Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit csináljak, ha az orvos...

Mit csináljak, ha az orvos letegez?

Figyelt kérdés
Nem is ajánlja fel, hogy tegeződjünk, csak egyszerűen elkezd tegezni (középkorú vagyok). De ha felajánlaná, akkor se fogadnám el, mert szerintem az orvos egy hivatalos hely, és röhejesnek érezném a tegeződést. Azt is utálom, ha elkezdenek a becenevemen szólítgatni anélkül, hogy megkérdeznék, szabad-e. Ilyenkor, ha kérdés nélkül elkezd tegezni, meg becézgetni, szóljak, hogy én inkább maradnék a magázásnál meg hogy a teljes nevemen szeretem, ha szólítanak, vagy én maradjak a magázásnál, aztán majd csak észreveszi magát?

2020. júl. 8. 15:59
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
96%

"én tanultam protokolt"

Tanulni tanultál, csak nem sikerült megtanulni.

2020. júl. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
31%

"kérd ki a kartonodat, vagy küldje át x dokinak"

Nem kell kikérni, az új doki átkéri, ha megvan, hogy ki lesz az új. Én is ezt csinálnám.

2020. júl. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
61%
Mikor tanultad azt a protokollt, még a háború előtt?
2020. júl. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
74%
A háború előtt még sokkal udvariasabb volt mindenki. Akkor még az is elvárás volt a magázódás mellé, hogy "nagyságos asszonyom", vagy hasonló legyen a megszólítás.
2020. júl. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

Általános a kérdésem, már többször előfordult velem ilyesmi. Akár hivatalban is nem csak orvosnál. Én vagyok a nő, általában a másik fél is nő.

Ilyenkor azt szoktam, hogy még inkább hivatalosabb hangnemre váltok, és maradok a magázásnál. Ha erre se veszi észre magát valaki, akkor úgyis mindegy. Csak érdekelne mások véleménye is ebben a helyzetben.

És 2-es nem én pontoztalak le, de nem érdekel a protokoll, azok szoktak tegeződni, akik baráti viszonyban vannak, azt meg ne egyoldalúan döntse már el valaki, hogy akarok-e vele baráti viszonyban lenni. Legalább megkérdezné, nem csak átváltana.

2020. júl. 8. 16:40
 16/43 anonim ***** válasza:
81%
35 éves nő vagyok. Ha egyenragúnak tekintem visszategeződöm, ha főnök, orvos, stb., pedig visszakérdezek, h tegeződhetünk-e? Ha viszont lekezelő stílus is társul hozzá, továbbra is fenntartom a magázódást.
2020. júl. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
91%
Igen, ismerős. Én maradok a magázásnál, ha visszatérő vevő vagyok. Egy idő után fel szokták fogni. De nem mindenki. És minél fiatalabbak, annál kevésbé. Egyszerűen már a nyelvet se beszélik, figyeld meg, egyszerűen nem tudnak magázni, ha mégis megpróbálják, fogalmuk sincs arról, hogy mi a különbség a "maga" meg az "ön" között, azt a kifejezést meg egyszerűen képtelenek összerakni a saját anyanyelvükön, hogy "Tessék szíves lenni kinyitni az ajtót!", hiszen már az se megy nekik, hogy "Legyetek szívesek segíteni!"
2020. júl. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, én is nő vagyok, veled egyidős. És én is rohadtul utálom, ha ilyen helyzetben letegeznek. Nem a kishúga vagyok, hanem felnőtt, dolgozó nő. Nálam általában működik a megfelelő hangsúllyal kiejtett, kellő tekintettel kísért "nézze, uram" vagy "kérem, hölgyem", függetlenül attól, hogy hogyan folytatom a mondatot. Tudok olyan szemrehányóan nézni, hogy észrevegyék magukat :D Ha meg mégsem, akkor minden további nélkül szólok, és/vagy simán visszategezem: tényleg így gondolod? ezt javaslod?
2020. júl. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
69%
Az illendő és gerinces magatartás nem az, hogy "visszapofázok", azaz visszategezek - hanem az, hogy udvariasan szólsz: kérném szépen, hogy ne tegezzen ! Ebből tanul a paraszt-orvos !
2020. júl. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
83%
Itt nincs helye azt mérlegelni, hogy kinek van magasabb beosztása! Ugyanis semmiféle szerződés, megállapodás nem helyezi őket alá-fölé rendelt helyzetbe. Egy munkahelyen az igazgató sem tegezheti le a dolgozókat, csak azon az alapon, mert ő az igazgató...
2020. júl. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!