Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Átkozott lennék? Van aki...

Átkozott lennék? Van aki annak születik? Miért? Mit tehet ez ellen?

Figyelt kérdés

Római katolikus vallású vagyok, és igyekszem is hitéletet élni... De azt vettem észre, hogy minél buzgobban imádkozom annál nagyobb csapások, sikertelenségek érnek. Megjegyzem, nem csak kérni, hálátadni is szoktam.

Valahogy gyerekkoromtól kezdve egy nyomorult balfék vagyok. Nem kívánt gyerek vagyok, anyám elég kemény volt velem, nemigen volt türelme hozzám, sokszor elvert, idegbeteg, agresszív, mert őt is verték, és önző(az anyja,nagyanyám szerint is). De sajnos a többi családtagom is nehéz eset, van depressziós, alkoholista, pszichopata üldözési mániás...Nagyon megterheltek gyerekként. Sajnos a tágabb környezetben sem találtam sose a helyem, ovodában, iskolában se voltak barátaim, ott is sokat elvertek. Pedig mindig is csendes melankólikus konfliktus kerülő voltam...Késöbb se tudtam barátságokra szert tenni..ami nagyon bántott. Aztán fiatal felnőttként meg is erőszakoltak... Nem, nem voltam kihívó, kacér..egy pszichopata a környezetemben kifigyelt....

Aztán lisztérzékeny lettem...

Az egyetlen ami sikerült, az a jó párválasztás, a férjem...nagyon szeretjük egymást... De sajnos nehezen indul a közös jövőnk, anyagi, családi okok miatt...

És nemrégiben 9hónapja felcsillant a reménysugár...várandós lettem...végig minden rendben volt. Sokat imádkoztam, hogy vigyázzon a babámra az Úr..én nem is számítok annyira, csak neki ne legyen baja...és a kiírt időpont előtt két nappal...nem mozgott a hasamban...bementünk a kórházba..és nem élt..megcsászároztak... a köldökzsinór a nyakára tekeredett és megfulladt...

annyirra figyeltem mindenre az egész várandósságom alatt, hogy ne ártsak neki semmivel. gesztációs diabétesz miatt tartottam a szigorú megterhelő diétát a gluténmentesség mellett...csak a babának ne legyen baja...

A várandósság elején úgy voltam vele, ha elmegy menetközben rossz lesz, de bitos komoly oka lenne...De így a végén...szép egészséges baba, és a köldökzsinór miatt...

Nem tudom mivel érdemeltem ki ezt a csapást..Nem vagyok egy szent tudom, de nem tudom mit követtem el amiért ezt érdemeltem. Vagy mi oka lehetett ennek...Elötte pár nappal voltam gyónni, meg szentségimádáson, és kértem hogy vigyázzon a babámra az Úr... hittem hogy velem lesz...

Minta fordított arányosság lenne, vagy épp egyenes(relatív) minél buzgobb imádság, annál nagyobb csapás ér... Nem értem...miért...Sose volt könnyű az életem..de most reménykedtem, hogy egy kis boldogság engem is érhet, ami annyi embernek megadatik..jóknak és rosszaknakis egyaránt...ismeretségi körömben is mindenütt szálingóznak a gólyák, egészséges szép babákat hozva...Csak nekem nem jár ez...

És rettegek, hogy most a párom következik majd...már csak őt lehet tőlem elvenni...Félek imádkozni is...nem értem mi van...tudtommal aki kér annak adatik... nem is dühhel írom ezt, senkire nem haragszom, csak nem tudom ezt értelmezni...

Van ötletetek? Mitől ilyen nyomorúságos az életem...Tudom van mit enni, meg adott a vegetációhoz minden... De mi értelme mindennek, ha kicsikémet elvesztettem. És pont így a végén...annyirra ritka baleset ez...de persze ki mást sújtott volna ez, ha nem engem. Tudom nem én vagyok az egyetlen, csak ez a csapás már "hab volt a tortán"... a legszörnyűbb...nem birom tovább..



2019. szept. 23. 15:36
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:
lehet így is úgyis pokolra vagyok ítélve...akkor meg akár ki is iktathatnám magam ha úgyis mindeb mindegy bármit is csinálok..nem jöhetek ki jól ebből az egészből...így se úgy se látom többet a gyerekem...nekem kellett volna meghalni, nem neki...
2019. szept. 23. 16:50
 12/46 Molyember ***** válasza:
Ki mondta, hogy örvendezz? Sírj, verd szét a lakást, tépd ki a hajad, üvölts a falon lógó kereszttel, senki sem mondhatja, hogy nincs igazad. Igenis igazad van, az élet sokszor szar, és van, akinek az egész élete az. De a lényegen sem ez, sem az ima nem fog változtatni, és ahogy te most értetlenül állsz a dolog előtt, hiszen istenfélő életet éltél, ugyanúgy értetlenül állnak a dolog előtt azok is, akiknek a szeretteikre a Boko Haram robbantotta rá a templomot mise közben. Vagy a te hited, a te imád többet ér, mint másoké? Te különleges vagy, veled nem történhet baj, miközben körülöttünk a fél világ lángokban áll? Ez beképzeltség. Ha akarod, hidd azt, hogy okkal történt, és Istennek ezzel célja volt. Én ezt nem tudom hinni, ezért hívom ezt vakszerencsének.
2019. szept. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
91%

A vallásodnak (hogy katolikus vagy vagy nem) semmi köze ehhez. Isten gyakran nem válaszol azonnal. Olvasd el a Bibliában Jób könyvét. Akármilyen erkölcsös életet élt is és istenfélő volt, sorcsapások sújtották. A könyvének eleje és vége szól a történetéről, a többi kihagyható.


Ha a keleti vallások szemszögéből nézzük - amelyek a reinkarnációt tanítják - szenvedhetsz az előző életedben elkövetett bűneid következményeitől is. Ők azt mondják, a sorscsapások addig maradnak, míg a jóvátételt meg nem kapod az akkori bűneid miatt.


Hogy a babád elvesztetted, igazán sajnálom, de ez még nem a világ vége. Másokkal is megtörténik, sőt még rosszabb is. A lényeg hogy hogy fogod fel az egészet.


Ne gondolj az eddigi sorscsapásokra. Inkább úgy állj hozzá, hogy lehet még rengeteg egészséges babád. Lehet még boldog jövőd. Hisz ott van melletted az ideális párod is.


A lisztérzékenységet gyakran a nem megfelelő életmód, táplálkozás váltja ki. Ahogy más allergiát is. Kérlek nézz utána alaposan ennek..

2019. szept. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
45%

Emlékezz Jóbnak végül jóra fordult a sorsa!Vagy,gondolj Jézusra!„A rókának van odúja, az ég madarainak fészke, de az Emberfiának nincs hová fejét lehajtania.”Ezt Ő tőle idéztem.Jóbra visszatérve:Még be sem fejezte mondanivalóját, máris jött egy másik, és szólt: "Fiaid és lányaid lakomát tartottak és bort ittak legidősebb bátyjuk házában.

Jób 1.19

Hirtelen vihar kerekedett a sivatagon túlról, megrendítette a ház négy sarkát, úgyhogy rászakadt a fiatalokra és mind meghaltak. Csak én tudtam elmenekülni, hogy hírt hozzak neked."

Jób 1.20

Az Úr jobbra fordította Jób sorsát, mivel imádkozott barátaiért, és amije csak volt Jóbnak, azt megkétszerezte.

Jób 42.11

Minden fivére, nővére és ismerőse elment hozzá. Együtt ültek vele házában, kifejezték részvétüket és vigasztalták azok miatt, amelyekkel az Úr sújtotta. Mindegyik adott neki egy kesitát és egy aranygyűrűt.

Jób 42.12

Jób életének következő szakaszát az Úr jobban megáldotta, mint a korábbit. Tizennégyezer juha, hatezer tevéje, ezer iga marhája és ezer szamara volt.

Jób 42.13

Volt hét fia és három lánya is.

Jób 42.14

Az elsőt Galambnak, a másodikat Fahéjvirágnak, a harmadikat Szelencének nevezte.

Jób 42.15

Az egész országban nem lehetett Jób lányainál szebb nőket találni. Az apjuk örökrészt adott nekik fiútestvéreik között.

Jób 42.16

Ezután Jób még száznegyven évig élt, és látta fiait és unokáit negyedíziglen.

Jób 42.17

Jób öregen és az élettel betelve halt meg.


Üdvözlettel:valaki

2019. szept. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:

én különleges?

max abban hogy pechesebb, balfékebb vagyok az átlagnál.

és sok átlag embert ismerek, akinek meghallgatattak az imái...

biztos előző életemben vszemét vérszipolyozó voltam és rohadtúl nem emlékszem rá

na meggyőztetek..nincs itt maradásom tovább. köszönet a végső megerősítésért...

2019. szept. 23. 17:16
 16/46 anonim ***** válasza:
70%
A férjed mit fog szólni hozzá,ha megteszed?Mit tennél,ha a férjed öngyilkos lenne?Ne legyél az!
2019. szept. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
0%
Ember!Lehet,hogy üdvözülnél!Te eldobod ezek után az életed?Megéri?
2019. szept. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
76%
Lehet,hogy öt gyereked lenne!Lehet,hogy valami hatalmas jó dolog történne veled a jövőben!
2019. szept. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:

Nem vagyok én ember se! Csak egy kétlábon járó koporsó, aki nem megfelelő vallásba született ezért átkozott és tehet amit akar, úgy se lesz jobb!

A férjemnek meg így lehetősége nyílik egy rendes társat találni, aki nem átkozott.

2019. szept. 23. 17:26
 20/46 Molyember ***** válasza:
100%
Előbb azért kérd ki egy orvos véleményét. Jelenleg még feleség vagy. Ha meghalsz, csak statisztika leszel.
2019. szept. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!