Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek mi az oka annak,...

Szerintetek mi az oka annak, hogy a tegeződés egyre inkább teret nyer a magázódással szemben?

Figyelt kérdés

Ennyire változik a magyar társadalom, vagy mi ennek az oka?


23 éves vagyok (bár kb. 18-nak, ha kinézed), de zavar, ha a bankban letegeznek, vagy a buszsofőr a jó napot kívánok köszönésemre sziával válaszol.


Vagy ez a probléma csak nálam áll fent?

Úgy értem.., nem tudom, hogy csak a fiatal korom miatt tegeznek le, vagy azért, mert az udvarias vagy tiszteleti beszéd/nyelvi formák kezd/enek egyre inkább kikopni a társadalomból/a nyelvből.



2012. ápr. 3. 11:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
80%
Azon kívül: szerintem öregít a magázás. Én nem örülök neki amikor jön valami kiskölyök és magáz engem, mert kikérem magamnak, én fiatal vagyok. Lehet valaki totálisan bunkó magázva is, úgyhogy a tisztelet nem ezen múlik.
2012. ápr. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Manapság ez a divat. Lazulnak a szabályok és ez sokaknak tetszik, így lazítják őket tovább. A tegeződés közvetlenebb, barátibb, egyszerűbb, rövidebb. Tegeződve is lehet az ember udvarias (meg magázódva is bunkó).

Engem is lazán letegeznek csomó helyen. Gondolom, mert húszas éveim elején járónak néznek, pedig már a végén járok. :) És én mondjuk kényelmesebben is érzem magam, ha tegeznek.

2012. ápr. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
65%
A meecdonadszban ukázba van adva, hogy m,indenkit tegezni kell.
2012. ápr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 lindmayer ***** válasza:
100%

a nyugat majmolása az lenne, ha mindenki magázna mindenkit: az angolban igazából nincs is tegező igeragozás, ahogy a magyarban nincs magázó ragozás, ezért a legegyszerűbb fordítást választották: ami az egyikben E/2 az legyen a másikban is E/2

ez nagyon szitu függő, amúgy meg a szép reggelt!, szép napot! köszönés az univerzális köszönési forma, ha nem tudom hogy pontosan hogy is illene köszönni, vagy ha nem tudom hogy tegeződök-e az illetővel akkor használom ezt, egyrészt ezen senki nem szokott megsértődni, másrészt erre mindenki felfigyel

amúgy a boltban engem általában magázni szoktak(pedig csak 23 vagyok), de az informatikai boltokban szokás a tegeződés, még a 60 éves apámat is simán letegezi a velem egy idős srác

2012. ápr. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nagy szerepe van ebben a marketingnek és a médiának. A managerek szerint jobban eladható akármi, ha közvetlen, barátságosnak vélt hangnemen reklámozzák a termékeiket.


Én sosem tudnék letegezni idegen, pláne tőlem idősebb embert (főleg szüleim korúaakat). Valahogy nem esik a számra a "te";inkább az "ön", ami kapásból jön.


21/L

2012. ápr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ezen valaki komolyan fennakad? Még szerencse, hogy teret hódít a tegeződés, én mindig is furcsának találtam, ha pl. 18-20 éves, még szinte gyerek emberek magázzák egymást (az egyetemen pl. magázódni kellett a velem egyidősnek kinéző tanrásegéddel, az elég röhejes volt).
2012. ápr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 lindmayer ***** válasza:

oké, de a tanársegéd is magázott téged

de ha már ő tegez, akkor neked is tegezned kell, vagy legalább is engedélyt ad(a tanár, vagy a tanársegéd), vagy megkérdezi, hogy nem baj-e hogy tegeződtök

engem az szokott zavarni, ha egy nálam 4-5 évvel idősebb ember tegez engem, és nekem nem engedi meg, hanem magáznom kell, lehet hogy meglepő, de előfordult velem

2012. ápr. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Velem ilyen még nem nagyon fordult elő, csak idegen, egyszer látott emberekkel (pl. ügyintéző).

Inkább az a jellemző, hogy engem a felnőttebbek tegeznek, és egyesek megengedik, hogy ezt viszonozzam.

Viszont voltak olyanok, akik már 16-17 éves koromban is kizárólag magáztak. Na, attól kirázott a hideg :)

2012. ápr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 TKA28 válasza:
En 20eves vagyok es nagyon ritkan lettem letegezve nyilvanos helyeken.de pl a bolt ahova szoktam jarni ahol dolgozik egy fiatal max 25 eves no tegezodik es nem kerdeztem ra h en is tegezhetem e...es szerintem ez nem volt tiszteletlenseg.mert az olyan mint ha egy 15eves magazna...
2013. ápr. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!