Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Bármennyire is JÓL és érthetőe...

Bármennyire is JÓL és érthetően beszélek egy nyelvet, akkor is lesz akcentusom?

Figyelt kérdés

Azt mondta a nyelvtanárom, hogy bármennyire is próbálok majd utánozni egy amerikai, vagy angol beszédet, egy igazi amerikai, angol megfogja hallani, hogy Én csak tanultam azt a nyelvet.

Ez igaz?


2011. aug. 23. 09:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
59%
Ahogyan sokan írták, még ha csak egy minimális is, de akkor is lesz akcentusod. Angol esetében ez elkerülhetetlen, mert nagyon nem egyszerű a kiejtése. Egy szláv nyelv esetében már esélyesebb, hogy az anyanyelvihez nagyon közel álló kiejtést tudsz produkálni, de valószínű, hogy az sem lesz perfekt; esetleg egy kicsit zártabban vagy nyíltabban ejtesz egy hangot, ami neked fel sem tűnik, de egy anyanyelvi beszélő egyből kiszűrheti.
2011. aug. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Bármennyire is JÓL és érthetően beszélek egy nyelvet, akkor is lesz akcentusom?"


Ha nem gyerekkorban tanultad meg, akkor igen.


Felnőtt korban tanulva nyelvet lehetséges az akcentus nélküli kiejtés, de csak nagyon ritka tehetségeknél és költséges, speciális képzéssel. Ráadásul stresszhelyzetben kijön az akcentus akkor is.

2011. aug. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha akcentus nélkülin azt értjük, hogy a külföldiek anyanyelvűnek hisznek, még hosszabb beszélgetések után sem hallanak eltérést, akcentust, akkor igen, minden további nélkül lehetséges. Még felnőtt korban is.
2011. aug. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 healer ***** válasza:
100%
17 éve élek idegenlégióban és innen üzenem: igen, valószínüleg mindig lesz akcentusod. a lényeg szerintem az hogy szabatosan fejezd ki magadat, ill. kerüld a durva helyesírási hibákat.
2011. szept. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!