Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a Pestiek...

Miért van az hogy a Pestiek lenézik a Vidékieket? Meg a másik mindig mindent Pest kap. Vidékek meg rohadjanak meg ott ahol vannak? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat.
2010. jún. 15. 17:44
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
92%

Engem ez sosem érdekelt, szerintem egy f@szság már bocsánat! Kisebbségi komplexussal küzdő Pesteik-vidékiek találták ki. Meg nyilván abban is van valami, hogy a nagyvárosiak úgymond "bunkóbbak", nem figyelnek úgy egymásra. Persze, mert egészen más az életritmus, nem is lehet olyan szinten odafigyelni a többiekre, mint egy kisebb faluban.

Mondjuk én sosem mondom arra, aki nem Budapesten él legyen az mondjuk egy másik város automatikusan, hogy vidék. Annyi.

2010. jún. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:

Ha a paraszt nem szarik az úr nem eszik!

No comment, bár pesten élet van nekemmégis jó a csendes kis téglás!

2010. jún. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
En nem ismerek olyan Pestit,aki lenezi a `videkieket`. En pecsi vagyok es Pecset sokkal szebbnek es jobbnak talalom,mint Pestet. Egyebkent nalunk is paraszt elosztonak hivjak a buszpalyaudvart. Ha meg azt mondjak,h valaki sarga busszal jar,akkor az falusi.
2010. jún. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
50%

17:56


Már bocs de ez "Demszky féle" 60% azért erős csúsztatás, gyakorlatilag az összes multi központja Bp-n van, így pl. ezeknek a Győrben, Debrecenben stb. termelt bevételei is ott jelennek meg. Ettől függetlenül arányaiban tényleg Bp-n termelik a legtöbbet, de valószínűleg többek közt ezért az ország gazdasági központja. Egyébként mind Bp-nek mind a "vidéknek" sokkal jobb lenne ha az ország egy kicsit decentralizáltabb lenne.

2010. jún. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
63%
Remélem nem gondolod komolyan hogy az ország bevételei kukoricából jönnek össze...A jelentős bevételek a szállodákból,túristákból,konferenciákból meg milliárdos értékben importáló cégekből jönnek össze...Az egymillió ember az "ingázókból jön össze,akik egy hatvan kilóméteres sugarú körből mindennap budapestre járnak dolgozni.Nézz utána,ezek a száraz tények...
2010. jún. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
29%

Én a második 17:58 vok.

Még azt is utálom h abba a kiba$zott tvbe is mindig csak pestről van szó -.-"

2010. jún. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
69%

Én BP-től 15 percre lakom,itt ugyanúgy nem jár busz,Hétvégén a hév féloránként-40 percenként..éjfél után abszolut semmilyen tömekgözlekedési eszköz,pedig azért erős túlzás vidéknek nevezni a lakóhelyemet.

Amúgy elég primitiv gondolkodásra utal ha ti 1-2 bunkó ismerősötök miatt egy egész nagyváros lakosságáról vontok le következtetéseket. Minden vannak beképzelt,tahó,paraszt emberek legyen Budapest vagy bármilyen más város.. és azért itt sme kolbászból van a kerités,úgy kap meg mindent BP mint a 4es metrót:)

2010. jún. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
87%

20 évvel ezelőtt is mindig ezt mondták amit a kérdező,bár nem értettem miért,hiszen a pestieknek semmi bajuk a vidékiekkel.Sőt.Én aki Pesten születtem,és éltem,mindig egy kicsit "irigykedtem"(ez nem azonos a lenézéssel),hogy vidéken sokkal nyugisabb az élet,hogy mindenki ismer mindenkit..Egy kedves barátnőm aki faluban lakik,mindig azért panaszkodott,hogy őt a pestiek csórónak tartják.Hiába mondtam neki,hogy nem talál egy pesti lányt sem aki egy nyáron 20 ruhát varrat magának mert 20 lagziba hívták,és nem megy 2 lagziba ugyanabba a ruhába..Ilyet egy pesti nem nagyon csinált,mégpedig azért mert erre nem tellett...Szóval a kérdésedre a válasz:

A lenézést inkább a vidékiek gondolják,hiszen egy pesti lakos sem foglalkozik evvel...

2010. jún. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
41%
Ilyen hülyeségek vannak Magyarországon?Mert aki nem Pesten él az már nem ember vagy mi?Marha jó dolguk lehet azoknak akik odaköltöztek.Sok csöves meg ne is soroljam.Vagy ők mit látnak ebből az egészből?Itt pont fordítva van.Mondjuk itt nem néz le senki senkit,de itt jobb a kisebb város és sokkal drágább is,mint a nagyvárosok.
2010. jún. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
66%
Vidékek? Na pl. ezért, mert írni sem tudnak. Mellesleg a vidékiek is mindig cseszegetik a pestieket. Mi lenne, ha nem egymást szapulnánk, hanem élnénk egymás mellett nyugiban? Ez a kérdés is tök provokatív. Mellesleg nem igaz, hogy mindent Pest kap. Van az országnak 4 vagy 6 mentő motorja és az egyiksem Pesten található.
2010. jún. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!