Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illetlenség szerintetek...

Illetlenség szerintetek valakihez beállítani úgy, hogy előre nem szólunk nekik, h megyünk hozzájuk?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyanra,h vki váratlanul betoppanik valakihez,és órákig ott van
2012. aug. 22. 15:08
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem,bár az,hogy órákig ott van,az igen abban az esetben,ha ezzel feltart valakit.

Velem többször előfordult már,hogy ha éppen közel jártam egy-egy ismerősömhöz elmentem hozzá. Megkérdeztem,hogy zavarom-e valamiben vagy menni akar-e valahová. Nekem se gond az,ha valaki bejelentkezés nélkül jön hozzám,elvégre nem vagyok se ügyvédi iroda se fogorvos :) Jól esik egy-egy ilyen spontán látogatás,meglepetés.

Szerintem szombat délután,vasárnap és ünnepnapokon illetlenség előzetes megbeszélés nélkül menni.

2012. aug. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
20%
5-6-os válaszoló vagyok.Azt nem értem hogy miért kötitek össze a betoppanást a körülugrálással.Hozzám ha váratlanul betoppannak,természetesen nem idegen.Hanem barát jó barát,vagy ha a rokonok s pl pont takarítok akkor egyből segítenek,addig is tudunk beszélgetni.Mondjuk társasági lény vagyok,nem vagyok beszűkülve a babámra,családomra. Nálunk ez nem gond.Páromnál sem.
2012. aug. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
75%
igen gáz. én most épp törölközőben ülök itt nem díjaznám ha beállítan valaki csak úgy. volt már ilyen,ajtót se nyitottam
2012. aug. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kellemetlen ha szó nélkül beállít valaki, mert a gyerekek mellett nehéz folyamatosan toppon lenni... Viszont örülni szoktam hogy rám nyitják az ajtót:) Általában kijelentem, hogy ne nézzenek körül, mert nem számítottam látogatásra, így nincs csili-vili rend. Egy pohár vizet és vajas kenyeret mindig tudok adni, viszont annak nem örülök ha órákig ott ülnek. Rátelepedni ismerősökre nem illik. Könnyen nem kívánatos vendég lehetsz.
2012. aug. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim válasza:
17%
föleg az a cink, ha valaki naponta jön csak ugy random!
2012. aug. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
87%

Hát én nem szeretem "befogni" a vendéget takarítani, ez szerintem nem lazaság, hanem taplóság, de mindegy.

Szerintem a legtöbb illetlenül beugró lebzselőt körül kell ugrálni, nyilván ha a haverom jön, nem zavartatom magam, de speciel anyósom volt, hogy reggeltől délután négyig itt volt, én 7 hónapos terhesen nem igazán tudtam már órákat ücsörögni, de beszélgetni kellett meg kávézgatni, és nem vette észre magát.

2012. aug. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
76%
Na álljunk meg.Barátokról beszélünk nem ismerősökről.Legalábbis nekem barátaim vannak,ráadásul több mint 20 éves barátságok,szóval nem taplóság.Segítünk egymásnak,ugyanúgy ha én vagyok ott akkor szintén segítek.
2012. aug. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
81%
Hát nem tudom, fordított esetben ha valakihez átmegyek, nem díjaznám, hogy befog takarítani. Nem az a barátság fokmérője, hogy mekkora mosollyal pucoljuk egymás sz@rát.
2012. aug. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
olyan emberre gondolok,aki még sose jött be eddig hozzánk,ha hívtuk,mindig kifogásolt
2012. aug. 22. 15:50
 20/40 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki azt mondta, hogy a barát jöhet, az ismerőstől illetlenség. Miért nem megy bele a fejedbe?
2012. aug. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!