Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy idegen országban az adott...

Egy idegen országban az adott ország nyelvét mennyi idő alatt lehet elsajátítani, ha nulla nyelvtudással megyek?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 19. 19:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

"lewega nevű felhasználó válasza:


A lányom fél év után perfekt volt, igaz, hogy senkivel nem beszélt magyarul. Nem járt nyelviskolába. Igaz, azt mondta, hogy ragadt rá a nyelv. Jó a nyelvérzéke!"



Ez TELJESEN KIZÁRT!!!!

Ennyi idö alatt senki nem lehe perfekt egy nyelvben. Az más kérdés, hoyg igen sok magyarral találkoztam, aki közölte, hoyg X nyelvböl perfekt - értve ez alatt, hogy megállás nélkül tudja mondani a szöveget -, az egyetlen baj, hogy gyakorlatilag nem volt olyan szó vagy mondat, amit nyelvtanilag helyesen használt volna.

A folyamatos beszéd meg a perfektség két teljesen különbözö dolog!

2019. ápr. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 tambi3 válasza:
12%

A világ valamennyi nyelvén egyformán tudok...! Talán magyarul egy kicsivel jobban...


Annyit már levettem a sok külföldi út után, hogy kimenni hosszab időre, mondjuk örökre, azzal a szilárd elhatározással, hogy néhány hónap alatt "rádragad" a nyelv mindenképpen felelőtlenség. Persze ha annyi pénzt össze tudtál szedni, hogy az első egy-két évet kihúzd, akkor minek elmenni?


"Sziken születtem és azt hiszem, meg is tudok élni belőle..." Nekünk, magyaroknak ez jutott. Nem vagyunk jobbak, de rosszabbak sem, mint bármely más nép. Nagyon büszkék vagyunk 1100 éves fennállásunkra. Ebből az utolsó 6 évszázadot ilyen-olyan elnyomás alatt elszenvedett kifosztás, kiirtás, kitelepítés, betelepítés, sőt, mint Hitler utolsó töltényig kitartó szövetségese, a "málenkíj robot" mellett még jóvátételt is kellett fizetnünk. Az '56-os forradalmat kevés anyagi, de sajnálatos emberveszteséggel úsztuk meg. Nem így a rendszerváltás néven közismert "polgárosodás"-t. Egyik napról a másikra megszűnt az ipar és mezőgazdaság jelentős része, az infláció elérte a 30%-ot, a gazdasági veszteség nagyobb volt, mint a II. világháború alatt. Egyedül a Bös-Nagymarosi vízierőmű lemondásán többet buktunk, mint azon, hogy dicső német szövetségeseink felrobbantották az összes hidat...


Megértelek, ha el akarsz menni, pedig most elindult valami... Szerintem kár lenne...

2019. ápr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
1957 ben jottunk az USAba. En otthon is tanultam angolt es 5 evbe tellett amikor konnyen ment es majdnem ugy tudtam mint aki it szuletett. Felesegem nem tudott anglul amikor kijottunk. Neki 10 ev kellett. En mernoki allasban voltam, nejem biologiat tanitott kozpiskolaban.
2019. ápr. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Attól függ melyik nyelvet. Angolt könnyen, kínait-japánt már jóval nehezebben...
2019. ápr. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ez leginkább attól függ,, kivel laksz egy lakásban. Tehát hogy amikor hazaérsz, van-e valaki, akivel az anyanyelveden beszélhetsz. Ha van, az némileg lassítja a folyamatot. De ha pl munkásszállón laksz, ahol nem tudsz más nyelven kommunikálni, kénytelen vagy gyorsabban haladni.
2019. máj. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Majdnem igazad van, kivéve, ha úgy jársz, mint egy ismerös, aki kiment Németországba dolgozni, de a szállón senki nem beszélt németül, cserébe lengyelül, románul, szebül, albánul - meg még egy csomó egyéb nyelven :)
2019. máj. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Előző, ezt hívják úgy, hogy poliglott. ;) (Pardon, nem azért mondtam. :D )
2019. máj. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!