Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Japánul meg lehet tanulni...

Japánul meg lehet tanulni otthon, tanár nélkül?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik az a nyelv,meg szeretném tanulni,de külön tanárra nincs lehetőségem,illetve az iskolában naná,hogy nincs lehetőség rá. :S

Ezt a knyövet néztem,most fogom kikölcsönözni a könyvtárból.

Helen Davies - Kezdők japán nyelvkönyve

Valakinek van vele tapasztalata?

Előre is köszi! :)



2013. márc. 30. 12:22
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2013. márc. 31. 10:23
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

A Dekiru valóban nem rossz, legalább is a szövegeit tekintve. Ugyanakkor nem értem, miért van minden hallgatási anyaga annyira nagyon lelassítva? Ezen kívül szerintem a nyelvtana is elég nehezen tekinthető át, továbbá az a feladatmennyiség, amit gyakorlásra ad, önmagában még kevés. Ez persze igaz nagyon sok más nyelvkönyvre is, és éppen itt jön be a tanár szerintem. Hogy plusz feladatokat is adjon, és hogy az aktív készségeket is célirányosan gyakoroltassa.


Jó, hogy ilyen-olyan fórumokon japánok is segítenek esetleg egy-két mondat lefordításában, de ettől te még nem fogsz megtanulni megírni szabatosan egy levelet. Jó, hogy a szókincset önálló tanulással is tudod fejleszteni, de szerintem egy jó tanár az, aki, amikor beszélsz, kiszúrja, hogy milyen pontokon van szükséged további, célirányos fejlesztésre.


Én 6 nyelvet tanultam, közülük hármat felső fokon, úgyhogy sok tapasztalatom van a nyelvtanulással, és mondhatom, hogy - nyilván a lehetőségeinkhez mérten - mindent megéri belefektetni: időt, energiát, és persze, még ha sokszor abból van a legkevesebb, pénzt is ;)

2013. márc. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

Koromból kifolyólag nincs saját keresetem,a szüleimre pedig nem támaszkodhatok ennyire,nem vagyunk sajnos olyan anyagi helyzetben.

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat,mentek a zöld kezek! :)

2013. márc. 31. 19:13
 14/37 anonim ***** válasza:
88%
Ja és megnéztem a könyvtárban azt a könyvet, amit a kérdésben említettél. Szerintem az már nagyon óvodás szintű, valószínűleg tele van hibákkal is. Inkább valami komolyabb hangvételű könyvet javaslok, de olyat nem találsz könyvtárban sajnos :) Továbbra is a Dekirut javaslom (később pedig a Dekiru 2-t.)
2013. márc. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem abból hogy animét nézel tanulhatsz én is "qrvasokat" tanultam... most nem azt mondom h professor lettem de többet tudok mint a semmi...

Én csak japán zenéket hallgatok sok animét néztem/zek illetve mangát olvasok (mondjuk utóbbi m1 mert angolul XD)


Amit ajánlok amit magadtól is tudsz: Hiragana és Katakana-t kezd el tanulni nagyon sokat segít majd ha esetleg suliba mennél tovább


Én pont leszärom a kultúrát meg a hagyományokat (bár ez engem minősít de nem érdekel őszinte vagyok)


Én amiért meg akarom tanulni a nyelvet hogy majd kint élhessek melózhassak és játszhassak visual novelekkel szabadidőmben xD

Többinek igaza van, de csak abba hogy otthon 100% nem fog menni én is majd valamikor jövőre talán keresni fogok 1 nyelvsulit és majd megtanítanak addig ott az anime tanárnak...

2013. ápr. 1. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2013. ápr. 1. 09:51
 17/37 anonim ***** válasza:
80%

2. válaszolónak:


Melyik könyvet használtátok 2. évben? JBridge?

Remélem, az "An Integrated Approach to Intermediate Japanese" nevű könyvet fogjuk használni, mert azt meg lehet venni itthon is és nekem tetszik is!

2013. ápr. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
Igen a JBridge volt, de később el is vetették (szerencsére) ők is rájöttek, hogy förtelem - nem tudom, a mostani egyetemistáknál erőltetik-e még.
2013. ápr. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim válasza:
91%
A legelső válaszolónak üzenném, hogy nekem sikerült megtanulni itthon egyedül egy idegen nyelvet, bár nem a japánt. Németül tanultam, szereztem egy ismerőst interneten, majd találkoztam vele élőben kint, és gond nélkül megértettük egymást. Ja, és nem tőle tanultam meg németül, hanem rádiót hallgattam, könyvet olvastam és sok feladatot csináltam, néha még beszélgettem is magamban.
2013. ápr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Angolul én is regeteget szoktam beszélni magamban,tényleg segít. :D
2013. ápr. 5. 14:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!