Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Adott egy gomb, amit ha...

Adott egy gomb, amit ha megnyomsz kapsz több millió forintot, viszont egy ember meghal a világon, nem tudhatod ki. Megnyomnád?

Figyelt kérdés
2011. júl. 23. 23:20
 71/105 anonim ***** válasza:
100%

01:13


egy ember meghal a világon, 'nem tudhatod ki.' szov. Anonim csak abba sokan nem gondoltak bele mi van ha egy 6-8 eves gyereket olnek meg

2011. júl. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/105 anonim ***** válasza:
69%

"de tegyük fel, hogy te biztosra tudnád, hogy megöltél valakit.. az nem elég??"

Én nem öltem meg senkit, tartanám magam ehhez. Józan ésszel belátnám, attól senki sem halhat meg, ha megnyomok egy gombot, hacsak nem egy időzített bomba gombja. Ha baleset vagy gyilkosság áldozata lesz, akkor az nem az én saram. Ő mindenhogy halálra volt ítélve, csak én mondtam meg, melyik pillanatban következik be. Ha arról lenne szó, hogy egymillióért le kell szúrnom valakit, ilyenbe nem mennék bele, természetesen, egy csirkét sem tudnék megölni, pedig azokat utálom.

2011. júl. 24. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/105 son of satan ***** válasza:
91%
Nekem nem kellett csak 10 év hogy gazdag legyek. Most vagyok 40. És még senkit nem öltem meg, okoska.
2011. júl. 24. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/105 A kérdező kommentje:
son of Satan, mi a foglalkozásod?:D
2011. júl. 24. 01:22
 75/105 anonim ***** válasza:

"Nekem nem kellett csak 10 év hogy gazdag legyek. Most vagyok 40. És még senkit nem öltem meg, okoska."

Akkor te szerencsés vagy. Én meg nem tudhatom, hol tartok 10 év múlva. Gazdagságra nem vágyom, csak legyen egy szép, rendezett otthonom. Ha gazdagságra vágynék, nem 20-szor nyomnám meg. Annyi egy normális házra és normál életkörülmény kialakítására elég, a többit csinálnám tovább én, munkával.

Azt én sem mondtam, hogy 20millióért ténylegesen megölnék 20 embert. Tehát nem mennék be egy bankba gyilkolászni, vagy hasonlók. Ennyire nem lelkizem, mert ilyen alapon ne vegyek olyan dolgokat, amit fejletlen országok bérrabszolgái gyártottak, mert lehet, hogy épp annak a terméknek a gyártása közben halt meg egy dolgozó ott, amit használok.

2011. júl. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/105 son of satan ***** válasza:
53%
Ez nem tartozik itt senkire. Maradjunk annyiban hogy üzletkötő vagyok.
2011. júl. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/105 anonim ***** válasza:

És egyébként, kedves sátán fia, gondolom a nulláról kezdted az életed és milliomosig feltornáztad magad kemény munkával? Talán még szüleid sem voltak, hanem 18 évesen az utcára dobtak az intézetből, hogy találd fel magad, ám te kitartóan küzdöttél a céljaidért?

Ezt azért mondom, mert így szokott lenni, legalábbis az interneten, ahol mindenki azt mond, amit akar.

2011. júl. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/105 anonim ***** válasza:
100%
jó ez csak egy elméleti sík :)) de a kérdés nem úgy hangzott hogy: "megnyomsz egy gombot, ha kapsz ezer millát és mellette én azt mondom, hogy meghal valaki?" hanem tudnád hogy te öltél. nekem aztán mind egy hogy ki, de akkor is te ölöd meg! EZ nem elég? :O ÉS nem azért mert a sors elrendelte.., hanem mert neked kellett pár milla. ha nem nyomod meg, akkor az lenne a sors hogy éljen. nem...?
2011. júl. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/105 son of satan ***** válasza:
Azt hiszem, kissé mélyre ástunk már a témában. Jó éjszakát mindenkinek.
2011. júl. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/105 son of satan ***** válasza:
Muszáj még egyet reagálnom. Egy szóval nem írtam hogy a nulláról kezdtem. És ez bűn? Ha egy szülő alapokat tud biztosítani a gyerekének, akkor szégyellnie kell magát? Akkor van baj, ha a gyerek képtelen továbbvinni és keményen dolgozva sikerre vinni aminek már meg volt az alapja. De ahhoz ugyanúgy dolgozni kell, mert magától nem jön semmi, és a biztos alap is szertefoszlik ha nem hozzáértő kezekben van. Én is el fogom mindkét gyerekemet indítani majd az életben, és ebben nincs semmi kivetni való.
2011. júl. 24. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!