Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Cigany vagyok! Van valakinek...

Cigany vagyok! Van valakinek kerdese, esetleg erdekli valami velunk kapcsolatban?

Figyelt kérdés
nem velemenyeket es mocskolodast varok!
2010. ápr. 14. 21:15
 21/99 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Írnál nekem pár cigány babonát? Mindig is érdekelt az ilyesmi, bár jómagam nem vagyok babonás (nagyon), de ezek olyan érdekesek tudnak lenni. És úgy tudom, hogy a cigányoknak sok babonájuk van. Megosztanál velünk párat?

2010. ápr. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/99 anonim ***** válasza:
100%
A cigányok között különböző törzsek vannak(pl.beás,kolompár,oláh).Vannak szokások amik eltérnek törzsenként?Házasodnak egymással pl. oláhok kolompárcigányokkal?Milyen a viszonya egymással a különböző törzseknek?Én azt hallottam az oláhcigányok kicsit lenézik a kolompárokat.
2010. ápr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/99 anonim ***** válasza:
100%
22.06:Érdekes,pont most olvasom a "Pilátus felesége" című könyvet és az általad említett étel itt is szerepel.A rómaiak étlapján,mint ünnepi ebéd.(a parizel meg egyébként tőgyből-is-készül)
2010. ápr. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/99 A kérdező kommentje:

8.

Fogalmam sincs hogy milyen ize van a nosteny diszno mehebol keszult etelnek en nem ettem meg soha sot en hust sem eszem.az igaz viszont hogy halottam regi oregektol hogy ettek ilyent es nagyon finom volt o szerintuk.gondolom a szegenyseg vitte ra oket a regi idokbe hogy ilyeneket megegyenek de ez ma mar nem igy van.

2010. ápr. 15. 14:02
 25/99 A kérdező kommentje:

9.

fuu hat hogy mit is jelent az hogy cigany?

van egy kulturank ami teljessen mas mint nektek magyaroknak.

viszont az egesz vilagon mindenhol elnek ciganyok es mindenkinek ugyanaz a kulturajuk,a szokasik,egy nyelvet beszelunk.

2010. ápr. 15. 14:06
 26/99 anonim ***** válasza:
84%
Különlegesnek és értékesnek tartom a kultúrátokat. Egy dolog mellett azonban nem tudok elmenni: amikor sétálok az utcán, és mögöttem jön néhány "cigány", aztán hirtelen megjegyzéseket tesznek rám, dobálnak kövekkel vagy egyéb tárgyakkal, stb. Ha van rajtam sapka, abba kötnek bele, ha nincs, akkor abba. Elfutni még sosem mertem, mert attól féltem, hogy így még jobban magamra vonom a figyelmüket, telefonálni sem mertem, mert akár meg is verhetnek, amíg segítséget hívok. Ilyenkor mi a teendő? Hogyan viszonyuljak hozzájuk?
2010. ápr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/99 A kérdező kommentje:

10.

felemelni a ciganyokat es a ciganykerdesrol normalissan beszelni?

ha tobb munka lehetoseget kapnanak akkor biztossan jobb korulmenyek kozt tudnanak elni.ha nem neznek ki oket mindenhonnan ha buszkek tudnanak lenni arra hogy ciganyok ha kapnanak egy pici eselyt ok is valtoznanak.

aztan lassan majd egyre kuluraltabbak es tisztabbak lesznek.

de akkor is ciganyok maradnak es ezen semmi nem tud valtoztatni

igaz tenleg nem nagyon lehet a ciganykerdesrol normalissan beszelni mert Magyarorszagon nagyon elfajultak ezek a dolgok.

en peldaul angiaban elek es itt nagyon sok bevandorlo el es bizony nem kulomboztetik meg oket semmiben es semmikor teljes eletet elnek befogadtak oket az angolok pedik ok is mas kulturaban elnek mint az angolok sot hasonloak a ciganyokhoz /a pakisztan es neger bevandorlokra gondolok/

2010. ápr. 15. 14:21
 28/99 A kérdező kommentje:

12.

a cigany nepmesek

ez azert alakult ki szerintem mert ugye a ciganyok mindig is szegenyebbek voltak:tobben aludtak egy szobaban altalaban egy egesz csalad es ugye nem egy vagy ket gyerek szuletet hanem legalabb negy vagy ot es akkor meg ott voltak a nagyszulok plusz meg akiket befogadtak magukhoz mert ha egy csaladtagnak nincs hova mennie a ciganyok befogadjak nem kerul utcara!szoval sokan aludtak eggyutt egy kis szobaban es tv ugye nem volt ezert estenkent az idosebbek meseltek a gyerekeknek sokszor csak akkor kitalalt vagy esetleg az o szuleiktol halott meseket

2010. ápr. 15. 14:26
 29/99 A kérdező kommentje:

13.

ez jo kerdes hogy miert mondjuk nektek azt hogy magyarok

talan azert mert mas megszolitas csak az lenne hogy parasztok az meg nem olyan szep

ennyi en ezt gondolom okosabbat en sem tudok

2010. ápr. 15. 14:28
 30/99 A kérdező kommentje:

14.

a babonak:hat van eleg sok!bar ez csaladonkent valtozo lehet

pl.reggel koran nem eszunk mert a szerencsenket eszul el!

santa embert latni jo mert szerencset hoz!

az almunkat deli 12 ora elott nem meseljuk el!

ujszulottet,kisbabat aki nincs megkersztelve nem nezegessuk vagy ha igen akkor haromszor lekopjuk merthogy kulonben elvinnenk az almat es nem lenne nyugodt a baba

aztan szinten babakat ameg nincsenek megkeresztelve kicsi puha piros szalagot kotunk a kezere ez megvedi ot es esetleg kis szentkepet teszunk a feje ala a polyaba.

idosebb oreg ferfiak nem is nezik meg a nagyon pici babakat.

aztan ha elindul a gyerek az elso lepesenel kessel keresztet vagunk ele hogy a jo isten figyelje minden lepeset es vigyazzon ra

a babanak amikor bujnak az elso fogai azt nem mondjuk ki nem beszelunk rola ezt igazabol nem is tudom hogy miert van de en is betartottam

a kenyeret nem dobjuk ki es nem forditsuk meg a kilos kenyeret az TILOS

hat van meg sok most enyi jut eszembe

2010. ápr. 15. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!