Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A magyarok nagyrésze miért...

A magyarok nagyrésze miért nem beszél idegen nyelven, miért utál/nem akar a magyarok nagyrésze idegen nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
még azok közül sem beszélnek sokan használható szinten legalább egy idegen nyelvet, akik iskolában tanulták évekig!
2023. febr. 19. 20:26
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
72%
Nekem amúgy az a durva, hogy egy unióban lakunk és mégsem támogatják a legalább egy idegen nyelv legalább felsőfokú elsajátítását. És egyébként igaz, hogy a franciák sem beszélnek idegen nyelveket, de az angolok körében sem valami elterjedt.
2023. febr. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
79%
Sok országban nem beszélnek idegen nyelvet, hiába pontoztok le, akkor is így van.
2023. febr. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%

"És egyébként igaz, hogy a franciák sem beszélnek idegen nyelveket, de az angolok körében sem valami elterjedt."

De ezeknek, meg a németeknek, felsőbbrendűségi tudatuk van. Ezt nem lehet alapul venni követendő viselkedést tekintve.

Mondjuk nálunk meg a 'ne írd elő nekem, mit csináljak' mentalitás legyőzhetetlen. :D

2023. febr. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
69%

Egy szóval nem írta senki, hogy az angolok és a franciák példáját kell alapul venni, mert szerintem az alapvető műveltséghez hozzátartozik, hogy legalább egy idegen nyelven ki tudjuk fejezni magunkat és meg is értjük.

Egyébként az angolok és a franciák felsőbbrendűségi tudata abból származik, hogy két post gyarmatbirodalom lévén a fél világ a lábaik előtt hevert, de ez már történelem.. :)

2023. febr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
69%

34: Tessék! Én ismerem a távíró jeleket, - amit senki nem ismer el idegen nyelvként, pedig hidd el, hogy akiknek tanítottam, "vért hugyoztak", amikor ez történt! Nem végeztem soha fél munkát, még sem tud vele mit kezdeni szinte senki, aki megtanulta, mert korlátozott a közeg, ill. korlátozott az emberek száma, amelyeknek meg van képzettsége, idegrendszere ahhoz, hogy fel tudja dolgozni, használni tudja. Tanultam angolt. Nem használtam, - mert nem érdekelt és nem is volt mire. Tanítottam a távírójelek adását, vételét. Sokan megtanulták. De nem érdekelte őket vagy nem volt hol, mire használniuk, ezért náluk is elkallódott ez az ismeret. Nem vagyok vérig sértve, mert megértem, hogy amit nem használnak, az idővel a háttérbe szorul. Nem szégyellem, hogy nem használom az angolt - már csak azért sem, mert nem tudok büszke lenni egy olyan nép nyelvének az ilyen-olyan szintű ismeretére, mint az angol, sőt!

Nincs a homlokomra írva, hogy olyan tudás birtokában vagyok, amihez meg az emberek 95 %-ának agya "tiltakozik" és nyelvpótlékot sem kapok rá, de akkor hagyjon mindenki békén a idegen nyelvvel úgy, ahogyan én sem piszkálok másokat azzal, hogy milyen "hülye", hogy nem ismeri a morse-kódokat. És bízzunk az emberekben, hogy mindenki felismeri, mire lesz szüksége az élete folyamán! Bízzunk az őstermelőben, aki tudja, hogy mikor, mit kell tennie a földjén nevel állatokkal, növényekkel! Bízzunk a mérnökben, aki olyan szakkifejezések, számítások, módszerek ismeretében képes profin menedzselni probléma-megoldásokat, amelyeket mások nem! Bízzunk minden embernek a rejtett, speciális tudásában és ne nézzük le, ítéljük el csak azért, mert van az életnek olyan szegmense, amelyben rátermettebbnek tudjuk magunkat! Én a takarítónőket sem nézem le - már csak azért sem, mert az élet olyan szinten igazságtalan ebben az országban (is), hogy számolatlan alkalomban tanult, diplomás, vagy csak alapból szuper intelligens embereket is arra visz a kényszer, hogy kénytelenek legyenek ilyen munkákat elvállalni. Tévhit, hogy az összes takarító egytől-egyig tanulatlan "sutyerák", - én is ismerek nem egy diplomás takarítót, (sajnos el kellett jutniuk ide) és meg kellene értenie sok embernek azt is, akiben meg van a hajlam arra, hogy lenézzen másokat, hogy mindazon túl, hogy ők is kerülhetnek bármikor ilyen helyzetbe (abban a kiszámíthatatlanságban, bizonytalanságban, ami itt van), de a szar 10 napon belül megenné a munkaközösségeket, ill. ellepné a közterületeket, ha nem lennének olyanok, akik elvállalják ezt a munkát!

Az emberek legtöbbjének van valami különös tulajdonsága, amely nem "tömegcikk", én az enyémről azt gondolom, hogy akkor jó, ha az enyémet soha nem kellene már az életemben használnom, - mert akkor a felszín alatti bunkerek egyikéből kell megpróbálnom összeköttetést teremtenem még élő emberekkel, akiknek sikerült megmenekülniük az atomtámadás közvetlen hatásaitól vagy özönvíz van és nem elsüllyedt hajók után kell kutatni és ott vannak a szürke hétköznapok hősei, akik addig láthatatlanok, amíg nincs szükségünk a tudásukra, - a mentősök, tűzoltók, katasztrófa elhárítók, szakmájukat felelősen gyakorló orvosok, stb..

Ők is biztosan annak örülnek jobban, ha nem kell dolgozniuk, - mert akkor nem történt baj! De minden ember tudására szükség van! Primitív dolog másokat fikázni pl. csak azért, mert ő elvégez gyomorforgató munkát is!

Aki önfeledten fikázza az ilyen embereket, azokhoz csak egyetlen, nyitott kérdésem van:

Te elvégeznéd azt (annyiért), amennyiért a lenézett ember elvégzi?

2023. febr. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
31%

35: van valami kapcsolódása a nagymonológodnak a témához? Melyik volt itt, aki "önfeledten" fikázott?

Azért a morze elsajátítása az nem egy nagy kunszt. Katonáéknál ez kiderült. Behívták, semmit nem tudott a prüntyögésről, kiképezték, egy-másfél éves korában hadseregbajnok lett...

2023. febr. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
36%

"Tessék! Én ismerem a távíró jeleket, - amit senki nem ismer el idegen nyelvként, pedig hidd el, hogy akiknek tanítottam, "vért hugyoztak", amikor ez történt! "


Persze hogy nem ismer el senki egy kódrendszert (abc-t) nyelvként, mert nem az, köze sincs hozzá.

Megtanulni 20-at dekázni vagy kirakni a Rubik kockát is nehéz, mégsem lesz ettől nyelv. :D

2023. febr. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
29%
Önmagában az egyetértés közös nyelvén nem beszélnek sokan.
2023. febr. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
16%

#35 Látod, olyanok kérik számon másokon az angol nyelvismeretet akinek elemi szövegértési képességük sincsen.

Az a legnevetségesebb, hogy nagyra vannak az angol tudásukkal, közben meg a világ nagyobbik része pont lesz..ja az angolt és éppen úgy nem mennek semmire az angoljukkal ha egy milliárdos kínai vagy indiai népesség közepén találják magukat, mint ahogy rengetegen meg épp a spanyol vagy német, francia tudásukkal jobban boldogulnak - mert arra van épp szükségük.

De az angol az isten, mert attól leszel ember ha tudsz a youtube-on meg a tiktokon videókat nézegetni angol nyelvű influenszerekkel. Ja, nem.

És mielőtt kezdődik a szokásos mocskolódás jelzem, hogy beszélek, írok is angolul, még tolmácsoltam is régebben, szóval nem kell a személyeskedés!

2023. febr. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
0%
Angolul beszélni szégyen kategória!
2023. febr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!