Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Cigany vagyok! Van valakinek...

Cigany vagyok! Van valakinek kerdese, esetleg erdekli valami velunk kapcsolatban?

Figyelt kérdés
nem velemenyeket es mocskolodast varok!
2010. ápr. 14. 21:15
 11/99 A kérdező kommentje:

3.

bocsanat NEM csak a ciganyok

2010. ápr. 14. 21:54
 12/99 A kérdező kommentje:

4.

Nem csak az akinek van gyereke

semelyik no nem vehet fel rovid szoknyat amibol kilatszik a terd folotti laba,nadragot pedig egyatalan nem hordunk.igazabol egyatalan nem latszodhat a labunkbol semmi de idovel mar azert ennyit megengedunk magunknak

2010. ápr. 14. 21:56
 13/99 A kérdező kommentje:

5.

a sok gyerek azert van mert az mind isten ajandeka es ha isten azt akarta hogy megszulessen mind a 10 akkor 10 gyereket fognak nevelni.ez regimodi szokas manapsag elhiszem hogy sokan inkabb azert valaljak be mert igy tobb penzt kapnak

hogy mennyi segejt kapnak?fogalmam sincs gondolom ugyanannyit mint mas 10 gyerekes magyar csalad

nekem csak egy van!

2010. ápr. 14. 21:59
 14/99 anonim ***** válasza:
100%
Ja, milyen íze van a nőstény disznó méhéből készült ételnek? Hallottam, hogy csak az európai cigányok eszik, kíváncsi vagyok milyen.
2010. ápr. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/99 anonim ***** válasza:
100%

Van kettő

Mit jelent az, hogy cigány?

Úgy értem tudom, hogy a köznyelvben az egyes kédezők által leírt színesbőrű lumpen embertömeget jelenti, de mit jelent valójában, te mitől vagy cigány?

Egyes szinesbőrűek pl. nem is beszélnek semmilyen cigány nyelven. Más országokban a cigányok vándorolnak és aki letelepszik és háza van az már nem is számít annak.

2010. ápr. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/99 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon nagy RESPECT ezért a kérdésért. Több ilyen megnyilvánulás kellene...

Engem az érdekelne, hogy szerinted hogy lehetne érdemben foglalkozni a cigánykérdéssel anyélkül hogy sértődés és anyázás lenne belőle.


Több riportot is láttam szakértőkkel (kissebségi jogok, társadalom tudomány, néprajz...) de mindegyik csak sztereotípiákban beszél. Ez miért van?


Szerinted a cigányokat hogyan lehetne a kívülállóságból egy kicsit beljebb emelni a társadalomba? (Mint mondjuk amerikában a feketéket...)


L/20

2010. ápr. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/99 anonim ***** válasza:
100%
Engem a népköltészet és a népmesék érdekelnek. egyszer olvastam egy cigány mesét, és nagyon tetszett.
2010. ápr. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/99 A kérdező kommentje:

6.

szerintem nem sokkal tobb mondjuk 100 cigany es 100 magyar kozt az idegbeteg agressziv ember.nem szeretnek dolgozni ez teny de ok is szeretnek penzt keresni csak ok a konyebb modjat valasztjak igy megesik hogy masoktol veszik el amire szukseguk van.probalnak az eszukkel penzt keresni nem pedig a ket kezukkel.ez nem csak a torvenytelen dolgokra vonatkozik hanem akiknek van ra modjuk uzletelnek.bar azert mostansag mar sok roma dolgozik azthiszem kezdenek felzarkozni es ha lenne lehetoseguk sokkal tobben dolgoznanak.

2010. ápr. 14. 23:55
 19/99 A kérdező kommentje:

7.

nem hiszem hogy nekunk ettol most jobb lesz mert Orban Viktor nyert

2010. ápr. 14. 23:56
 20/99 anonim ***** válasza:
100%

En csak egyet szeretnek kerdezni?

Miert mondjak ugy a romak, hogy "a magyarok"?

Ti milyen nyelvet beszeltek? Magyart.

Melyik orszagban eltek? Magyarorszagon.

Milyen allampolgarok vagytok? Magyar.

Akkor miert kulonboztetiket meg, hogy magyar meg cigany?

En ezt szeretnem tudni!

Bennem semmi negativ eloitelet nincs, a parom szinesboru,ha valaki nem rasszista, akkor az en vagyok.

De amikor egy cigany baratom szajabol azt hallom, hogy "a magyarok igy meg ugy" akkor olyan mintha magabol csinalna hulyet elottem, hiszen o is magyar.Ezt nem ertem...

2010. ápr. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!