Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan épül fel az udvarlás...

Hogyan épül fel az udvarlás etikettje az első randitól, a házasságig terjedő időszakban?

Figyelt kérdés

Valahogy így képzelem el a fő állomásokat.:

1.: Első randevú

2.: Első virág

3.: Első kézfogás, egymásba karolás

4.: Első tánc

5.: Első ölelés

6.: Első csók

7.: Szerenád az ablaka alatt

8.: Eljegyzési gyűrű kalandos kiválasztása

9.: Eljegyzés (A fiú megkéri a lány kezét egy váratlan pillanatban és átadja az eljegyzési gyűrűt)

Itt a fiú húzza fel a gyűrűt, vagy a lány? (Azt gondolom, a lány.)

10.: Leánykérés a lányos háznál

11.: Legénybúcsú

12.: Esküvő (Itt külön karikagyűrű kell?)



2014. júl. 28. 10:49
1 2 3 4 5
 31/42 mustafa33 ***** válasza:
100%

Hogy van lehetőséged mások ittlétéről dönteni, az egy dolog. És ha ezt fitogtatod, és demonstrálod akkor valamit magadban ezzel kompenzálsz, de ez most mellékes. De hogy jogod is lenne rá azt erősen kétlem.

Ezért írtam azt amit írtam.

Ami meg a kérdésedet illeti, te általad felállított sorrend picit hibás. vagy legalábbis esete válogatja, lehet 1. a 4. is. a 10. megelőzi a 9,-et.

A szerenád a monarchiával halt meg, a második világháborúig még itt ott élt a szokás főleg vidéken az urakat utánzó kispolgári rétegben. Mára már kihalt. Az első 6 pedig alkalom szerint variálható és bozony akár teszik neked kérdező akár nem, van egy tényező amit kihagysz az egészből, az a szerelem és az a leginkább befolyásol´ebben a folymatban. És még valami ami nem csak a mai világban de a régiben is nagyon befolyásolta sorrendet az bizony a szex. Hiába irtózol tőle, még szó hallásától vagy olvasásától is, de ha objektív választ akarsz akkor figyelmbe kell venned. Ez létező tényező volt minden társadalm i rétegben, csak a megjelenésére "mikor" kérdésre a válasz lehet jelentősen eltérő. Ez függöh hagyománytól tájegységtől, kultúrkörtől, szociális helyzettől, társadalmi rétegtől. Ez annyira eltérő, hogy szociális tanulmányként kidolgozva doktori disszertációt írhatsz belőle.

Még egy megjegyzés, miért írod kalandosnak a jeggyűrű kiválasztásá nem értem. Ja és az egész másképp zajlik egy kommendált házasságban, vagy másképp mondva ott ahol a közvetített házasság a tradicionális (régi zsidó szokás szerint, amikor is a szerelmi házasságban is megrendezték a tradíciók szerinti közvetítés rituáléját).

2014. aug. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 mustafa33 ***** válasza:
93%
És ha az őszinte válasz sért, és szükségét érzed a hatalmad fitogtatásának, nyugodtan jelents és tiltas ki.
2014. aug. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
100%

Bárki írhat a moderátornak, akár én is.

Nos válaszra vagy kíváncsi? Szerintem nagyon már nincs olan sem hogy első tánc, nekem sosem volt. Sajnos virágot sem kaptam még, pedig azért az szép gesztus. Szerenádot kihagynám. A többihez nem szólnék hozzá, mert annyira nem vagyok benne a témában.

2014. aug. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm mustafa33 (31.) válaszát! Felpontoztam!

Igen, számomra is elsődleges a szerelem, olyannyira, hogy nem is gondolnám, hogy szerelem nélkül bárkinek is udvarolni lehet, úgy igazán, ezért nem is írtam!

Nem írtózom a szexualitástól, megvan mindennek a helye és az ideje!


(Ami nálam "kiverte" a biztosítékot, az a gyengelméjűzés, amibe, egy előző felhasználó kezdett bele, a másik férfiasságának minden előzetes nélküli, azonnali ócsárolása, ill. azok a "válaszok", ahol azonnal, durván szexuális tartalmat jelenítettek meg, úgy, hogy annak minősége, a szerelem lehetőségét teljességgel kizárta, így az nem az udvarlás témakörbe tartozott, hanem sokkal inkább, a hogyan szaporodnak az állatok témakörbe! Nem hiszem, hogy ezek töröltetésével bármit is kompenzálnék!)

2014. aug. 4. 22:20
 35/42 A kérdező kommentje:

33.: Köszönöm a választ, szintén felpontoztam!


Nem kaptál még virágot? Ez szomorú, szerintem a virágnak "alapvető" dolognak kellene lennie, amit túl sem szabadna értékelni, éppen ezért!

2014. aug. 4. 22:23
 36/42 mustafa33 ***** válasza:
100%
kérdező, de a mai realitás ilyen. Ez is a mai világnak egyik szelete, a kapcsolatok elsilányosodása. Nem zárhatod ki csak mert nem értesz egyet vele. Sokunknak nem tetszik, de ott van és számolni kell azzal is. Nekem is a XIX. század vége tetszik, de az nem lesz többé megismételve.
2014. aug. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 mustafa33 ***** válasza:
54%
kérdező, ahol nyolcadikos lányok fogadást kötnek, hogy melyikük szop le a pénteken a diszkó vécében többet, ott a tizenkét pontod nem játszik szerepet. persze más kérdés, hogy azután húsz évesen így szeretnének férjehez menni, még a szerenádot is szeretnék, de ilyen előélettel esélyük nincs rá.
2014. aug. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:
Kedves mustafa33, köszönöm a válaszokat, ismét felpontoztam, bár a legutolsó 'durva' lett, nekem nincs tapasztalatom a disco-ból, szerencsére sosem találkoztam ezzel a jelenséggel, amit leírsz. Sajnos egy dolgot tapasztaltam, több lány esetében is, azt, hogy sokan nem tudnak őszinték lenni a fiúkkal, képtelenek megmondani, hogy van barátjuk, vagy azt, hogy másik fiú tettszik nekik, arra pedig végképp képtelenek, hogy egy férfinak azt mondják, hogy "ne haragudj, de nem tettszel". (Persze tisztelet a kivételnek!)
2014. aug. 4. 23:32
 39/42 mustafa33 ***** válasza:
Igen, durva, de létező. Tanártól hallottam akinek tanulóiról volt szó. És ha ez létező, nem tehetünk úgy mintha nem lenne.
2014. aug. 5. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:

39.: De elkerülhetjük! Egy bizonyos életkor felett, mindenkinek a saját lelkiismeretére van bízva, hogy mit tesz és mit nem. (Ha jól tudom, Magyarországon 14 éves kor felett kezdődik ez a kategória. Magánvéleményem, hogy ez a kor túl alacsony és nem jó az új jogszabály, még akkor sem, ha a mai fiatalok életvitelét igyekszik követni. Az a véleményem, hogy mindig a picit (vagy inkább jóval) szigorúbb törvények a helyesek és nem a picit engedékenyebbek, ahhoz a szinthez viszonyítva, amit az adott társadalmi réteg aktuális életvitele mutat.)


Nem tudom, hogy a törvény hogyan rendelkezik, az általad is említett 'dolgokból' adódó későbbi lelki sérülésekről?

2014. aug. 5. 10:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!