Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták szerint a természet...

Ateisták szerint a természet törvényei miért nem bizonyíték a teremtésre?

Figyelt kérdés
Az univerzumot amiben élünk törvények határoznak meg. Olyan állandó törvények amik szabályozzák az anyag és az energia viselkedését, tehát mindenre és mindenkire vonatkoznak. Így nyugodtan nevezhetőek rendezési elveknek, amiből következik hogy nem a véletlen eredménye. Ateistáktól a leggyakoribb válasz a véletlen vagy magától, de ezek egyértelműen kizárhatóak hiszen egy rendezett, szabályok által vezérelt világ esetében szükséges hogy létezzen tervező aki létrehozta a törvényeket.
2019. szept. 9. 10:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/257 anonim ***** válasza:
87%

"Azért viselkedik azonos körülmények között azonos módon mert ez egy törvény"

Nem. Szimplán azért, mert az anyag nem random döntéseket hoz hogy mit akar csinálni, hanem egyszerűen csak működik a saját tulajdonságai és a körülmények függvényében.

2019. szept. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/257 anonim ***** válasza:
75%

Jó lenne, ha bigott vallásos hozzá nem értők nem írnának.

Most az ateistákat kérdezték.


A "bizonyíték" azt jelenti, hogy nem lehet másképp.

Márpedig egy összefüggés (amit itt törvénynek hívunk) létezése nem bizonyíték semmiféle teremtésre. Pl. az, ha valaminek kétszer akkora a tömege, akkor kétszer olyan nehéz gyorsítani: ezt nem kellett tervezni. Ez egy olyan összefüggés, ami magától jött létre.

Egy ilyen összefüggés magától is létezhet - és innen kezdve nem bizonyíték semmire.


Amúgy a véletlennek ugyanúgy vannak törvényei.

2019. szept. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/257 anonim ***** válasza:
83%

"De tervezővel még logikusabb"

Igazság szerint tervezővel kevésbé az. Hiszen ha törvényeket kellett tervezni hogy az anyag úgy viselkedjen, ahogy, az azt jelenti hogy magától nem viselkedne úgy. Azaz ellentmondana egymásnak ahogy egy anyag viselkedése logikus lenne és ahogy ez valami érthetetlen törvénynél fogva mégsem így lenne.


Az entrópiával meg mit szerettél volna mondani? Arra sem utal semmi hogy az entrópiát teremteni kellett volna.

2019. szept. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/257 anonim ***** válasza:
86%

"De tervezővel még logikusabb"

Kérdező!

Fordítsuk meg a dolgot.

Mondj egy olyan törvényt, ami isten bizony garantáltan teremtett! Mondd meg azt is, hogy miért?

És mondd meg azt is, hogy ha nem lenne ez a törvény, akkor hogyan, mi alapján működne a világunk, milyen lenne, stb.

2019. szept. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/257 anonim ***** válasza:
7%

"ezt nem kellett tervezni. Ez egy olyan összefüggés, ami magától jött létre."


BIZONYÍTÉK? Alapos kutatás és vizsgálódás után bizonyítani tudod, hogy "csak úgy", "magától" lett az anyag olyan, amilyen?

Mellesleg a bigottság nem ragaszkodik az elvakult és beszűkült idealistákhoz, az elvakult materialistáknál is jól érzi magát. :)


És ide tartozik a másik válaszoló ellenvetése is. Nem egyszerűbb úgy felfogni a dolgot, hogy Isten az anyagoknak nem "törvényt adott", hanem eleve úgy teremtette magát az anyagot, hogy az legyen a törvényszerű működése, viselkedése, ami?

2019. szept. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/257 anonim ***** válasza:
83%

"Nem egyszerűbb úgy felfogni a dolgot, hogy"

De, fel lehet így is fogni.

Csak ez NEM BIZONYÍTÉK: mivel magától IS létrejöhetett ÉS lehet tervezett IS.


Ezen kívül kértem, hogy ne írjál butaságokat.

NEM, ERRE SE VÁLASZOLJ!

Nem akarunk vég nélkül szemétáradatot, a kérdezőnek válaszolunk.

2019. szept. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/257 A kérdező kommentje:

"És mondd meg azt is, hogy ha nem lenne ez a törvény, akkor hogyan, mi alapján működne a világunk, milyen lenne, stb."


Akkor nem lennének állandó törvények. A részecskék teljesen véletlenszerűen viselkednének.



"Mondj egy olyan törvényt, ami isten bizony garantáltan teremtett! Mondd meg azt is, hogy miért?"


Minden természeti törvény ilyen. Mindenre és mindenkire vonatkoznak, állandóak, így kiszámithatóak. A véletlen tehát nem jöhet szóba. Megfordítva tudsz olyan törvényt ami véletlenül jött létre?

2019. szept. 9. 14:08
 18/257 anonim ***** válasza:
84%

Én kiszámítható törvényről beszéltem, ami véletlenül jött létre.

Tőled viszont azt kérdeztem, hogy melyik az a törvény, ami BIZONYÍTOTTAN tervezett, és hol van erre a bizonyíték?

2019. szept. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/257 anonim ***** válasza:
86%
Egyáltalán nem szükséges, hogy létezzen Tervező, aki létrehozta ezeket a törvényeket, mert akkor felvetődik a kérdés, hogy ki tervezte a Tervezőt? Az nem válasz, hogy mindig volt, ennyi erővel a fizikai törvények is mindig voltak.
2019. szept. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/257 A kérdező kommentje:

"Én kiszámítható törvényről beszéltem, ami véletlenül jött létre."


Ja igen, elfelejtettem :) Ateistáknál mindenre a véletlen a magyarázat. Mutass kérlek egy véletlenül létrejövő törvényt. Illetve magyarázd el ezt a véletlent, hogy képzeled. Egyik pillanatban még nem létezett az adott természeti törvény, aztán hirtelen lett?



"Tőled viszont azt kérdeztem, hogy melyik az a törvény, ami BIZONYÍTOTTAN tervezett, és hol van erre a bizonyíték?"


Erre már válaszoltam.

2019. szept. 9. 14:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!