Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Másnak nem bántja a fülét,...

Másnak nem bántja a fülét, amikor teljesen jó magyar kifejezések helyett idegen szavakat használnak?

Figyelt kérdés

Pl.divatbemutató helyett "fésönsó"-t,divatos-menő helyett trendi-t,ilyesmik.

Más az,amikor szakszavakra még nincs magyar megfelelő;de miért kell nem magyar használni,ha van pontosan megfelelő magyar szó valamire.



2015. ápr. 30. 17:42
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

De hát kedves 10-es, meg is próbáltam magyarázni,hogy hogyan gondoltam.

Egyáltalán nem akarok rákenni semmit az iskolákra vagy a szülőkre.

Hiszen írtam is, hogy a tévében hallottam.

2015. ápr. 30. 22:48
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

"Bocs, én nem tanultam gépelni soha, csak úgy írok,ahogy beszélek.

Nem tűnik ez így kicsit szakadozottnak?

Miért nem mondta ezt még senki?"


Nézd meg, itt is mindenki így ír. Vagy nézd meg bármelyik weblapot.


[link]

[link]

[link]

2015. ápr. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Jó; hát akkor majd ügyelek. De biztos időbe kerül hozzászokni, hogy a pont meg a vessző után automatikusan bökje az ember a közt is.
2015. máj. 1. 00:35
 14/23 anonim ***** válasza:
18%

8-as!

Pont utan meg KET szotagot hagyunk, hogy meg olvashatobb legyen a gepelt iras

2015. máj. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
74%
Nem hagyunk a pont után két szóközt. Az csak fölösleges szóköz, még a szövegszerkesztők is hibának jelzik.
2015. máj. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
18%
De igen, hagyunk , gepiro suliban is tanitjak.
2015. máj. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
70%

PONTOSAN! PONTOSAN!!! Teljesen egyetértek veled testvér!


Engem az zavar nagyon, mikor magyar ember, a családi fotóit angol szavakkal címezi! MINTHA A MAGYAR NYELV NEM LENNE EZERSZER SZEBB ÉS HELYÉNVALÓBB!


Fel borítók egy hát.

2015. máj. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

"De igen, hagyunk , gepiro suliban is tanitjak."


Nem, nem tanítják. Miért van az, hogy minden hivatalos iratot is úgy gépelnek ahogy mondtam? Mutass már egyetlen egy darab igényes weboldalt, ahol pont után két szóközt raknak. Amúgy meg most komolyan olyannal vitatkozok, aki:

- nem ír ékezetet

- a vessző elé és után is tesz szóközt?

2015. máj. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

18-as!


Angol nyelvleruleten tanultam, elek es dolgozom. Irodai munkamban meg mindig megkovetelik a ket szokozt ket mondat kozott. Hivatalos levelekben, ujsagokban, ugyanugy. Online-on is igy latom.

Magyarul csakis ideirok, a telefonomrol, ezert nincs ekezet. Nincs szukseg ra.

2015. máj. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
67%

"Angol nyelvleruleten tanultam, elek es dolgozom. Irodai munkamban meg mindig megkovetelik a ket szokozt ket mondat kozott. Hivatalos levelekben, ujsagokban, ugyanugy. Online-on is igy latom.

Magyarul csakis ideirok, a telefonomrol, ezert nincs ekezet. Nincs szukseg ra."


Kb 3 perc lenne elintézni, hogy legyen. No mindegy. Hiába szajkózod, nem tesznek két kib..szott szóközt SEHOL a pont után. Mutass EGYETLEN olyan weboldalt, ahol 2 szóköz van a pont után.


BBC-ről cikk:

[link]


Szövegrészlet:

"When I stepped off the plane in Srinagar two years ago, I was eager to celebrate Kashmir’s attempts to revive itself after more than 20 years of brutal civil war. The Japanese, German and British governments had all recently lifted their travel advisories against visiting the area, and although more than half a million Indian soldiers remained – and more than 70,000 people had lost their lives in Indo-Pakistani violence there since 1989 – all official talk was of the future. That summer, 36 flights were touching down in Srinagar each day, bringing 1.3 million Indians, often on pilgrimage, to a jewelled valley that has long enchanted Mughals, British officers and backpackers."


Hol van két szóköz pont után? SEHOL.


CNN részlet:

"Pacquiao is an elected member of the national Congress, the coach and player on his own professional basketball team, and a real-life rags-to-riches success story. He famously went from a childhood of hunger and poverty to becoming one of the world's highest paid athletes."


Hol van két szóköz akárhol? SEHOL!


Na és akkor most te jössz. Gondolom vagy vagy 70 éves és 50 éve tanultál gépírni, bár őszintén ebben is kételkedek.


[link]


"Arra azonban fontos figyelni, hogy az írásjel és az azt megelőző szó között soha nincs szóköz. Általában igaz, hogy az írásjelet mindig az előtte lévő szóhoz ragasztjuk, sőt, ha ezt a szót kövér betűvel írjuk, ugyancsak kövérrel kell írni a hozzá tapadó írásjelet is. Sosem teszünk szóközt egy vessző vagy pont elé - utána bezzeg mindig!"

2015. máj. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!