Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Átkozott lennék? Van aki...

Átkozott lennék? Van aki annak születik? Miért? Mit tehet ez ellen?

Figyelt kérdés

Római katolikus vallású vagyok, és igyekszem is hitéletet élni... De azt vettem észre, hogy minél buzgobban imádkozom annál nagyobb csapások, sikertelenségek érnek. Megjegyzem, nem csak kérni, hálátadni is szoktam.

Valahogy gyerekkoromtól kezdve egy nyomorult balfék vagyok. Nem kívánt gyerek vagyok, anyám elég kemény volt velem, nemigen volt türelme hozzám, sokszor elvert, idegbeteg, agresszív, mert őt is verték, és önző(az anyja,nagyanyám szerint is). De sajnos a többi családtagom is nehéz eset, van depressziós, alkoholista, pszichopata üldözési mániás...Nagyon megterheltek gyerekként. Sajnos a tágabb környezetben sem találtam sose a helyem, ovodában, iskolában se voltak barátaim, ott is sokat elvertek. Pedig mindig is csendes melankólikus konfliktus kerülő voltam...Késöbb se tudtam barátságokra szert tenni..ami nagyon bántott. Aztán fiatal felnőttként meg is erőszakoltak... Nem, nem voltam kihívó, kacér..egy pszichopata a környezetemben kifigyelt....

Aztán lisztérzékeny lettem...

Az egyetlen ami sikerült, az a jó párválasztás, a férjem...nagyon szeretjük egymást... De sajnos nehezen indul a közös jövőnk, anyagi, családi okok miatt...

És nemrégiben 9hónapja felcsillant a reménysugár...várandós lettem...végig minden rendben volt. Sokat imádkoztam, hogy vigyázzon a babámra az Úr..én nem is számítok annyira, csak neki ne legyen baja...és a kiírt időpont előtt két nappal...nem mozgott a hasamban...bementünk a kórházba..és nem élt..megcsászároztak... a köldökzsinór a nyakára tekeredett és megfulladt...

annyirra figyeltem mindenre az egész várandósságom alatt, hogy ne ártsak neki semmivel. gesztációs diabétesz miatt tartottam a szigorú megterhelő diétát a gluténmentesség mellett...csak a babának ne legyen baja...

A várandósság elején úgy voltam vele, ha elmegy menetközben rossz lesz, de bitos komoly oka lenne...De így a végén...szép egészséges baba, és a köldökzsinór miatt...

Nem tudom mivel érdemeltem ki ezt a csapást..Nem vagyok egy szent tudom, de nem tudom mit követtem el amiért ezt érdemeltem. Vagy mi oka lehetett ennek...Elötte pár nappal voltam gyónni, meg szentségimádáson, és kértem hogy vigyázzon a babámra az Úr... hittem hogy velem lesz...

Minta fordított arányosság lenne, vagy épp egyenes(relatív) minél buzgobb imádság, annál nagyobb csapás ér... Nem értem...miért...Sose volt könnyű az életem..de most reménykedtem, hogy egy kis boldogság engem is érhet, ami annyi embernek megadatik..jóknak és rosszaknakis egyaránt...ismeretségi körömben is mindenütt szálingóznak a gólyák, egészséges szép babákat hozva...Csak nekem nem jár ez...

És rettegek, hogy most a párom következik majd...már csak őt lehet tőlem elvenni...Félek imádkozni is...nem értem mi van...tudtommal aki kér annak adatik... nem is dühhel írom ezt, senkire nem haragszom, csak nem tudom ezt értelmezni...

Van ötletetek? Mitől ilyen nyomorúságos az életem...Tudom van mit enni, meg adott a vegetációhoz minden... De mi értelme mindennek, ha kicsikémet elvesztettem. És pont így a végén...annyirra ritka baleset ez...de persze ki mást sújtott volna ez, ha nem engem. Tudom nem én vagyok az egyetlen, csak ez a csapás már "hab volt a tortán"... a legszörnyűbb...nem birom tovább..



2019. szept. 23. 15:36
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
Kérlek,bocsáss meg nekem.Bánom.
2019. szept. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:
Mit kéne megbocsátanom?
2019. szept. 23. 19:37
 33/46 A kérdező kommentje:

#28

Egyetemre jártam, meg összeszerelős munkám volt. De bejelentkezett a baba és az egész várandosságom alatt rosszul voltam, meg volt közben vese problémám is, meg a diabétesz...így nem is tudtam teljesíteni.feladtam a tanulmányokat meg a melót is...úgy voltam vele rosszul esik a dolog, de legalább a bébire tudok majd fókuszálni....

2019. szept. 23. 19:46
 34/46 anonim ***** válasza:
10%

27es, te vagy a sátán embere, meg a szervezet, amit képviselsz.


Egyébként Jób sem éppen jó végét fogta a dolgoknak, az állandó félelemmel meg oknélküli áldozgatással.

Én nem tudok érdemi vigaszt nyújtani, de azt mondom hogy valahogy a férjeddel (meg bárki màssal) kapcsolatos félelmeidet próbáld meg kidobni. Persze nem tudom ez mennyire egyszerű, de a félelem negatív erő

2019. szept. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
62%

Tudod hanyszor van irva a bibliaban h.ne felj?

365szor, pont minden bapra jut egy ne felj igevers.

Figyelj, neked meg kell.ismerni Jezust.

Istent nem hatja meg h milyen a vallasod.

Ismered Istent, ismered Jezust?

Itt az ideje!

Jezus meghallt erted h orok eleted legyen, "Isten ajandeka pedig az orok elet az o fiaban Jezus Krisztusban"

Tudod ha mar ennyi csapas ert teged akkor legalabb ennyi jo tortenhetne veled is.hogy elfogadd az orok elet ajandekat, es Jezushoz imadkozhatsz mint valosagos szemelyhez mert o meghallgat.

mert:

CSAK EGYEDUL JEZUS KEPES MEGTORNI AZ ATKOT AZ ELETED FELETT

es amig nem mesz Jezushoz addig nem vagy az aldasban az aldast Jezus hozta el szamodra, Ha erdekel sokat tudok errol beszelni, tehat Jezus neveben megtorik az atok az eleted felett , higyj Jezus nevenek es imadkozz ebben a nevben.

A balvanyimadast , azt hogy szobrok elott imadkozol es Marianak ezeket felejtsd el,

Csak egyedul Jezus menthet meg, azert hallt meg. Ezt el kell fogadnod barmennyire.egyszerunek tunik

2019. szept. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy pszichológust minél előbb, mert egyedül nagyon nehéz az ilyesmit feldolgozni. Jobb lenne megelőzni, hogy még mélyebbre kerülj.

És ha nem megy az imádkozás, ha most nagyon megingott a hited (ami teljesen érthető, sőt, természetes), de valami kis szikrája mégis megvan benned most is, kérj meg másokat, hogy ők hordozzanak az imáikban. Téged, a férjedet, meg a babát is.

2019. szept. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:

Igazából ahogy történt ez a sorscsapás nem is voltam dühös, csak rettenetesen fáj.. Nem ráztam az öklöm, és nem köpködtem az ég felé... Egyszerűen csak nem értem, hogy mi is van akkor most. Hol a hiba. Mit csináltam rosszul, mit kell változtatnom. Tudok e változtatni egyátalán, hogy megálljon ez a negatív tendencia. Vagy nincs remény szenvednem kell mert csak, mert csak. Elvileg minden okkal történik. És nekem ez rendkívüli ellentmondás, anomália hogy imádkozok szívből a Mindenhatóhoz, Jézushoz egy jó ügyért, egy ártatlan babáért. és úgy voltam vele, hogy velem történhet bármi, de a babát óvja meg...

Annyirra szeretném tudni, hol hibáztam, mi a hiba. Mit követtem el. Ha meg nem tettem olyat amivel ezt kiérdemeltem, akkor meg miért...

Ha az imáért "pofon" jár, akkor most mi legyen? Hogy imádkozzak? Nem jól imádkoztam?...semmit nem értek...

Meg írja itt valaki a szobrokat. Sose imádkoztam a porcelánhoz, tudom hogy az porcelán, vagy gipsz. Meg a vallásom szerint nem imádandóak a szentek, nem ők az Isten. Csak Istent lehet imádni. A szentek tisztelendők és közbenjárást lehet tőlük kérni.

De én a tragédia előtt kifejezetten az Úrhoz szóltam, hogy segítsen meg ha eljön az idő. Meg ha jól emlékszem a bibliában volt olyan is, hogy Jézust egy római katonatiszt kérte meg, hogy a szolgáját mentse meg mert beteg. És megmentette, pedig a rómaiak aztán tényleg szobrokat bálványozták, meg többistenhívők.

Szóval nem áll össze a kép. Nem értem mi van.

Pszichológusra meg nem tellik, se kapacitásom rá. Voltam régebben pszichológusnál, de nemigen segített felírt valami gyógyszert amitől egésznap kómában voltam. De ugye a drog nem oldotta meg a roblémáim. Aztán egyetem alatt is voltam, akkor meg coaching-oltatott, de ugye az sem vezetett eredményre. Alapból át szoktam gondolni a történéseket és keresem hogy hol rontottam el valamit, min kell változtatni. De ugye ehhez tudnom kéne hol a hiba a rendszerben.Próbáltam én optimista is lenni, hogy direkt csak jó dolgokra koncentrálni, mert mondják amin agyal az ember azt "vonza be". De teljesen mindegy. Ha húzok egy trendvonalat életem grafikonján, mindenképp lefele tart.

Talán könnyebb lenne elfogadnom, ha tudnám a miérteket....

2019. szept. 24. 00:13
 38/46 anonim ***** válasza:
85%
Miért nem mész el és beszélgetsz a pappal, ahova rendszeresen jársz gyónni? Nem gondolod, hogy ő többet tudna segíteni, mint sokan itt a fórumon, akik csak jobban felzaklatnak?
2019. szept. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:
Nem igazán erőssége neki ez a típusú lelkisegély szolgálat. Másban jó, pl. közösség összetartásoz van neki tehetsége, diplomatikus. De ilyen mély lelki sebek kezelése nem az ő szakterülete. De nem lehet mindenki mindenben csúcs. Jó lenne egy ilyen területen top egyházi személlyel beszélni erről, de nem ismerek ilyet.
2019. szept. 24. 09:17
 40/46 anonim ***** válasza:
13%

27-es hozzászóló valóban a rossz oldalon, az átkot és a bajokat mélyítő oldalon van. Ez nem egy hitvita, hanem egy átok alatt levő ember megszabadításáról van szó.

A legerősebb átok közvetítőket a hamis vallás, hamis istenek, istennők, hamis közbenjárók, halottakhoz való ima, szobrok előtt térdeplés, meghajlás. Az ilyeneket Isten átokkal bünteti, sajnos harmad-negyed íziglen is, de aki megtér ezekből az élő Istenhez, azokat ezeríziglen megáldja az Úr.

Azt tudom javasolni mindenkinek, aki a katolicizmusba ha beleszülettél, hagyd ott, és keress egy nem katolikus keresztény közösséget! Áldottabb leszel, mert az áldás és átok törvénye működik, akkor is, ha nem hiszel benne, vagy nem ismerd fel.

Ez nem egy hitvita, hanem az életedről szól!

2019. szept. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!