Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan épül fel az udvarlás...

Hogyan épül fel az udvarlás etikettje az első randitól, a házasságig terjedő időszakban?

Figyelt kérdés

Valahogy így képzelem el a fő állomásokat.:

1.: Első randevú

2.: Első virág

3.: Első kézfogás, egymásba karolás

4.: Első tánc

5.: Első ölelés

6.: Első csók

7.: Szerenád az ablaka alatt

8.: Eljegyzési gyűrű kalandos kiválasztása

9.: Eljegyzés (A fiú megkéri a lány kezét egy váratlan pillanatban és átadja az eljegyzési gyűrűt)

Itt a fiú húzza fel a gyűrűt, vagy a lány? (Azt gondolom, a lány.)

10.: Leánykérés a lányos háznál

11.: Legénybúcsú

12.: Esküvő (Itt külön karikagyűrű kell?)



2014. júl. 28. 10:49
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
A 30 felé közeledve, már elgondolkozik az ember ezeken a dolgokon, a kérdés ezért van. Elérni nem akarok semmit, csak eszmét cserélni hasonló korú emberekkel, ami részben sikerült is. Ha akarod, te is leírhatod, hogy te hogyan udvarolnál, vagy miként kérnéd meg a kezét leendő feleségednek!
2014. júl. 28. 18:19
 22/42 A kérdező kommentje:

22.: "Mit akarsz ezzel elérni?"


Van egy híres történelmi szereplő, aki miután meghalt, olyan ravasz ember hírében állt, hogy még ellenfelei is azt kérdezték, hogy ugyan a halálhíre terjesztésével, most mi lehet a célja?


El kell szomorítsalak, hogy kérdeésem oka a fenti történethez hasonlóan prózai és az élethelyzet szülte.

2014. júl. 28. 18:28
 23/42 anonim ***** válasza:
Értem. :)
2014. júl. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:

Nem én tettem a: Kultúra és közösség » Szokások, etikett

kategóriába a kérdést, hanem a moderátor. (Egyébként köszönöm Neki, mert jó helyre került a kérdésem!)

A kérdés eredetileg a Családi kapcsolatok >> Egyéb kérdések témakörben lett feltéve!


Az az igényem, pedig jogos, hogy aki durván szexuális tartalmú válaszokat adott, annak letöröltettem a válaszait! Le is törölték azokat, ezt köszönöm a Moderátornak!


Viszont a "Túl sok lányregényt olvasol kérdező."

És a "Itt a pont. :) Amúgy kérdező, nálad hol a szex?"

válaszokat toleráltam, ez is mutatja, hogy elég megértő vagyok.


Ezek után a 26. és 27. hozzászólás nem igazán érthető!

A randevúnak semmi köze a szexhez!

Igen írtam, hogy "történelmi szereplő", egy igen érdekes hozzászólásra, de ez utóbbi kommentemet magam töröltettem ki a Moderátorral, mert off volt.


Egyébként, kedves 26. és 27., Ti mit gondoltok a fenti témakörről? Elmondhatjátok, most bátran. Felőlem azt is írhatjátok, hogy Ti egy "gang-bang" parival kezdenétek párkapcsolatot, most az egyszer Nektek elfogadom! Persze annak örülnék, ha lenne valami halvány elképzelésetek arról, hogy miként kell meghódítani egy rendes nőt!

Tehát, halljuk, Ti hogyan udvaroltok?

2014. júl. 30. 19:55
 25/42 A kérdező kommentje:

Azt hittem, törölték a "történelmi szereplős" válaszomat, most olyan, mintha visszakerültek volna korábban törölt válaszok... Sebaj.


Egyébként, még azt is lenyeltem, aki "gyengeelméjű kamaszlánynak" titulált, értem, tehát az ő szemében, aki tiszteli a nőket, az "gyengeelméjű". A barátnője előtt is elsütné ugyanezt?

2014. júl. 30. 20:01
 26/42 anonim ***** válasza:
100%

Ezt most nőként írom le.

Szép és jó, mesébe illő sorrendet vázoltál fel nekünk ide de lássuk be ez tényleg túl meseszerű, konzervatív és maradi... Ma már nem így működnek a dolgok.

Egy első randin valóban sok dolog megtörténhet, alapból ha már elmész randizni már viszed a virágot/ csokit a nőnek kedvességből nem?

Első csók ha nem is az elsőn de azért már egy második, harmadik randin megtörténik, főleg ha régóta ismered az illetőt.

A szerenád, hát... kedves gesztus de azt nagyon max egy romantikus évfordulón vagy lánykérésnél tudnám elképzelni.

A 2 kényes téma ami nagyon kiütötte nálad a biztosítékot a fizikai együttlét (mielőtt töröltetnéd a válaszom) és az összeköltözés. Mert hogy ezek házasság után. Oké mindenkinek szíve joga ezt eldönteni. De szerintem házasság előtt igenis meg kell ismerni a társunkat úgy ahogy van, és ebbe mindkettő beletartozik. Képzeld el, hogy randiztok, jól el vagytok aztán össze házasodtok, meg történnek azok a dolgok, és az összeköltözés. És kiderül, hogy nem elégítitek ki egymást sem fizikailag, sem lelkileg és nem bírjátok elviselni egymás szokását. Akkor mi van? Jön a válás?

Utolsó pontodra válaszolva: általában van a karika gyűrű amit a két fél visel, és van egy eljegyzési gyűrű, amivel a lányt kéred meg és te húzod fel az ujjára ha igent mond.

2014. júl. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:

30.: Köszönöm a kedves és kimerítő választ!

Igen, én is egyetéretek azzal, amit leírsz, a házasság előtti nemi élettel nem igazán, de ez olyan, hogy a lánytól függ. Én szeretem azokat a lányokat, akik az esküvő előtt nem akarják, hogy "minden" megtörténjen.

De ez, csupán az én álláspontom és nem ítélek meg senkit, akinél máshogy történt, mert ki tudja mit hoz a jövő! :-)

És ment a "hasznos a válaszod"!

2014. júl. 31. 16:09
 28/42 anonim ***** válasza:
95%
Ne haragudj, de szerintem te nem döntheted el, hogy kit tiltsanak el és kit nem, ezen az oldalon amúgy is rengeteg troll van, úgy sem tudják ezeket mind megfékezni.
2014. aug. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 mustafa33 ***** válasza:
91%
Tomika, azt kérdezed mi a kérdező célja? 19-es kommentjében már 29.-es válaszolóról beszél. Ez azt jelenti tíz válaszolót teljesen elintézett innen. Ez a célja.
2014. aug. 4. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:

Tomikát nem is bántottam! Igen, volt, akit "elintéztem", de ők kibírhatlan hangnemet ütöttek meg. Sajnos, az a helyzet, hogy, de, eldönthetem, írhatok a Moderátornak, végül a végső döntés az Ő kezében van. Nem az a célom, de az utolsó válasz megint jelentve lesz, mert szerintem provokál és semmi köze a kérdésemhez!

Kedves utolsó két válaszoló, Ti miért nem a kérdésre válaszoltok? Ha pedig az nem érdekel, akkor miért írtok ide? Érdekelne, hogy miként vélekedtek az udvarlás helyes etikettjéről?

2014. aug. 4. 17:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!