Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a Pestiek...

Miért van az hogy a Pestiek lenézik a Vidékieket? Meg a másik mindig mindent Pest kap. Vidékek meg rohadjanak meg ott ahol vannak? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat.
2010. jún. 15. 17:44
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
13%
Én a beszédüket nem bírom, pl. a nevek elé tett "a" betűt. A Béla így meg úgy (bocs a Béláktól :)). Ez nyelvtanilag teljesen helytelen, de még az idióta Barátok Köztben is így mondják..
2010. jún. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
100%
Na hát először is azzal kezdeném hogy én körülbelül másfél éve költöztem fel Pestre egy kis faluból Szabolcs megyében és egyáltalán nem nézem le a vidékieket. Az igaz hogy mindig azt mondjuk hogy vidék..de nem rossz értelemben hanem jó. Sokan mondják hogy akik felkerülnek azok megváltoznak..csak nem mindenki. :) Imádok haza járni..szeretek ott lenni és nem lettem az az igazi pesti pláza cica. Szóval én és a családom kivételek vagyunk :)
2010. jún. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
68%
A vidékiek is éhen döglenének, ha nincs Bp. ugyanis az országot nem lehet csak a qrva kukoricádból meg egyébből fenn tartani, de te biztos jobban átlátod a rendszert...
2010. jún. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
91%
A pestieket meg a budaiak nézik le.
2010. jún. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem az nagyon primitív dolog, hogy valaki "utálja a Pestieket", mert a "barátnője oda költözött és bunkó lett".

Emberek, ez a primitív dolog! Ennyi erővel, aki ezt írta, vidékről tett le szegénységi bizonyítványt... :)))

2010. jún. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
24%

Én vidéki vagyok, és volt egy pesti barátom. Állandóan azzal szivatott, hogy én vidéki vagyok... lehet csak poénból, de akkor is szarul esett. Na akkor döntöttem el, hogy soha többet nem járok pesti sráccal...

Amúgy nem általánosítok, szerencsére nem minden pesti ilyen, de bizony sokan vannak!

2010. jún. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
88%
Nyugati országokban meg egész Bp-t :)
2010. jún. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim válasza:
100%
Pest vs. vidék 1:1
2010. jún. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
100%
megyeszékhely melletti településen élek, ahová kb aludni járnak az emberek. vannak pesti barátaim, rokonaim. szerintem teljesen normálisak, sok pesti talán előítéletesebb... tök más a falusi, meg a városi életmód. nem is érdemes itt hasonlítgatni. embere válogatja kinek mi jön be. sosem éreztem a lenézést, vagy a lesajnálást. azért egy- két előző válaszolónak szeretettel üzenem, hogy nem a pénzét eszi meg, és pest üzleti központ, nem mezőgazdasági. továbbá mondanám, hogy a magyar termék a szupermarket polcára szintén "vidékről" jön. a nevek elé pedig szinte egész dunántúlon a betűt tesznek...
2010. jún. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
100%

Én eleve azt utálom, ha vidékinek neveznek, amikor városban lakom. Ráadásul nem is kicsiben. De mindenhol így van ez. A pestiek lenézik a nem pestieket, a városiak meg a falusiakat. Sajnálatos, de így van :S


Engem mondjuk az irritál inkább, hogy a tévében úgy reklámoznak csak Budapesten elérhető dolgokat, mintha az mindenkinek egy köpésre lenne. Vagy a másik ilyen ez a "ahogy pestiesen mondják" és benyögnek valami nagyon elcsépelt szlenget, amit állatira nem csak a pestiek használnak.

2010. jún. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!