Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illetlenség szerintetek...

Illetlenség szerintetek valakihez beállítani úgy, hogy előre nem szólunk nekik, h megyünk hozzájuk?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyanra,h vki váratlanul betoppanik valakihez,és órákig ott van
2012. aug. 22. 15:08
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
93%

Nem mindenki mondja azt :)

Én szeretem a barátaim, a családom, szüleim, anyósom stb. Senkivel nincs gondom, de ha én hazamegyek és eltervezek valamit, akár csak egy kád vízbe befeküdni vagy bármi mást csinálni, baromira utálnám, ha épp a fürdőkádból ugrasztanának ki vagy pusztán kizökkentenek. Vagy uram bocsá' pusztán szexelnénk a férjemmel és közben kopogtatna valaki...

Ha telefonál előtte, az más, meg tudjuk beszélni, hogy ekkor meg ekkor gyere.

Nem is jön hozzánk senki hívatlanul, hacsak annyira is, de ránk csörög, hogy 5 perc múlva ott vagyok (általában anyósom, ha hoz nekünk vmit).

2012. aug. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

Én volt, hogy bejelentés nélkül mentem keresztapukához, de tudtam, hogy ő mindig otthon van (már nyugdíjas), s szívesen lát.


Mondjuk amíg nem volt ez a fene nagy technika, se internet, se telefon minden családnál, akkor is csak mentek látogatóba.


Mindegy, egyébként én sem szeretem, ha váratlanul beállít így valaki. Tényleg adódhatnak ebből kellemetlen helyzetek.

Én is olyan helyre megyek így, ha tudom náluk ez nem zavaró tényező

2012. aug. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
Akit többször hívtál már és nem jött? Attól is illetlenség bejelentkezés nélkül beállítani. Sőt! Bunkóság.
2012. aug. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
igen,többször hívtuk be egy kávéra,nem jöttek,most meg se szó,se beszéd nélkül beállítottak
2012. aug. 22. 17:59
 25/40 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen életkorban. Ha húszas évek elején a barátaim betoppantak, nem volt semmi ellenérzésem, bár én nem a szüleimmel laktam már akkor, bár hozzáteszem az esetek 90%-ában előtte szóltak.

Más a helyzet, ha valaki már kicsit idősebb, főleg ha családja van. Nagy bunkóságnak tartom és nem örülök, ha valaki hétvégén ebédidőben beállít esetleg ötödmagával, mert hozza a távoli rokonokat vagy barátokat. Ilyenkor azt sem tudom, merre szaladgáljak.

2012. aug. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, természetesen a közeli családtagok, tesóm, szüleim bármikor jöhetnének gond nélkül, de még egyszer sem fordult elő, hogy ne szóltak volna előtte...
2012. aug. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:
ja,és nem családtagok,hanem olyan ember pl,akivel háromszor beszéltem eddig
2012. aug. 22. 18:01
 28/40 anonim válasza:
85%

Áruljatok már el nekem valamit: miért vannak lepontozva azok,akik szerint nem illetlenség? Az első válaszadók még akkor írtak,amikor a kérdező még nem egészítette ki az irományát. Miért "haszontalan" az ő véleményük? Akik szerint illetlenség,azokhoz gondolom soha nem mennek bejelentés nélkül és ők se mennek. De ha valaki így megy a rokonaihoz,ismerőseihez az miért gond? Mindenki ismeri annyira a rokonait,barátait (ha már elmegy hozzájuk) hogy tudja: gond lesz e a látogatásából vagy sem. Szóval díjaznám ha valaki,aki a piros kezecskéket nyomta náluk kifejtené,hogy miért is van gond azzal,hogy vannak olyanok, akik nem kapnak szívrohamot ha valaki van olyan "pofátlan" és anélkül beállít,hogy előtte nem szólt. Ha rosszkor jön akkor meg max. nem kötelező beengedni. Meg miért pofátlanság az,hogy egy vendég besegít a munkába? Mikor a gyerekkori barátnőmnél vagyok akinek kisbabája van,én is besegítek neki néha-néha a házimunkába magamtól,de akkor se sértődnék meg ha ő kérne meg rá.

-eddig volt az off-

Így,hogy kiegészítetted azt mondom: egy ilyen embertől illetlenség

2012. aug. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

Nem csak az az oldal van lepontozva, speciel az én 2 válaszom is :)

Ez van, ezen az oldalon ilyenek az emberek.

2012. aug. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
OFF: Hol kell nézni, hogy lepontoztak-e? Ezért most le ne pontozzatok :D
2012. aug. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!