Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Cigany vagyok! Van valakinek...

Cigany vagyok! Van valakinek kerdese, esetleg erdekli valami velunk kapcsolatban?

Figyelt kérdés
nem velemenyeket es mocskolodast varok!
2010. ápr. 14. 21:15
 31/99 A kérdező kommentje:

15.

igen kulonbozo fajta ciganyok vannak

vannak a rumungro ciganyok akik mar egy kicsit modernebbek mint mi:tisztak,ok nem beszelnek ciganyul,nadragba jarnak,muzsikusoknak hivjak oket mert altalaban zenelnek

ilyen pl.a Varadi roma caffe tagjai vagy a 100 tagu cigany zenekar

aztan vagyunk mi:mi beszeljuk a nyelvet,betartjuk a szokasokat de nem vagyunk mar anyira elmaradottak,tisztak es kulturaltak vagyunk pl.Bodi Gusztiek,

aztan vannak a beas ciganyok:ok koszossak,nem tartanak be semmijen szabalyt,beszelnek ciganyul de nem a mi nyelvunket hanem van nekik egy sajat nyelvuk amit mi egyatalan nem ertunk.otolluk nem is tudok peldat mondani mert nagyon elmaradtottak

aztan vannak a koszorus ciganyok:nem beszelnek ciganyul,nem tartanak be semmit,elmaradottak,koszosak minden ami rosz lehet bennuk megvan es legtobbszor ok alapjan vagyunk megitelve

igen hazasodnak mas fajtakkal a ciganyok de nem jellemzo vagy ha igen akkor az mindig ki van nezve a csaladbol.ugyanugy mint ha magyarral hazasodik egy cigany

2010. ápr. 15. 15:39
 32/99 anonim ***** válasza:
74%
A fekete kutyákkal is van valami babona? Valahogy úgy vettem észre minden cigány jobban tart tőlük mint a többi kutyától. Pedig a másik kutyánk sokkal nagyobb, de a kicsiől félnek inkább, ami teljesen alaptalan lévén az csak egy öleb. Vagy ez csak egyedi eset?
2010. ápr. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/99 anonim ***** válasza:
62%
Eszembe jutott valami, amire régóta kíváncsi vagyok. Na szóval, most akkor egy cigánynak sértő, ha azt mondják, hogy cigány, vagy nem sértő? Most persze gondolom ez hangsúlytól is függ, de ha nem lenézően mondják, hanem pl. úgy, hogy "Önöknél, cigányoknál milyen süteményt szokás sütni Karácsonykor?" - akkor ilyen szövegkörnyezetben sértő az, hogy cigány? Mert van aki szerint azt kéne használni, hogy roma, de van, aki szerint meg pont az a nem jó. Most akkor mi van ezzel? Én abban a tudatban éltem, hogy a cigány egy népcsoport neve, tehát eleve nem lehet sértő, mint ahogy a kínai meg kínai, az oros az orosz, stb.
2010. ápr. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/99 A kérdező kommentje:

nem nincs semmi felelem a fekete kutyakkal kapcsolatban sokkal inkabb a fekete macska de az nem cigany fuggo

szoval teljessen veletlen egyedi dolog ez

2010. ápr. 15. 20:18
 35/99 A kérdező kommentje:

egyedi dolog az is hogy serto vagy nem a ciganyozas

nekem es a csaladomnak nem

ciganyok vagyunk es nem szegyeljuk sot buszkek vagyunk ra

2010. ápr. 15. 22:17
 36/99 anonim ***** válasza:
14:18 - as vagyok. Úgy tűnik, valami nagy hülyeséget írhattam, mert csak én lettem lepontozva, és válasz is csak ez én hozzászólásomra nem érkezett... Kérdésekről volt szó, nem? Nos, engem ez a része érint leginkább, és a magyarok az ilyen kérdésekben nagyon negatívan és elfogultan nyilatkoznak az én környezetemben, ezért örültem, hogy van, aki valós dolgokat tudna erre a problémára javasolni.
2010. ápr. 16. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/99 anonim ***** válasza:

A cigányok a magyarok ellen nagyon öszetartóak.De itt vannak ezek a tömegverekedések(100-200 fő,kapa,kasza,balta),min tudnak ennyire összeveszni,hogy akár meg is ölik egymást?

Ja ,és miért mennek a cigányok mindenhova 20-30-as csoportokban?(pl.boltba,postára)Nekem úgytünik ez főleg a telepen élő cigányokra jellemző.(azokra gondolok akiknek a legsötétebb árnyalatú a bőrük)

A telepeken élő cigányok tényleg esznek döghúst?

2010. ápr. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/99 anonim ***** válasza:
A családokban a nők és a férfiak miért járnak külön csoportokban? Szóval elmegy bevásárolni egy család, és a nők is külön csoportban vásárolnak, meg a férfiak is. Az idősebb nőknek mekkora tekintélyük van a családban?
2010. ápr. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/99 anonim ***** válasza:
Szia az érdekelne hogy a cigány nők között van-e valami családon belüli rangsor,egy korosztályon belül?Illetve azt hallottam,hogy ha egy cigánycsaj összekap magyar csajjal általában a cigány csaj megtépi a magyart,szerinted ez miből fakad?Családon belül sokat rivalizálnak a cigány csajok?
2010. ápr. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/99 A kérdező kommentje:

14:18 nak!

neharagudj hogy nem valaszoltam de ugy gondoltam olt hasonlo kerdes amire valaszoltam

es en nem pontoztalak le!ezt mibol gondolod?

szoval a kerdesedre:ahogy a magyarokban ugy a ciganyokban is sok fele ember van.mivel en magam es az en csaladom es kornyetem nem tesz effele dolgokat igy erre nem tudok okos valaszt sem adni

de a velemenyem az hogy ugyanazert kotekednek es feltunoskodnek mint mas magyar fiatalok vagy ittas emberek is,nem gondolom hogy ez cigany fuggo lenne

es hogy mi lenne az okos viselkedes ebben az esetben?fogalmam nincs talan nem figyelni rajuk akkor elobb utobb abba haggyak

megegyszer bocs

2010. ápr. 16. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!