Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A magyarok nagyrésze miért...

A magyarok nagyrésze miért nem beszél idegen nyelven, miért utál/nem akar a magyarok nagyrésze idegen nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
még azok közül sem beszélnek sokan használható szinten legalább egy idegen nyelvet, akik iskolában tanulták évekig!
2023. febr. 19. 20:26
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
95%

Én csak azért nem mert rossz tanuló voltam, de testvéreim perfekt beszélnek!

Én is sok dolgot kihallok a németből, de kicsit szorgalmasabbnak kellene lennem hogy tényleg tudjak beszélni.


Itt nincs szükségük rá a munkán kívül, de aki tud az meg szerintem ki is megy!

2023. febr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
84%
Akikknél heti 1 nyelvoktatás az iskolai oktatás azoktol ne is várjunk suli végén nyelvvizsgákat.
2023. febr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
88%

Rossz az oktatás. 9 évig tanítottak angol nyelvet és alig tudok egy értelmes mondatot kinyögni. 9 év alatt 15 tanárom volt, akiknek a zöme nem tanított semmit. Nem csak nálam volt ez így, más ismerősöm is panaszkodott a témában. Az egyiknek pl volt aki a fél életét elmesélte az osztályának tanítás helyett.


Ha magamból indulok ki azért nincs kedvem mert belefásultam a múltba, amikor az embert oktatásügyileg csalódás éri elég nehéz autodidakta módon megtanulni valamit, ahhoz fel kell hogy keltse az érdeklődését az adott tárgy, ebben az esetben az idegen nyelv. Biztos van normális korrekt oktatás az országban, de van sok hely ahol nem megfelelő.

2023. febr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
78%
Mert egy sz.r közoktatásban sz.r a nyelvoktatás is, külön tanárra nem mindenkinek futja, nem mindenkinek van annyi nyelvérzéke, hogy egyedül feltornázza magát egy erős középfokra. Egyébként nem államtitok, hogy a kormányzat is a nép hülyítése mellett tette le a voksát azzal, hogy még azt a minimális ösztönző faktort (nyelvvizsga) elvették a diákoktól.
2023. febr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
96%
A másik meg az hogy kis ország, kevesen beszélnek idegen nyelvet és nincs lehetőség hasznosítani sok helyen a nyelvtudást, ezért úgy van vele a többség hogy minek vesződjön. De aki akar és szereti úgyis megtanulja.
2023. febr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim válasza:
12%
Hazugság. A magyarok igen jelentős része beszél idegen nyelvet, ugyanis nagyon régóta kötelező legalább 1 idegen nyelvet tanulni.
2023. febr. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim válasza:
79%
én most vagyok végzős, az angol tanárom nem tanít sz@rt se, csak telefonozik órán. egy betűt sem tanított 4 év alatt
2023. febr. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
92%
Nekem nincs nyelvérzékem: háromfélét igyekeztem tanulni, kudarc lett mindegyik.
2023. febr. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
91%

akik iskolában tanulták évekig!

Mert az oktatas nem hasznos. 6 evet tanultam nemetet, 10-ig se tudok elszamolni.

Ellenben angolul es romanul jol beszelek, mert azokra szuksegem volt, es egyedul tanultam mindkettot.

2023. febr. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
86%
Én beszélek 1 idegen nyelven, és sajnálom, hogy nem beszélek többön.
2023. febr. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!