Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Japánul meg lehet tanulni...

Japánul meg lehet tanulni otthon, tanár nélkül?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik az a nyelv,meg szeretném tanulni,de külön tanárra nincs lehetőségem,illetve az iskolában naná,hogy nincs lehetőség rá. :S

Ezt a knyövet néztem,most fogom kikölcsönözni a könyvtárból.

Helen Davies - Kezdők japán nyelvkönyve

Valakinek van vele tapasztalata?

Előre is köszi! :)



2013. márc. 30. 12:22
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a tanári kar röhög a könyvön az az ő kicsinyességük,a helyett, hogy ötletekkel állnának elő hogy jobbá tehessék a könyvet egy normális kiadásra kiröhögik. "


Az a baj ezzel, hogy felesleges. Ezt a könyvet régóta nem használják tanításban az ELTÉn sem, máshol nem tudom, miért alkalmazzák. Ősizntén szólva szerintem régen is jobb híján tanítottak belőle, hiszen 20-30 éve annyira nem volt elterjedt, hogy ha nincs magyar könyv, akkor fogunk egy angolt. Vannak nála jobb könyvek, pl. a Minna no Nihongo, de még a Genki is jobb. A felvétel alapfeltétele pedig angol nyelvtudás, tehát az nem okozhat itt gondot, hogy ezek nem magyar nyelvűek.

2013. ápr. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
88%
Akkor szerintem jobb ha kiegészíted magadnak a minna no nihongo-val, mert ha számodra nem jó ez a könyv, akkor amiatt ne utáld meg a japán nyelvvel való foglalkozást. A legjobb ha mindenki a neki tetsző dologgal egészíti ki a kötelező dolgot. Sajnos többet nem igen tehetünk, főleg ha elő van írva
2013. ápr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim válasza:
78%
Mindenki, aki ezeket a kommenteket olvassa, nyugodt lélekkel higgye el, hogy meg lehet otthon egyedül tanulni bármilyen nyelvet. Aki azt mondja, nem, az valószínűleg valamilyen nyelvtanár, vagy valamelyik ismerőse az és így szeretne pénzhez jutni. Én is megtanultam itthon egyedül franciául, soha nem voltam egyetlen órán se, és már a középfokú nyelvvizsgám is megvan belőle. Szóval ne higgyetek a lehúzós hajlamú nyelvtanároknak, aki úgy érzi, az tanuljon otthon, aki nem, az menjen tanárhoz. Én nem voltam, mégis meglett.
2013. ápr. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

"Akkor szerintem jobb ha kiegészíted magadnak a minna no nihongo-val, mert ha számodra nem jó ez a könyv, akkor amiatt ne utáld meg a japán nyelvvel való foglalkozást"


Nekem már mindegy, lediplomáztam már japánból egy ideje, tehát nem ilyen szintű könyvekkel fejlesztem magamat.

2013. ápr. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim válasza:

Figyi én ismerek egy japán tanárt aki 3000 vagy 2000-ért tanit ...tudom hogy nem azt kérdezted van-e? de ő tényleg jó tanár!

Japán Borbála-ez a neve =)

2015. júl. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Régen volt egy másik japanossal vitának itt és akkor még jónak tartottam az egyik japán könyvet. De utólag én is rajottem, hogy vannak szerencsésebb kiadvány sorozatok. Nem olcsónak de pl a shinkanzen master és a Nihon go sou matome. Ha keresőbe beirjatok, akkor a kevésbé tehetosek megtalálás fent őket. Szintenként n4 - n1ig
2018. szept. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Bocs az elirasokert.
2018. szept. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!