Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illetlenség szerintetek...

Illetlenség szerintetek valakihez beállítani úgy, hogy előre nem szólunk nekik, h megyünk hozzájuk?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyanra,h vki váratlanul betoppanik valakihez,és órákig ott van
2012. aug. 22. 15:08
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
Ott van a jobb alsó sarokban a válaszoknál, hogy a válasz x%-ban hasznos :)
2012. aug. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
86%
Köszönöm. A válaszod hasznos volt:) Engem senki sem pontozott se fel, se le...
2012. aug. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút illetlenség még rokonok között is. Nem tudhatod mi van éppen otthon, lehet áll a bál, vagy csak fáradtak, de megeshet, hogy otthon sincsenek. Vagy csak egyszerűen senkire sem kíváncsiak. Úgyhogy "kötelességed" előre szólni, ha menni óhajtasz, bár eleve azt kellene megkérdezni, hogy mehetnél-e.
2012. aug. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

ma 19:25


Amikor nem volt ennyire alap dolog az internet, telefon, akkor nem volt illetlenség?

Vagy akkor hogy mentek egymást látogatni a rokonok?

2012. aug. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Hát lehet, hogy megkérdezném mit akar. Én nem szoktam mindenkit beengedni. Szomszéd jöhet, ha nem zavarja, hogy nem hagyom abba a munkát vagy a gyerekgondozást. Jó ismerős is, rokon is, de egy idő után muszáj felállni és mondani, hogy bocs dolgom van.
2012. aug. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:
én mindenkinek nyomtam a zöld kezecskét
2012. aug. 22. 21:37
 37/40 anonim válasza:
Zavaro tud lenni, viszont lehet, hogy màs kulturàkban ez normàlis (külföld), most kezdek ràjönni
2012. aug. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Köszönjük a zöld kezecskéket, rendicsek vagy Kérdező :D

Anno, amikor még nem volt mobil meg net, úgy jelentkeztünk be, hogy elszaladtunk az illetőhöz, bekopogtunk, megbeszéltük előre a látogatás időpontját a kapuban, vagy ha beinvitált 10 perc alatt a nappaliban, és hazaballagtunk. Vagy felhívtuk vezetékes telefonon, vagy feladtunk (postán) egy képeslapot, vagy levelet és vártuk a választ rá. Még a randikat is hetekkel, vagy napokkal korábban lebeszéltük :D Ezek voltak "azok a 70-es", ill. 80-as évek :) E

2012. aug. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Akkor nem illetlenség hívatlanul menni, ha megkérdezed helyben, hogy most ráér-e, nem zavarsz-e. Ha azt mondja, hogy most sajnos nincs ideje, akkor elmész, és kész.
2012. nov. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Én mindig oda csörgök előtte hogy nem zavarnánk-e.
2012. dec. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!