Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a Pestiek...

Miért van az hogy a Pestiek lenézik a Vidékieket? Meg a másik mindig mindent Pest kap. Vidékek meg rohadjanak meg ott ahol vannak? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat.
2010. jún. 15. 17:44
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim válasza:
60%
Nem csak Pesten tesznek 'a' betűt a nevek elé,erre felénk(zala) is így mondjuk,én így szoktam meg,semmi különös nincs benne.Nekem az lenne fura,ha nem így mondanám,hanem 'a' nélkül.
2010. jún. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
81%
Ja, nálunk Pécsen is a legtöbben így mondják, hogy "találkozom a Katával".
2010. jún. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
17%

A válasz megírásának időpontja: ma 18:35

Vidék nem azt jelenti, hogy falu, tehát a városok is vidékiek...

2010. jún. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:
Tényleg, akkor végülis mi a "vidék" fogalma?
2010. jún. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
57%

Tényleg nem szép dolog pestiként szívatni a vidékieket, de szerintem egyértelmű, hogy Pest sokkal jobb hely.


Most gondold el (kicsit túlzó példa), hol élnél inkább Londonban vagy az Amazonas melletti őserdő egy falujában?


Persze a kis falu nagyon nyugalmas hely, nincs szmog, szép kék az egész és vannak madarak.

De kulturális és szórakozási lehetőségek tekintetében elég szegényesek.


Persze, normális nagyvárosok Győr, Zalaegerszeg nálam nem számítanak vidéknek. Vidék Galgamácsa és Pilisborosjenő pl.

2010. jún. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
35%
Vidék: Budapesten kívüli települések.
2010. jún. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az egész világ vidék, mert nem Bp? Én nem tudok ilyen fogalomról..
2010. jún. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
20%
Én pesti vagyok, és nálam Pesten kívül minden vidék.. Nem tudok, miért. Pedig nem vagyok "bunkó pesti", meg semmi...
2010. jún. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
87%

Én meg azokat utálom akik általánosítanak!

Rengeteg VIDÉKI ismerősöm van és LElátogatok hozzájuk néhányszor,Ők meg FELutaznak hozzám Budapestre,még a váciak is!:D

Én nagyon kedvelem a VIDÉKI embereket,és Ők is engem!Ilyen baromság(bár sajnos létezik)még nem került szóba közöttünk!Ennyire nem unatkoztunk soha!

NEVETSÉGES AKI AZÉRT SZÓL LE VALAKIT,MERT AZ A VALAKI MÁSHOL ÉL!

2010. jún. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
93%

Már elnézést, de a vidék olyan helyet jelent, ami nem város. Nem azt, hogy "nem Budapest". Pl. ott az a fogalom, hogy "vidékfejlesztés", ami egyértelműen a kistelepülésekre vonatkozik. A vidék másik jelentése pedig: táj, tájegység.

Csak a budapestiek mondják azt, hogy minden vidék, ami nem a főváros, de a lakosság nagyobbik része a rendes jelentésével használja ezt a szót.

2010. jún. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!