Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan épül fel az udvarlás...

Hogyan épül fel az udvarlás etikettje az első randitól, a házasságig terjedő időszakban?

Figyelt kérdés

Valahogy így képzelem el a fő állomásokat.:

1.: Első randevú

2.: Első virág

3.: Első kézfogás, egymásba karolás

4.: Első tánc

5.: Első ölelés

6.: Első csók

7.: Szerenád az ablaka alatt

8.: Eljegyzési gyűrű kalandos kiválasztása

9.: Eljegyzés (A fiú megkéri a lány kezét egy váratlan pillanatban és átadja az eljegyzési gyűrűt)

Itt a fiú húzza fel a gyűrűt, vagy a lány? (Azt gondolom, a lány.)

10.: Leánykérés a lányos háznál

11.: Legénybúcsú

12.: Esküvő (Itt külön karikagyűrű kell?)



2014. júl. 28. 10:49
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
40%

A kérdező moderátor is egyben? Az vagy, kérdező?


Tetszik a gondolkodásmódod. Én hasonló férfit kerestem, de nem igazán találtam, mert tényleg mindenki a szexszel jön, pedig az nászéjszakára való. Én pedig nő vagyok.

2014. júl. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
97%

Nincs együttélés, nincs szex csak a hazassag utan.

Ertem.

Mit csinálsz, ha nem működik?

2014. júl. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
92%

Jahhhjj..


Akkor elmondom, a valóságban nálunk hogyan zajlott.,,


Tudtuk a másikrol, hogy hova jár egyetemre, és ogy hívják, melyik évfolyamon van..

1.Tánc= csók.. Randi nélkül

2. 2 hét kihagyás..után tánc=csók.. Elvonulás koliban, beszélgetés, csók, simi..

3. 5 nap csak beszélgetés, ismerkedés, napi több órában, kollégiumban

4. Csók, bulis csőkok után először, az 5. Napon

5. Kézenfogvajárás, sok csók, simi,

6. vacsi együtt

7.együttalvás1 héttel később

8. 1 hónap után szex, ugynaekkor szülőnek bemutatott

9 4 hónap múlva én is

10. 8 hónap múlva egyetemen összeköltözés...1,5 év műlva összeköltözés

11. Élet építése, lakás rendezése...

12 megbeszéljük hogy esküvő mikor legyen

13 eljegyzés..( mi karikagyűrűvel) szülőknek elmond, kikérés..társai...

14. Búcsúk 1 héttel esküvő előtt

15. Házasság

16 most itt tartunk... Lassan 1 éves házasok vagyunk, jövőre szeretnénk belevágni a gyerekkérdésbe

2014. júl. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
86%

Figyelj, oké nincs sex a házasságkötésig. Viszont az együtt élés nem hülyeség, sőt.

Olyan dolgokban lehet összecsiszolódni, vagy nem és időben szétválni, amit a házasságkötés után már nem fogtok megtenni, és nemhogy boldogok nem tudtok lenni, de mérgezi is, és ott a válás.

A mai világban már egyre férfiasabbak a nők, sok mindent nem tűrünk, ami Xpár éve teljesen természetes volt a nők részéről.

első randi-első kézfogás-virág és csók-tánc az kb bármikor összehozható-a szerenádot elképzeltem egy panelfalu közepén:D nem erőltetném-nálam itt azért bekerül a képbe egy szép lassú összeköltözés(fogkefe és az utolsó mütyürke érkezése között a páron múlik az eltelt idő)-eljegyzés, ha mindenki jól érzi magát a másikkal- a nagy bejelentés a szülőknek-esküvőszervezés legény-leánybúcsú-házasságkötés-nászéjszaka

2014. júl. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
90%
Van olyan, utolso. Nem az a problema, hogy szűz. Az a gond, hogy elképzel egy eletet, ami 100 eve talán meg működött. Együttélés nelkul házasodni nagy hiba. Meg ha a nemi élet részt nem is nézzük - találhat magának egy hasonló beállítottságú not. De a mindennapokat meg kell élni előbb egyutt, mire az mer ugy dont, hogy igen, o kell nekem a rendetlensegevel, a hajnali kelesevel, a labszagaval, a vegetarianizmusaval, stb. Ha valamiben nem egyeznek es nem tudjak feloldani az ellentétet, akkor válnak?
2014. júl. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:

21.: Köszönöm, hogy megosztottad velem, gratulálok és nagyon sok boldogságot kívánok Nektek!

24, 25.: Köszönöm a választ, igen, igazatok lehet, jegyesként, tényleg össze érdemes költözni. Bár ez a lánytól is függ és akit én ismerek, ő nem sietteti az összeköltözést! 21, 24, 25 válaszolókat felpontoztam, és köszönöm!

2014. júl. 28. 11:55
 17/42 A kérdező kommentje:

19.:

"A kérdező moderátor is egyben? Az vagy, kérdező?


Tetszik a gondolkodásmódod. Én hasonló férfit kerestem, de nem igazán találtam, mert tényleg mindenki a szexszel jön, pedig az nászéjszakára való. Én pedig nő vagyok."


Szia! Nem, nem vagyok moderátor, de ismerem a mod. e-mail címét (ami nyilvános itt) és már írtam neki, hogy bizonyos felhasználókat tiltsanak le, mert ami itt megy, az már katasztrófa!


Örülök, hogy Te is így gondolkodsz, ahogy én!

Már ezért érdemes volt írni!

2014. júl. 28. 12:03
 18/42 anonim válasza:
100%

Jajj, ez nagyon édes! Komolyan :-)

Figyelj, van egy barátnőm, aki 32 éves és soha nem volt még egyetlen párkapcsoalat sem, mert ő pont ilyenre vágyik, mint amit te fent leírtál. Ilyenekből meg nincs is. Vagyis ahogy látom, mégis :-) Arról ábrándozik ez a barátnőm, hogy őt majd meghódítják gitárzenével az ablaka alatt meg rózsacsokrokat küldenek a munkahelyére titkos imádód feladóval. Szerinte r....ncság már az első randin csókolózni, és kijelentette, hogy ő csakis a nászéjszakán adja oda magát először. Eddig azt mondtam neki, hogy ilyen nincs. De akkor megmondhatom neki, hogy mégis van? Reménykedjen tovább, hogy egy ilyen lovagregénylelkű illető majd rá is rátalál egyszer? Mit gondolsz?

2014. júl. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:

29.: Szia! Nagyon kedves, hogy ezt leírod!


A lány, aki nekem tettszik, pont olyan, mint a Te barátnőd, én 27 éves vagyok. Szerintem van, lányokat is ismerek és fiúkat is, akik komoly kapcsolatra vágynak és hasonlóan gondolkodnak, mint amit leírtál. 30 feletti fiút is ismerek. Szerintem, viszont ne reménykedjen, "passzívan", hanem keresse meg ezeket a férfiakat!


"Aki keres, azt megtalálják!"

2014. júl. 28. 14:43
 20/42 anonim ***** válasza:
95%
Ez a kérdés egyébként minek van? Mit akarsz ezzel elérni?
2014. júl. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!