Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Másnak nem bántja a fülét,...

Másnak nem bántja a fülét, amikor teljesen jó magyar kifejezések helyett idegen szavakat használnak?

Figyelt kérdés

Pl.divatbemutató helyett "fésönsó"-t,divatos-menő helyett trendi-t,ilyesmik.

Más az,amikor szakszavakra még nincs magyar megfelelő;de miért kell nem magyar használni,ha van pontosan megfelelő magyar szó valamire.



2015. ápr. 30. 17:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a fésönsót még nem hallottam, a trendit időnként hallom, nem zavar.
2015. ápr. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Engem is zavar, majdnem annyira, mint a helyesírási hibák tömkelege, a magyartalan fogalmazás, vagy amikor angol mintára nagy kezdőbetűvel írnak olyan szavakat, amiket a magyarban kisbetűvel kezdünk.
2015. ápr. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha élőben meghallanám ezt, hogy "fésönsó", szerintem vér folyna utána a fülemen kifele :D A másik példád nem zavar.
2015. ápr. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Fésönsó-t még én sem hallottam:D

Egyébként nem, nem zavar.

2015. ápr. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%
Engem nagyon is zavar, mert az "előadó" igénytelenségét és a sznobizmusát mutatja. Ő (ők) így IN-nek érzik magukat.
2015. ápr. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

2-es; engem a helyesírási hibák nem zavarnak ennyire,mert az az iskolázottság,igazából az iskola hibája.

Pl.az igekötő különírása ,ilyesmi;de nem szabad figyelmen kívül hagyni,hogy vannak magyark,akiknek nincs lehetőségük magyar iskolába járni.Éppen ezért,én ha ilyen hibákat látok,igyekszem valami olyat írni,hogy helyesen legyen leírva,használva a hibás nyelvtani kifejezés -hogy ne legyen sértő a javítás,sőt még nyilvánvaló se másnak-.DE aki akarja ,észrevehesse.

Mert emlékszem,volt egy évfolyamtársam,aki horvátországi magyar volt,és sajnos azért hagyta abba a tanulmányait Pesten,mert nem értette elég jól a magyar szövegeket.

De az idegen szavak szerintem más téma.

2015. ápr. 30. 20:49
 7/23 A kérdező kommentje:

Érdekes,hogy ennyien nem hallották,pedig a volt 1-esen,most hírcsatornán mondják elég gyakran.

Sokszor háttérnek használom,mintegy rádiónak;még nem sikerült elkapnom,hogy milyen kép megy hozzá.

2015. ápr. 30. 20:52
 8/23 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, akkor neked tanács:

Gépelt írásban a mondatjelek elé nem, de utánuk viszont teszünk szóközt. Baromi olvashatatlan ahogy írsz.

2015. ápr. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

8-as; köszönöm szépen.

Bocs, én nem tanultam gépelni soha, csak úgy írok,ahogy beszélek.

Nem tűnik ez így kicsit szakadozottnak?

Miért nem mondta ezt még senki?

2015. ápr. 30. 21:36
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

"2-es; engem a helyesírási hibák nem zavarnak ennyire,mert az az iskolázottság,igazából az iskola hibája."


Az idegen kifejezések fölösleges használata bizonyos életkorban inkább egyfajta szleng, aminek gyakran jelentős humoros/ironikus töltete van, ráadásul gyakran igen találó:-). Ha felnőttek használják, az más, zavaróan szánalmas.

Aki viszont képes szarvashibákkal teli dolgozatot, emailt, levelet, akármit kiadni a kezéből, arról mindig az jut eszembe, hogy vagy nagyon iskolázatlan, vagy annyira sem tiszteli az anyanyelvét, saját magát és a címzetteket, hogy legalább átnézze, amit írt. Azzal nem értek egyet, hogy ez az iskola hibája, 18 éves korig tanköteles mindenki, ha akarja, megtanulja. Ne essünk abba a hibába, hogy egy felnőtt minden hibájáról vagy az iskola, vagy a szülő tehet...

Lehet, hogy túlságosan érzékeny vagyok erre, de úgy érzem magam ilyenkor, mintha villával karcolgatnának porcelántányért.

2015. ápr. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!