Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták szerint a természet...

Ateisták szerint a természet törvényei miért nem bizonyíték a teremtésre?

Figyelt kérdés
Az univerzumot amiben élünk törvények határoznak meg. Olyan állandó törvények amik szabályozzák az anyag és az energia viselkedését, tehát mindenre és mindenkire vonatkoznak. Így nyugodtan nevezhetőek rendezési elveknek, amiből következik hogy nem a véletlen eredménye. Ateistáktól a leggyakoribb válasz a véletlen vagy magától, de ezek egyértelműen kizárhatóak hiszen egy rendezett, szabályok által vezérelt világ esetében szükséges hogy létezzen tervező aki létrehozta a törvényeket.
2019. szept. 9. 10:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/257 A kérdező kommentje:

"Ha egyszer a körülményekből következik adott viselkedés, akkor magától értetődő hogy ugyanaz az anyag ugyanabban a környezetben ugyanúgy fog viselkedni. Semmilyen szabályozás nem kell ehhez."


Egy véletlenen alapuló világban ugyanaz az anyag ugyanabban a környezetben nem ugyanúgy fog viselkedni. Nem tudod előre a végeredményt, ettől véletlen. Ha viszont ugyanaz az anyag ugyanabban a környezetben mindig ugyanúgy viselkedik akkor az egy szabály eredménye, az pedig egy szabályalkotót tesz szükségessé.

2019. szept. 11. 11:34
 42/257 anonim ***** válasza:
80%

"Ha viszont ugyanaz az anyag ugyanabban a környezetben mindig ugyanúgy viselkedik akkor az egy szabály eredménye, az pedig egy szabályalkotót tesz szükségessé."

Nem, ez szimplán annak az eredménye, hogy ha nem változtatsz a körülményeken, az eredmény sem változik. Ez szimpma szükségszerűség, alapvető logika, semmilyen szabályozást nem igényel.

2019. szept. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/257 anonim ***** válasza:
77%

"Nem volt, tehát szó nincs véletlenről."

Ez egy feltételezés a részedről.


"Azért tutira teremtett mert minden ezt bizonyítja."

Ez nem igaz. A vágyaid még nem bizonyítékok.


"Amúgy te el tudod képzelni másképp?"

Igen.


"Az ugye megvan hogy a tervezett világ mint magyarázat sokkal inkább tudományos mint"

:-)

Ez ugye vicc volt? A te vágyaid nem tudományosak, a tudósok pedig nem ezeket mondják.


"De abban egyetértünk hogy a programozóra egyáltalán nem kell hogy az általa létrehozott világ törvényei vonatkozzanak."

De, kell.

Mondjuk a programozó szeretné, ha az általa készített világban nem lenne érvényes az 1+1=2 szabály, hanem helyette az 1+1=4.5 lenne érvényes.

Annyi helyen kellene belenyúlnia a világába, ami már megoldhatatlan.


"Primitív retardált ateistákra nem vagyok kíváncsi."

Sajnos huszadszorra már más reakció nem lehetséges arra, hogy elemi, magától értetődő dolgokat képtelen vagy felfogni. Lásd:


"Pont az ellenkezője. Az entrópia egy rendszer rendezetlenségi foka. A mi világunkban ez növekszik mert zárt. Rendezettből a rendezetlen felé alakulnak át."

Azt ugye fel sem fogtad, hogy a világunk térfogata NÖVEKSZIK?

EZT jelenti az újabb és újabb ajtók kinyitása.

Mondhattam volna úgy is, hogy a szoba mérete növekszik, de nem értetted volna.

Az entrópiáról pedig tényleg halvány fogalmad sincs.

NAGYOBB térfogatban NAGYOBB entrópia fér el, mint kisebb helyen!

Tehát felfogod végre, hogy a mi világunkban TUD csökkenni az entrópia, és EZÉRT nem tekinthető zárt rendszernek?

2019. szept. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/257 anonim ***** válasza:
22%

"Ugyanakkor azt is mondod, hogy ami világunkon kívül létrejöhetett egy végtelen isten - törvények segítsége nélkül, csak úgy magától, a káoszban. Miért?"


Ez a mondat azért valljuk be, nem az értelem és a logika csúcsa. :)


Én nem tudom, hogy te hogy vagy vele, de szerintem a keresztény hívők leginkább egy kezdet nélküli, örökké létező, vagyis végtelen életű Istenben hisznek, mely kizárja azt a fogalmat, hogy "létrejöhetett". "Létrejöhetett egy végtelen - azaz örökkévaló (tehát egy kezdet és vég nélküli) Isten" - ez így jó? Nem gondolnám.

2019. szept. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/257 A kérdező kommentje:

"Nem, ez szimplán annak az eredménye, hogy ha nem változtatsz a körülményeken, az eredmény sem változik. Ez szimpma szükségszerűség, alapvető logika, semmilyen szabályozást nem igényel."


Egy véletlen világban nincs szükségszerűség csak tervezett világban. Egy véletlen világban, ha nem változtatsz a körülményeken akkor is változik a végeredmény. Mivel nem változik, szabályról beszélünk. Ezt kellene végre megértenetek.

2019. szept. 11. 13:28
 46/257 A kérdező kommentje:

"Ez egy feltételezés a részedről."


Akkor mutass egy olyan esetet hogy a víz forráspontja véletlenül nem 100 fok volt ugyanolyan feltételek mellett. Ha nem tudsz mutatni ilyet, azt jelenti tévedsz és retardált vagy. Most leereszkedtem a te szintedre gagyogni. Jó így neked?



"Ez nem igaz. A vágyaid még nem bizonyítékok."


Én tényekről beszélek. A vágyaid pedig nem érdekelnek.



"Amúgy te el tudod képzelni másképp?"

Igen."


Akkor rajta. Hogy képzeled? Várj, kitalálom. Véletlenül? :) Tipikus retardált ateista válasz. Vagy van más is?



"Ez ugye vicc volt? A te vágyaid nem tudományosak, a tudósok pedig nem ezeket mondják."


Én tényekről beszélek. A törvények egy törvényalkotó létét bizonyítják. A te "tudományos" magyarázatod pedig annyi hogy rávágod, véletlenül :) Mint egy értelmi fogyatékos óvodás.



"Mondjuk a programozó szeretné, ha az általa készített világban nem lenne érvényes az 1+1=2 szabály, hanem helyette az 1+1=4.5 lenne érvényes.

Annyi helyen kellene belenyúlnia a világába, ami már megoldhatatlan."


Te megint a mi világunk törvényeink alapján vonsz le következtetéseket, ez estben a matematika szabályai alapján, ami világunkon kívülre. Azt kellene felfognod hogy ezt nem teheted meg. Nem tudhatod milyen törvények, logikák működnek a mi világunkon kivül. A tervező bármilyen szabályt felállíthat, ami rá nem vonatkozik. Azt is mondtam hogy mégha a tervezőre is vonatkoznak szabályok, nem változtat azon hogy a mi világunk tervezett.


"Azt ugye fel sem fogtad, hogy a világunk térfogata NÖVEKSZIK?"

"Tehát felfogod végre, hogy a mi világunkban TUD csökkenni az entrópia, és EZÉRT nem tekinthető zárt rendszernek?"


Az univerzum egy ideig tágul, de utána a folyamat megfordul és zsugorodni kezd. Ez azt jelenti hogy nem lesz mindig egy újabb ajtó amit kinyithatsz a gagyi példádban. Ez egy zárt rendszer aminek a működésébe csak a teremtő szólhat bele. Egyébként az entrópia hogyan is cáfolja a teremtett univerzumot? Csak mert erre nem tértél ki.

2019. szept. 11. 13:54
 47/257 anonim ***** válasza:
86%

"Egy véletlen világban nincs szükségszerűség csak tervezett világban."

Nincs olyan hogy véletlen világ.

A világban vannak véletlenek, ennyi ami elmondható. Teszem azt, hogy két részecske találkozik-e valaha, az véletlen, de ha találkoznak, akkor hogy milyen reakcióba lépnek egymással, abban semmi véletlen nincs. Ez ugyanis kizárólag a saját tulajdonságaik és a környezet függvénye.

Ez szalmabáb érvelés, hogy kitalálsz valami értelmetlen definíciót a világra, majd ezt kritizálod.

2019. szept. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/257 A kérdező kommentje:

"A világban vannak véletlenek, ennyi ami elmondható. Teszem azt, hogy két részecske találkozik-e valaha, az véletlen, de ha találkoznak, akkor hogy milyen reakcióba lépnek egymással, abban semmi véletlen nincs"


Ti ateisták állítjátok hogy minden véletlen, így az univerzumban is minden a véletlenen múlik. Ha ez így lenne akkor két részecske találkozásakor is teljesen véletlen lenne hogy milyen reakcióba lépnek egymással vagy hogy egyáltalán reakcióba lépnek-e. Az vicc kategória hogy egy törvényre hivatkozva állítod nem kell törvény. Szép kis önellentmondásban vagy.



"Ez ugyanis kizárólag a saját tulajdonságaik és a környezet függvénye."


Az hogy valami függvénye, egy szabály.



"Ez szalmabáb érvelés, hogy kitalálsz valami értelmetlen definíciót a világra, majd ezt kritizálod."


Mi van? Én nem kritizálom a saját állításaimat. Az ateisták hülyeségeit kritizálom, akik azt állítják a természet törvényei véletlenül jöttek létre.

2019. szept. 11. 14:30
 49/257 anonim ***** válasza:
86%

"Ti ateisták állítjátok hogy minden véletlen"

Nem állít semmi ilyeamit az ateizmus.


"Az hogy valami függvénye, egy szabály"

Nem, a szabály csak egy ember által alkotott fogalom hogy leírjon ismétlődő dolgokat.


"Mi van? Én nem kritizálom a saját állításaimat"

Dehogynem, mivel a saját hülyeségeidről hazudod azt mintha az valami ateista dogma lenne, majd ebbe kötsz bele. Gyakorlatilag saját magaddal vitatkozol...

2019. szept. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/257 A kérdező kommentje:

"Nem állít semmi ilyeamit az ateizmus."


Nem azt mondtam hogy az ateizmus állít ilyesmit hanem azt hogy ateistáktól a leggyakoribb magyarázat a véletlen.



"Nem, a szabály csak egy ember által alkotott fogalom hogy leírjon ismétlődő dolgokat."


Állandó, szabályszerűen ismétlődő folyamatok nem alakulnak ki véletlenül. Kizárólag tervezés eredményeképpen jönnek létre. Ezeket nevezzük mi szabálynak.



"Dehogynem, mivel a saját hülyeségeidről hazudod azt mintha az valami ateista dogma lenne, majd ebbe kötsz bele. Gyakorlatilag saját magaddal vitatkozol..."


Olvasd vissza, vagy nézz át más kérdéseket. Leggyakoribb válasz ateistáktól a véletlen. Nemrég feltettem egy kérdést élőlények DNS-ére vonatkozóan ahol szintén a véletlen volt a magyarázat.


Szóval kérdés. Ateisták ki tudnak nyögni valami értelmes választ vagy marad az hogy véletlen?

2019. szept. 11. 15:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!