Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek mi az oka annak,...

Szerintetek mi az oka annak, hogy a tegeződés egyre inkább teret nyer a magázódással szemben?

Figyelt kérdés

Ennyire változik a magyar társadalom, vagy mi ennek az oka?


23 éves vagyok (bár kb. 18-nak, ha kinézed), de zavar, ha a bankban letegeznek, vagy a buszsofőr a jó napot kívánok köszönésemre sziával válaszol.


Vagy ez a probléma csak nálam áll fent?

Úgy értem.., nem tudom, hogy csak a fiatal korom miatt tegeznek le, vagy azért, mert az udvarias vagy tiszteleti beszéd/nyelvi formák kezd/enek egyre inkább kikopni a társadalomból/a nyelvből.



2012. ápr. 3. 11:29
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Nálam ez pont fordítva van. 14 éves létemre szinte mindenki önöz.
2013. dec. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:

érdekes téma az biztos. Én jövőre érettségizek, és engem is foglalkoztat a tegezés/magázás témája. Az új magyar tanárom 24 éves , én meg 18 és 1 éve tanít minket. Normális esetben ha nem ismerném de meg kéne szólitanom, a tegeződő formulát használnám. Nem egyszer előfordult, hogy ugyan azzal a busszal utazott haza mint én, leült mellém és beszélgettünk. A 2-3. alkalom után mondta, hogy nyugodtam tegezzem őt a tanórán kívül. És szerintem ez igy helyén is valo. Az iskolában az órán magázom, "Tanár úr, legyen szives egy pillanatra ide jönni" stb, de ezen kívl tegezem.

Másik példa. Gyakorló némettanáromat aki 21 éves, letegzetem az utcán, sziával köszöntem... másnap jött is a lszúrás az osztályfőnöktől, hogy hallom szemtelen voltál...

És egy harmadik érdekesség. Szintén gyakorló tanár, aki később rendes tanár lett. Amikor elkezdte az osztáylomban az angolt tanítani, először csak fél évre, akkor mint gyakorlatot végző egyetemista mondta is hogy tegezzük őt, mert neki íg kínos lenne ha magáznánk és stb... De amint letelt a gyakorlata, és a következő taévtől felvetté állandó tanárként, onnatól kezdve ő is magázott minket és szinte elvárás volt ez tőlünk is.

2014. jún. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!