Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A magyarok nagyrésze miért...

A magyarok nagyrésze miért nem beszél idegen nyelven, miért utál/nem akar a magyarok nagyrésze idegen nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
még azok közül sem beszélnek sokan használható szinten legalább egy idegen nyelvet, akik iskolában tanulták évekig!
2023. febr. 19. 20:26
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
61%
Magyar mentalitás
2023. febr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
82%

Lássuk be, bármit tanulni kemény munka. Te is biztos találkozol emberekkel, akik ábrándoznak, hogy milyen jó lenne tudni xy nyelven, de ha megkérdezed tőlük, hogy mire szeretnék használni, csak néznek, mint Rozi a moziban. Így nehéz hosszú távon elkötelezettnek maradni.


A másik, hogy minden szinkronizálva van. Le tudsz úgy élni egy életet, hogy egy angol szót nem hallasz, míg sok más országban csak rádobnak egy feliratot a filmekre vagy nem fordítanak le mindent. Idegen nyelvű csatornák sem nagyon vannak. Ezen az internet ugyan javít, de itt is bőven el tudsz böngészgetni magyarul.


A nyelvtanításról sok mindent lehetne mondani, de a legfőbb probléma szerintem, hogy a szóbeli kommunikáció eléggé háttérbe szorul. De még ha beszéltetnék is a diákokat, az hogy egy ugyanolyan hibásan beszélő padtárssal elmotyogtok egy párbeszédet, nem sokat fejleszt.


Szóval mi a valódi probléma? Az, hogy a többség életén nem sokat változtat az, ha megtanul egy nyelvet. Külföldiek száma elenyésző, a szórakozás magyarul megy, az oktatás magyarul megy. Innentől kezdve két motiváció jut eszembe: ha a szakmádhoz kapcsolódó anyagok csak más nyelven vannak meg (beszélni ehhez sem kell tudni) vagy ha külföldön szeretnél dolgozni. Akikre ezek közül bármelyik igaz, azok általában tudják is a nyelvet.

2023. febr. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
21%
Olaszok, gorogok sem akarnak makogni mas nyelven.
2023. febr. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
21%
A franciak sem.
2023. febr. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
72%
Sok országban nem beszélnek idegen nyelven. Téves elgondolás hogy a fejlettebb és nagyobb országokban nyelvügyileg mindenki profi. Tapasztaltam hogy sokan nem tudnak angolul, annak ellenére hogy világnyelv. Valószínű ott is sok helyen nincs rá szükség. Adott országban megvan a hivatalos saját nyelv, vannak helyek ahol a hivatalos nyelv a kötelező, angolt nem fogadnak el.
2023. febr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
60%

Látom, lepontoztátok azt, aki a magyar mentalitást írta, pedig tényleg ez a fő ok. Sajnos ebben témában is megmutatkozik az, hogy a magyarok többsége a dumálás nagymestere, csak mikor a gyakorlatban kéne valamit mutatni, már komoly gondok vannak.

Ha szóba kerül a magyarok szerény nyelvtudása, jönnek a kifogások, hogy „az angolok sem tudnak idegen nyelven, tanuljanak a turisták magyarul, nekem gyárban nincs szükségem nyelvtudásra” meg a többi baromság.

Nekem az is elképesztő, hogy valaki azt mondja, nincs rá szüksége. Az ilyen emberek nem beszélnek külföldiekkel legalább az interneten? vagy nem olvasnak mittudomén zenekritikákat? a munkájukban sem kell továbbképezni magukat? Mert kb. egy normális edzéssel kapcsolatos cikket nem lehet találni magyar oldalakon. Vagy kimentek külföldre, mi van? Jön a makogás és mutogatás meg google fordító?

Én egy kis vidéki porfészekben élek, de még itt is volt olyan nemrég, hogy angolul tüzet kért egy külföldi, vagy h a szomszéd városban külföldiek nem tudták, melyik kocsiállásból indul a busz.

Az viszont tény, hogy a magyar nyelvoktatás is katasztrófa. Alapokon kívül semmit nem tanultam az iskolában. Nehéz is úgy, hogy a munkafüzetben feladatokat oldunk még, de semmit nem beszélünk

2023. febr. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
36%
Ja még annyi: azt értem, miért jön mindenki a nyelvoktatással. Persze, én is írtam, hogy katasztrófa, de internet korában ne legyen már ez kifogás.
2023. febr. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
18%
Mert ostoba suttyó nép
2023. febr. 22. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
22%

#28 Mondtuk már, hogy ne magadból indulj ki.

TE vagy ostoba suttyó, nem a nép.

2023. febr. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
22%

Én erre csak azt tudom mondani, hogy kis rokonom egy közepes hírű gimnáziumban annak ellenére, hogy ott is évente cserélődött a tanár (és a könyv!), harmadik végén tett egy középfokú nyelvvizsgát angolból, majd érettségi előtt megvolt a felsőfokú is. Pedig nagyon lusta a gyerek. Igaz, a felsőfokúhoz járt egy tanfolyamra heti egyszer.


Az meglője agyon magát, akinek a tanára 4 éven át csak sms-ezik, és ezt nem hozatja fel szülői értekezleten a nevelőjével. Persze, 4 éven át jó volt a nemi szerv enyhe ingerlése általi orgazmus a nyelvórán, csak utána meg van sírás, hogy nem tanítottak semmit. Ez is nagyon magyaros viselkedés. :D felelősség áthárítás és nem vállalás. Ez a patkány jellemzője. :D

2023. febr. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!