Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Cigany vagyok! Van valakinek...

Cigany vagyok! Van valakinek kerdese, esetleg erdekli valami velunk kapcsolatban?

Figyelt kérdés
nem velemenyeket es mocskolodast varok!
2010. ápr. 14. 21:15
 61/99 A kérdező kommentje:

nem felek attol,hogy belemkotnenek ha egy telepre bemennek mas fajta ciganyok koze sot szivessen megnezem hogy elnek

mert mi ha nem is szeretjuk de nem nezzuk le egymast.

akarmennyire koszossak lennenek megprobalnak leulni es tisztelettel beszelni veluk.

barmennyi beas,koszorus,rumungro cigany koze be mernek menni egyedul mert ok nelkul mi nem bantsuk egymast

mindenkepp megkell probalni az o eszukkel gondolkozni,beleelni magunkat az o helyzetukbe es semmikepen sem lenezni oket!

az mas kerdes hogy egy no nem megy be egyedul idegenek koze

2010. ápr. 21. 17:13
 62/99 A kérdező kommentje:

en olyan iskolaba jartam ahol csak en es egy unokatesom volt cigany

viszont mindenki ismert mindenkit es mindenkinek a csaladjat is es tudtak hogy a csaladunk jol all anyagilag es koszossak sem vagyunk

szoval nem ert kulonosebb tamadas,nekunk volt a legjobb ruhank,a legnagyobb hazuk stb.nem volt mivel bantsanak

ha valaki aki nem ismert megis ciganyozott akkor az osztalytasaim,barataim megvedtek meg mielott en kelett volna megvedem magam

a fiam az iskolaban iskolaelso jol tanul,jo ruhakban jar sot a legjobbakban,a legjobb dolgai vannak,bar az o osztalyaban mar vannak mas fele ciganyok is de az o osztalytarsai es baratai is megtudjak kulonbozetni a mas felektol szoval vele sincs gond es o sem bantsa a magyar gyerekeket ok nelkul

persze a kis cigany gyerekek is osszetartoak es megvedik egymast amit a szuloktol tanultak

gondolom azert tamadnak mert kikozositik,leszegyenitik oket ha nincsenek csoportossan es ezert allnak bosszut ha osszegyulnek es batrabbak,es akkor mar mindegy hogy nem azt bantjak aki oket bantotta hanem aki epp az utukba kerul

es hat mi ciganyok ugy neveljuk a gyerekekinket hogy igenis vedjek meg magukat

2010. ápr. 21. 18:19
 63/99 anonim ***** válasza:
100%

Azt hallottam régen a cigányok féltek a széltől.Ezt kicsit furcsának találom.Ez tényleg igaz volt?Ha igen valami babona volt ez is?


Hány gyerek van átlagban a cigányoknál?Én egyszer 4,35/családot olvastam,de ezt keveslem.Úgy hallottam a telepieknél van a legtöbb.

2010. ápr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/99 A kérdező kommentje:

nincs semmifele felelmunk a szeltol!eggyatalan semmi!esetleg a villamlastol,dorgestol

gyerekkeoromban azt tanultam hogy ilyenkor a sarokba kell ulni es kikapcsolni mindent ami arammal mukodik.

ezt nem igen tartjuk be de az az igazsag hogy en sem vagyok nyugodt ha rossz ido van es villamlik az eg,mert belem neveltek a felelmet

szerintem nincs tobb gyerek atlagossan 4 vagy 5 gyereknel egy csaladban,tobbet azert nem mernek bevalalni vagy ha igen az nem megszokott

szerintem a magyar csaladoknal is tobb gyerek szuletett regebben mint most

2010. ápr. 22. 17:11
 65/99 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtad,hogy te régebben megpróbáltad "kiutálni" a bátyád feleségét (aki magyar).Erre írnál egy-két példát konkrétan miket csináltál,és ő hogy válaszolt ezekre? Illetve még az a kérdésem,hogy ha cigánycsaj lett volna akkor is ezt teszed?Tehát a bátyád védelmében tetted amit tettél,vagy a csaj ellenszenve miatt (esetleg azért mert nem cigány)?
2010. ápr. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/99 A kérdező kommentje:

azert tettem amit tettem mert szerettem volna hogyha egy nem cigany novel eli le az eletet.ez nalunk ugy van hogy ameddig bartkozik,jar valakivel az nem szamit de ahogy haza hozza es bemutatja a csaladnak akkor mar veszelyes mert az mar komoly.a batyam vedelmeben tettem mert tudom hogy jo ember es nem akartam hogy kihasznalja valaki.ami vegul is most is ugy tortent mert a csaj nem segit semmit a penzkeresesben csak az elkolteseben de belenyugodtunk hogyha ez jo a bayamnak akkor nekunk is jo.az melett hogy nem tud neki segiteni anyagilag,mindennap foz,nagyon tiszta,segitokesz,joszivu,beosztja a penzuket amenyire csak lehet,unnepekkor az egesz csald szamara sut szoval van jo oldala is

probalok peldat mondani hogy mivel bantottam meg de olyan reg volt mar nem is emlekszem:mondjuk az hogy a csalad tobbi noi tagjaival megprobaltuk kikozositeni ot,aztan az hogy o jott boldogan mutogatni a bikinis kepeit amit a balatonon csinalt erre en beolvastam neki hogy inkabb dugja el mert nem is mutat valami jol rajtuk es nem is szokas nalunk ilyeneket mutogatni,erre o megharagudott de aztan belatta hogy ebben igazam van

aztan maskor is ha valamiert raszoltam mindig o engedett szegeny igy utolag visszagondolva eleg szemet dolog volt tolem

szegeny anyukam o hamarabb belatta hogy nem is olyan rossz valasztas o es sokszor o szolt ram hogy ne bantsam meg mindig

aztan regebben sokszor volt olyan helyzet hogy kelett volna a batyam segitsege nekem pl.anyagilag es mielott kerhettem volna o mar magatol adott,szoval tett azert hogy megkedveljem

a kisfiamat is pl.nagyon szerette nem mult el szuletesnap,nevnap hogy neki ne jusson eszebe,kulon sutott fozott neki a kedvenceit

ilyen dolgokkal sikerult neki veglegessen beilleszkedni es mostmar 20 eve kb hogy koztunk van,sokszor fordulok hozza tanacser,segitseger es szamithatok ra mindenben mivel en kulfoldon elek ha szuksegunk van valamire otthonrol o az elso aki segit

de azt hiszem ha cigany csaj lett volna azert ennyire nem kelett volna hogy bizonyitson viszont nem biztos hogy enyire joban lennenk mi ketten.

2010. ápr. 22. 21:26
 67/99 anonim ***** válasza:
100%

Üdv! Lenne egy-két kérdésem:

Miért szitkozódnak annyira a romák, hogy: "Rohadjon ki a beled, Vigyen el az ördög...stb. Ezeket ők komolyan gondolják, vagy csak megszokásból mondják?

Amikor fenyegetőznek, hogy hívom a családom, és neked holnapra véged lesz, meg hozom a kést, és nem érdekel, hogy lecsuknak, elvágom a torkod! Akkor ezt csak úgy mondják, vagy képesek megtenni?

És sok roma miért nem szereti, ha azt mondom, hogy cigány, sokszor nem azért, hogy ők olyan koszosak, meg undorítóak, csak valljuk be, én magyar vagyok, ők cigányok. Akkor nagyon felkapják a vizet, hogy mit mondtál?! Máskor meg vallják, hogy ők cigányok, meg hogy rasszista vagyok.

És van valami megszokása, hogyha egyedül vannak, akkor csöndbe vannak a buszon, meg meghuzzák magukat, de ha ketten, többen lesznek, akkor bátrabbak?


Különben nagyon jó a kérdés!

2010. ápr. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/99 A kérdező kommentje:

Szia!KOszonom hogy jonak talalod a kerdest,eloszor csak unalombol gondoltam,aztan egyre erdekesebb lett!

Nem tudom hogy miert van ez a szitkolodas atkozodas,de van a mai napig is es lesz is meg sokaig.Nem igazan komolyak ezek csak ezt tanultuk meg ha haragszunk valakire igy fejezzuk ki.Tudom nem szep dolog de ez hozzatartozik a ciganysaghoz sot regebben azert voltak komalyabb atkok is pl.hiszen ebbol eltek az oseink.

Ha fenyegetoznek azt azert mar komolyabban kell venni mert bosszualloak a ciganyok.Viszont ha megnezel 100 magyar gyilkost alig talalsz koztuk ciganyt a nagy tobbseg magyar mert idaig azert nem mennek el.igaz a bortonokben ok vannak a tobbsegben de annak a 99 szazelaka lopas vagy hasonlo es nem gyilkossag vagy istenments gyerekbantalmazas!ezzel persze nem tudom megvedenni magunkat mert ez nem mentseg de azert jo ha tudjatok ezt is rolunk!

Eggyeseknek rosszul esik ha ciganyozzak oket pedig hat azok vagyunk nem szegyeljuk,buszkek vagyunk ra akkor miert baj ha azt mondjak rank?ezt en sem igazan ertem foleg ha cigany szot nem kiseri a "budos,koszos stb."

batrabbak ha tobben vannak persze es ki is hasznaljak de azert mert altalaban nem ok vannak tobben es ha alkalom adodik megbosszulank mindent,teljessen mindegy hogy kin.

de pl.az iskolas,kamasz gyerekek is ha mennek haza sulibol randaliroznak csoportossan de ha egyedul van valemelyik o is csendben marad jol viselkedik,szoval nincs ebben semmi okossag

2010. ápr. 23. 22:54
 69/99 anonim válasza:

Szia!

Megmondanád a korodat és a nemedet?

Én csak arra lennék kíváncsi, hogy a cigányok többsége(tiszletet a kivételnek) mi az ami megakadályozza őket abban, hogy kitörjenek a nyomorból?Vagyis, miért nincs meg bennük a motiváció, hogy tanuljanak, képezzék magukat az értelmiség közé tartozzanak.

2010. ápr. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/99 anonim válasza:

Ja igen és a temetési szokásokra is kíváncsi vagyok. Úgy tudom a cigányoknál az a szokás, hogy vágigvonulnak az utcán énekelve, így búcsúztassák a hozzátartozójukat.

Egyébként nálatok romáknál szokás a halotti tor?

2010. ápr. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!