Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit csináljak, ha az orvos...

Mit csináljak, ha az orvos letegez?

Figyelt kérdés
Nem is ajánlja fel, hogy tegeződjünk, csak egyszerűen elkezd tegezni (középkorú vagyok). De ha felajánlaná, akkor se fogadnám el, mert szerintem az orvos egy hivatalos hely, és röhejesnek érezném a tegeződést. Azt is utálom, ha elkezdenek a becenevemen szólítgatni anélkül, hogy megkérdeznék, szabad-e. Ilyenkor, ha kérdés nélkül elkezd tegezni, meg becézgetni, szóljak, hogy én inkább maradnék a magázásnál meg hogy a teljes nevemen szeretem, ha szólítanak, vagy én maradjak a magázásnál, aztán majd csak észreveszi magát?

2020. júl. 8. 15:59
1 2 3 4 5
 21/43 anonim válasza:
45%

20.-nak.


"Egy munkahelyen az igazgató sem tegezheti le a dolgozókat, csak azon az alapon, mert ő az igazgató..."


DE!

2020. júl. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
63%
szerintem orulj neki :) fiatalosan nezel ki
2020. júl. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
74%

Először is, ".. mert szerintem az orvos egy hivatalos hely,... " az orvos egy személy, nem egy hely. Feltételezem, hogy az orvosi rendelőre gondoltál.


Ha, zavar, hogy tegez, akkor kérd meg, hogy magázzon. Esetleg, írasd át magad egy másik orvoshoz.

2020. júl. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
94%

""Egy munkahelyen az igazgató sem tegezheti le a dolgozókat, csak azon az alapon, mert ő az igazgató..."

DE!"


Nem. Akkor sem, ha ordibálsz. :) Illetve persze, hogy gyakorlatilag megteheti - de az bunkóságnak számít, főleg, ha pl. az igazgató egy fiatal férfi a beosztott meg egy idősebb nő.

2020. júl. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
76%
Én olyan munkahelyeken dolgoztam, ahol az igazgató is odacsörgött, bemondta a telóba a nevét, és a nevemen szólítva megkért, hogy legyen szíves lejönni hozzám... és igen, lehet egymásnak megadni a tiszteletet, persze, ha a dolgozó hülyeséget csinált, meg lehet annak mondani magázódva is, hogy: maga-maga-marha!
2020. júl. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
27%

"a nevemen szólítva megkért, hogy legyen szíves lejönni hozzám... és igen, lehet egymásnak megadni a tiszteletet, persze, ha a dolgozó hülyeséget csinált, meg lehet annak mondani magázódva is, hogy: maga-maga-marha!"


Erről írtam korábban: egyszerűen nem is vagy tisztában vele, hogy mi az a magázódás. Nem attól "magázódás" a magázódás, hogy a "maga" szó benne van. Ha úgy csinálta, ahogy írod, hogy "a nevemen szólítva megkért, hogy legyen szíves lejönni hozzám", akkor magázott!

2020. júl. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
25%
Ilyenkor szerintem érdemes visszategezni. Felnőttek között kölcsönösség van.
2020. júl. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
77%
De ő magázva akarna kölcsönösséget.
2020. júl. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim válasza:
21%
Az orvos-beteg kapcsolat egy alá-fölé rendelt viszony. Ennek ellenére Kérdező, nyugodtan mondd meg a dokinak, udvariasan, hogy szeretnéd, ha magázódnátok. Nem kellett volna, hogy letegezzen.
2020. júl. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
70%

Akkor válaszolnék orvosként a kérdésre. Egyrészt személy szerint marhára nem tetszik maga a kérdés, mert egy nagy hangulatkeltés ellenünk az egész, aminek ilyen igen értelmes "paraszt-orvos" stílusú megjegyzések lesznek az eredményei. Én személy szerint még sose hallottam kollégát beteget letegezni, egy két extrém esetet kivéve, de azokat a kollégákat minden esetben a beteg választotta és kivétel nélkül sztárorvosok (sebészek) voltak sztárallűrökkel, magyarul nem szép dolog, de megengedhette magának az illető, hogy bunkó legyen.

Szóval, az az alap felállás, hogy beteget SOHA nem tegezünk. Kivéve, ha már ált suliba is együtt jártunk és 100 éve ismerem. Egyébként pont a betegek szoktak tegeződéssel próbálkozni, jó nagy bunkóság, mert a saját rendelőmben én vagyok a magasabb rangú, tehát én ajánlhatom csak fel. Viszont maga az orvos beteg kapcsolat mint olyan egyre kevésbé alá-fölérendeltségi szinten, hanem partner szinten kellene menjen. Sajnos a magyar betegpopuláció erre még nem elég érett.


Ha letegez a kolléga akkor két dolgot tehetsz, vagy visszategezed, vagy megkéred, hogy maradjatok a magázódásnál. A csendőrpertut mindenképpen kerülni kell, én 16 éven felül pl. mindenkit magázok.


Páran írták itt a kártya elvitelt. Nos egy beteg után kb. sz.ros 300 forintot kapunk havonta, szóval általában rohadtul nem szokott meghatni, ha valaki elviszi a kártyáját, havi egy kávé ára. Sőt normális beteg olyan akivel jó együtt dolgozni szinte csak olyankor viszi el, ha elköltözik, aki nem ilyen azért meg nem kár. Szóval inkább örülni szoktunk a kártyaelvitelnek.

2020. júl. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!