Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit csináljak, ha az orvos...

Mit csináljak, ha az orvos letegez?

Figyelt kérdés
Nem is ajánlja fel, hogy tegeződjünk, csak egyszerűen elkezd tegezni (középkorú vagyok). De ha felajánlaná, akkor se fogadnám el, mert szerintem az orvos egy hivatalos hely, és röhejesnek érezném a tegeződést. Azt is utálom, ha elkezdenek a becenevemen szólítgatni anélkül, hogy megkérdeznék, szabad-e. Ilyenkor, ha kérdés nélkül elkezd tegezni, meg becézgetni, szóljak, hogy én inkább maradnék a magázásnál meg hogy a teljes nevemen szeretem, ha szólítanak, vagy én maradjak a magázásnál, aztán majd csak észreveszi magát?

2020. júl. 8. 15:59
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
0%
Egy jó példa hivatástudat és tegezés témában is: [link]
2020. júl. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
84%

"Nem szeretek magázódni, valahogy távol áll tőlem, úgy érzem a tegeződés fiatalít engem."

Akkor számára a tegeződés egyszerű hiúsági kérdés, nem az illem szempontjából tárgyalja a cikk.

2020. júl. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 A kérdező kommentje:

41:

Nehogy már azért kelljen tegeznem matuzsálem korú embereket, hogy legyezgessem a hiúságukat... Engem meg mindenki szólítson létszi Miss Universe-nek, aki hozzám akar szólni, mert én attól érzem jobban magam, nem?

2020. szept. 19. 21:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!