
100%

Megmagyaráznátok magatoknak, hogy nem ti öltétek meg, nem láttátok, nem is biztos hogy meghalt. Tipikus. Kognitív disszonancia. Mert az ember nem tud olyan tettel együttélni, ami ROSSZ, akkor inkább elhiteti magával, hogy mégsem olyan rossz az.

Kár, hogy csak magatokat csapnátok be.

Egyébként nehéz kérdés ez Magyarországon, amikor sokan a létminimum alatt élnek, és esélyünk sincs a kitörésre... Sajnos.

2011. júl. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/105 anonim ***** válasza:
20%

A válaszom: hol az a gomb? :D

Többi embernek a válaszom: meghal egy ember, hű de nagy lelkiteher, mindenki be van ájulva... Most gondolj bele egy kicsit: nem tudom kinek mi a munkája, de ha kocsmáros vagy, lehet részegen elütik hazafelé - te adtál neki inni; ha bankban dolgozol, lehet azért hal éhen - mert te/a bank ahol dolgozol, nem adott neki kölcsönt; ha bolti eladó vagy, lehet hogy a szalámi, amit délután tőled vettek - épp most akad meg a vásárló torkán; ha orvos vagy - lehet, hogy nem veszel észre egy súlyos betegséget az egyik pácienseden és meghal. Akkor ennyi erővel mindenki felelős valakinek a haláláért, nem?? Vagy ha az alkalmazott megy kifele a cég épületéből, és a fejére esik a zászlótartó rúd - akkor a főmök a hibás?


A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 01:18

Hagyjuk már ezt a gyerek témát... Mi van ha egy 6-8 éves hal meg? Miért, mi van ha egy 80 éves háborús veterán hal meg?? Nehogy már egy gyerek többet érjen, mint azok, akik letettek valamit az asztalra.


Sátán Fia: Lehet, hogy veled semi gond nincs, csak én az ilyenben azt nem szeretem, hogy mindent a segged alá tolnak. Ott van apuka, aki pár millióval tudta támogatni a céged elindulását, onnantól kemény munkával fenntartottad... Ez így szép és jó, de ha apukád nem tudta volna elindítani, most te is egy olyan ember lennél, aki megnyomná a gombot, nem pedig itt vagánykodnál, hogy neked csak 10 év volt a gazdagságig vezető út. Bezzeg aki beleszületik egy szegény családba, és naponta több mázsát pakol fel egy teherautóra, az elégedjen meg a minimálbérrel, míg te karosszékben ülve milliomos vagy... Ez elég nagy gond a mai társadalomban.


Jöhetnek a piros kezek, lesz*rom. :)

2011. júl. 24. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/105 anonim ***** válasza:
100%

Draught válasza:



Regényeket írsz pedig 2 sorral is le lehetne tudni,


Mi van ha te halsz meg amikor megnyomod?


Erre nem is gondoltál mi? ;)

2011. júl. 24. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/105 anonim ***** válasza:
meg...
2011. júl. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/105 anonim ***** válasza:
100%

Draught elég butácska vagy drága:) Ha eladok 30dkg párizsit, és másnap megakad az illető torkán, szerintem nem annyira tehetek róla, mintha azt mondják itt a gomb, kinyírsz vele egy embert.


És nem arról van szó hogy egy gyerek többet ér, mint aki letett valamit az asztalra, hanem arról, hogy 6 évesen még az egész élet előtted van, míg 80 évesen akár megváltás is lehet ha meghalsz.


Gondolkodj már!

2011. júl. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/105 anonim ***** válasza:
0%
a film címe A doboz. és köszi szépen a lepontozást, mdki elmehet a jó büdös .....-ba!
2011. júl. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/105 anonim ***** válasza:
30%
Nyomogatnám a gombot mint az őrült de nem a pénzért :D
2011. júl. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/105 son of satan ***** válasza:

"A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 02:41" Valóban, mindig jól jön a segítség amikor az ember elkezdi a saját életét. Viszont az egyáltalán nem biztos, hogy ha nincs meg ez a támogatás, akkor nem jut fel az ember ugyanerre a szintre, csak akkor legfeljebb több idő kell hozzá. Amúgy én is köszönöm azon embereknek a lepontozást, akik miatt 76 % - ról 69 - re estem vissza. Szép dolog az irigység. Valószínűnek tartom hogy aki itt bőszen nyomogatja a piros kezeket az roppant büszke lehet magára, csak ugye az élet nem ezen múlik hogy ki hány százalékon áll ezen a gy.k. fórumon. Attól otthon még lehet az illető egy nagy nulla %.

2011. júl. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/105 A kérdező kommentje:
76%-ról 69-re? Ú, szegény. Engem igenis nagyon feltud idegesíteni, ha akár eggyel is visszaesek.:/
2011. júl. 24. 15:36
 90/105 son of satan ***** válasza:
54%
Azért nem kell sajnálnod...........................
2011. júl. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!