Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a Pestiek...

Miért van az hogy a Pestiek lenézik a Vidékieket? Meg a másik mindig mindent Pest kap. Vidékek meg rohadjanak meg ott ahol vannak? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat.
2010. jún. 15. 17:44
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
33%
Akkor tisztázzunk v.mit: a szántóföld, a napraforgótábla, a hegységek, meg a nagy erdők, az a vidék. A Pesten kívüli városok NEM VIDÉK. Nem tudom, mire van akkora arca néhány pestinek - vízfej az egész város.
2010. jún. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim válasza:
49%
én "vidéki" vagyok és a Pestiek igenis lenéznek minket van 1 Pesti uncsim aki jó arc ő mesélte hogy mik vannak bazz!!Hogy aki Miskolcról ment csere diáknak a suliukba az osztály társa aszt mondta hogy ő nem akarja hogy hozzá menjen az a paraszt mert mindig csak kolbászt akar majd enni!!Normális az ilyen??Aszfalt paraszt!!
2010. jún. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
77%
Az ilyenek a büdös életben nem jártam még Mc-on, ezért beszűkültek.
2010. jún. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
87%
Asszem az aranyközépút az, hogy mindenki költözzön Fehérvárra - pályán Pest félóra Balaton szintén egyébként nálunk is a központi buszpályaudvart paraszt elosztónak hívják, a vidéki buszokat meg csutásjáratnak xD na csövi
2010. jún. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
100%
Pécsen is paraszt elosztónak (vagy röviden csak parasztnak) hívják a távolsági buszpályaudvart. Szerintem nem is szokták máshogy hívni, én legalább is beszélgetésben csak így hallottam, hogy "Találkozunk a parasztnál." és akkor mindenki tudja, hogy miről van szó.
2010. jún. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
71%

Jókat mosolygok hogy ki mit mond Pestről vagy vidékről..

Én született pesti vagyok,és soha nem néztem le azokat akik nem Pesten laktak/éltek..Attól még vannak mindenhol rendes,jó fej emberek...De most mondok valamit..

Van egy ismerősöm aki Szabolcs-Szatmár-Beregről származik..

Londonban ismertem meg.Ma úgy viselkedik,hogy néha meglep,és megkérdezem tőle,hogy vajon tudja-e még,hogy honnan származik? Mert az elmondása szerint mindenki paraszt bunkó aki MAGYARORSZÁGON él! Beleértve a a vidékieket,és pestieket is..Annyira lenézi az egész Magyarországot,hogy szinte angollá akar vélni...Amikor kérdezem,hogy mi a baja azokkal akik ott élnek ahonnan ő jött? vagy mi a baja a pestiekkel,a válasza egyszerű:

-Primitív bunkó mindenki..

Ezért nem szabad általánosítani,mert sajnos vannak olyan emberek akik egyszerűen annyira buták,hogy nem is fogják fel hogy mit mondanak..A legtöbb normális embernek semmi baja sem a Budapesti lakossokkal,sem a kisebb városi lakosokkal,sem azokkal akik faluban,falvakban élnek..

Hiszen mindenhol kell élni,és mindenhol vannak normális,becsületes emberek...

De az olyanoktól mint az ismerősöm(szándékosan nem írok barátot,mert ő nem az) még én is szégyenkezem..

Csak megjegyzem: Nagyon sok rokonom Debrecenben lakik/él.Számomra ők csodálatos emberek az összes debreceni lakossal,mert eddig akárhányszor mentem az adott városba,mindig békésen, nyugisan elvoltam..Ott nincs akkora kosz,szemét,és nem kell félnem este 10 után ha egyedül sétálok...(na ezt sem Pestről sem Londonról nem mondható el)

33/N

2010. jún. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
92%

Na, ezért tartunk itt, ahol tartunk! Az egész történelmünk bizonyítja, hogy a magyarok legnagyobb ellensége önmaga. Könyörgöm, egy nyamvadt kis 10 milliós közép- európai ország vagyunk, egységes nyelvvel, viszonylag homogén kultúrával, és még így sem férünk meg egymás mellett! Egy csomó ország van, ahol keverednek a szokások, sokféle nép él együtt, és nincs ennyi széthúzás, mint itt.

Szerintem ez csak műbalhé, mert valakit mindig útálni kell, egyszerűen nem bírjuk, ha egy kis béke van nálunk.

2010. jún. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
32%

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:39

Te meg tanulhatnál egy kis helyesírást, PARASZT!

2010. jún. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
60%
Figyelj Kérdező, Budapesten lakik az ország 20%-a, itt fizetik be a személyi jövedelemadó 80%-át (ksh-s adat) - pedig lakosságarányosan csak a 20%-át kéne. Nem kell sajnálni tőlünk azt a nyamvadt metrót, ami 1974 óta "épül" és még mindig nincs meg. Mi sem sajnáljuk a vidéken épült utakat tőletek, ami nyakamat rá, hogy összességében jóval többet tesz ki, mint ez a szerencsétlen metró. A pesten befizetett adók nagy része úgyis lemegy vidékre, ahol az emberek nagy része minimálbéres vagy álrokkantnyugdíjas vagy munkanélküli vagy segélyes (nekem is, páromnak is az egész családja vidéken lakik, szóval tudom mi a szitu), és ezeknek a segélyeit, támogatásait jórészt a pestiek befizetett adójából fizetik ki, nem a kukoricából. Nekem nincs bajom a vidékiekkel, én is ott nőttem fel, és én is, és még sok más korombeli is (szinte az egész volt gimnáziumi osztályom!) azért jöttünk onnan el, mert ott semmi lehetőség nem volt. Lehet, hogy pestivé válva többet teszünk a vidékért, mintha mi is a munkanélküli, rosszul fizetett, minimálbéres vidékiek táborát gazdagítanánk (nem, nem nézem le őket, jól tudom, hogy nem tehetnek róla, hogy vidéken nehéz munkát szerezni, ez szerintem is nagyon rossz dolog). Szóval én ezt a gyűlölködést nem bírom. Egyetemistaként automatikusan a "vidéki" kategóriába kerültünk, nem bántott minket ezért senki pedig némelyünknek még erős tájszólása is volt, nem nézett le senki, mi kaptuk a legtöbb támogatást, azóta sincs semmi rossz tapasztalatom. Én 10 éve lakom itt, de se a saját se ismerőseim vonatkozásában egyszer sem tapasztaltam, hogy lenéznének valakit azért, mert vidéken lakik vagy onnan származik. Ez a "vidéki" egy kifejezés, nem rosszindulatból mondják, vagy mert automatikusan bunkóparasztnak tartanak, hanem mert ezt szokták meg, bele se gondolnak abba, hogy ez valakinek rosszul esik (nekem soha nem esett rosszul, hogy vidékinek neveztek, pedig én is vidéki nagyvárosból származom, nem tanyáról). Ne sértődjetek meg rajta. Ez csak egy szó, amit itt más értelemben használnak, mint ott. Szóval hagyjuk már, hogy mindent pest kap meg igazságtalanul, meg hogy itt mindenki bunkó. Nem biztos, hogy pest lenne a legnagyobb sz.arban, ha holnaptól jönne egy olyan jogszabály, hogy ezentúl minden település tartsa fenn önmagát anyagilag (tehát csak azt a pénzt használja fel, amit az ott élő ill. dolgozó emberek befizetnek adó formájában). TB-re dettó ugyanez vonatkozik. Meg a mezőgazdasági termelők ártámogatására is, stb. Az országot budapest tartja el anyagilag, ez szerintem vitathatatlan.
2010. jún. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
48%
22.50 folyt.: ha összeszámolom, egyedül több adót fizetek be, mint a vidéken élő egész családom (nem nézem le őket, ismétlem, de ezek a száraz tények). Testvérem munkanélküli, szüleim nyugdíjasok, unokatestvéreim és házastársaik munkanélküliek, gyes-en vannak, vagy minimálbéren dolgoznak (minimálbéres nem fizet adót egyáltalán, csak egy minimális, pár ezer forintos járulékot). Egyik keresztanyám rokkantnyugdíjas, a másik háztartásbeli. Keresztapám, másik unokabátyám minimálbéres vállalkozók. Van egy alkoholista unokatesóm, aki 20 éve szocsegélyből él. Van egy unokahúgom, aki dolgozik, szóval az eddig felsorolt 10-15 ember közül ő az egyetlen adófizető. Nem a legjobb arány. És szerintem nem az én családom az egyetlen, ahol ez van. Felsorolhatnám pl. a páromét is, akik az ország másik végében élnek, de a szitu kb. ugyanez. Tök érthető, ha több pénzt kap az a hely, ami eleve megtermeli a pénzt - és ha az összes pénz itt maradna amit itt termelnek meg, baromi nagy luxus lenne ám itt, nem ez, mint ami most van.
2010. jún. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!