Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A magyarok nagyrésze miért...

A magyarok nagyrésze miért nem beszél idegen nyelven, miért utál/nem akar a magyarok nagyrésze idegen nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
még azok közül sem beszélnek sokan használható szinten legalább egy idegen nyelvet, akik iskolában tanulták évekig!
2023. febr. 19. 20:26
1 2 3 4 5
 41/43 TappancsMancs ***** válasza:
26%

Valahogy egyet is értek ezekkel, van valami ebben is és abban is. Pár dolgot azért hozzátennék. Franciák esete... A franciáknak a szavaik több mint fele három nyelvből származik, az olaszból, angolból és germánból, így részben érthetően "féltik" is az idegen nyelvesedéstől. Ezek így oszlanak meg: angol 25%, olasz 17%, germán 20%, ez összesen 62%. Az 1634-ben alapított Francia Akadémia (Académie Francaise) egyik célja hivatalosan is a francia nyelv megtisztítása és megőrzése volt, az első akadémia, amely egy nyelv "szennyeződéseinek" kiküszöbölésére törekedett. Vélhetően van valami régi hatása a franciákra is.


Amúgy meg mint már írták az angol vagy más plusz nyelv beszélése azért annyira sem perfekt világszerte és még a nyugati országokban sem annyira általános, mint hinnénk hogy "bezzeg nyugaton"...


És itt egy angol tudás felmérés amiből idemásolom, hogy mi magyarok kiknél vagyunk jobbak angolból. Az országok közül itt csak a nyugatiakat emelném ki, mert hát úgyis a legtöbben azokhoz hasonlítanánk és nem egy afrikai országhoz. 2022-es országranglistában utánunk van: Svájc, Olaszország, Spanyolország, Franciaország. És a 111 országból álló listában mi a 18.-ak vagyunk. Az nem is olyan rossz! És csak mert nem vagyunk elégedettek sok mindennel, akár a nylevtudásunkkal, azért érdemes a pozitívumokat is tudomásul venni. Sőt a magyar nyelv külföldiek számára megintcsak nagyon kellemesen hangzik egy szintén hasonló lista pozícióval.


[link]

2023. febr. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
13%

26:

"Én egy kis vidéki porfészekben élek, de még itt is volt olyan nemrég, hogy angolul tüzet kért egy külföldi, vagy h a szomszéd városban külföldiek nem tudták, melyik kocsiállásból indul a busz."


Ebben az esetben sem neked volt hasznod a nyelvtudásodból, hanem nekik. :)

2023. febr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
96%

#22 vagyok, #26 részben egyetértek veled, a nyelvtudás hatalmas előny. Aki nem beszél nyelvet, annak maradnak a magyar fordítások ilyen-olyan pontatlanságokkal, ha egyáltalán vannak a témában. De erre csak akkor jössz rá, mikor rákeresel angolul és látod, hogy igazából sokkal több lehetőség és információ van. Csak arra próbáltam rámutatni, hogy a boldoguláshoz nem létszükség, ha nem tervezel külföldre menni.


Az oktatás kérdése mennyiben releváns? Az ismerőseim döntő többsége, ha megkérdezik, miért nem beszél angolul, azt válaszolja, hogy mert ő "hülye a nyelvekhez". Na én ebben nem hiszek, elvégre egy nyelvet már folyékonyan beszél, nem? A gond legtöbbször ott kezdődik, hogy suliban a nyelvtanulás az valami unalmas és fájdalmas dolog, amit magolni kell, újra és újra ugyanazokkal a feladatsorokkal. Mert az lesz az érettségin és az a cél, hogy azon átevickélj, hát nem? Ehhez esetlegesen hozzájön egy rezignált tanár, aki elintézni azzal, hogy hülye vagy fiam azért nem érted, meg az az osztálytárs, akinek az apja külföldi és emiatt ő a kikiáltott nyelvtehetség.

Ebből lesznek azok a céges alkalmazottak, akik húsz éve járják a nyelvtanfolyamokat de alig fejlődnek, meg azok a diplomások, akik nagy nehezen kiizadtak egy nyelvvizsgát, de használható tudásuk elenyésző.

Az egész ott csúszik el, hogy mi a célunk. Ha csak egy érettségi/nyelvvizsga, akkor ez egy kellemetlen, de többé - kevésbé működő rendszer. Egy ennél értelmesebb cél a használható nyelvtudás lenne, amire ez a módszer teljesen alkalmatlan, csak ezt a diákoknak senki nem mondja el. Arra a recept sokkal egyszerűbb: az alap nyelvtant nagy vonalakban megtanulod suliban vagy netről, utána pedig ha éppen valamire rá akarsz guglizni, akkor az adott nyelven teszed, felcsapod az online szótárat és fordítod. Elsőre fárasztó, de folyamatosan tanulod a nyelvet. Ugyanígy a filmeket is idegen nyelvre állítod azonos nyelvű felirattal. Ugyanígy a játékokat, mobilodat, amit csak lehet. Egy szint után írkálsz kommenteket idegen nyelven, keresel olyan appokat, amikkel a kiejtést lehet gyakorolni. Aztán azon veszed észre magad, hogy már felirat nélkül is érted a filmet, csak a ritka szavakat szótárazod és már redditen szidod mások anyját a gyik helyett. :)


Egyébként én külföldön élek nem angol nyelvterületen. Összehasonlíthatatlanul több a külföldi, de itt is elvárják, hogy tanuld meg a nyelvüket. Ugyanakkor a többség folyékonyan beszél angolul, 50+ korosztály már kevésbé, de a fiatalok kivétel nélkül.

2023. márc. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!