Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Átkozott lennék? Van aki...

Átkozott lennék? Van aki annak születik? Miért? Mit tehet ez ellen?

Figyelt kérdés

Római katolikus vallású vagyok, és igyekszem is hitéletet élni... De azt vettem észre, hogy minél buzgobban imádkozom annál nagyobb csapások, sikertelenségek érnek. Megjegyzem, nem csak kérni, hálátadni is szoktam.

Valahogy gyerekkoromtól kezdve egy nyomorult balfék vagyok. Nem kívánt gyerek vagyok, anyám elég kemény volt velem, nemigen volt türelme hozzám, sokszor elvert, idegbeteg, agresszív, mert őt is verték, és önző(az anyja,nagyanyám szerint is). De sajnos a többi családtagom is nehéz eset, van depressziós, alkoholista, pszichopata üldözési mániás...Nagyon megterheltek gyerekként. Sajnos a tágabb környezetben sem találtam sose a helyem, ovodában, iskolában se voltak barátaim, ott is sokat elvertek. Pedig mindig is csendes melankólikus konfliktus kerülő voltam...Késöbb se tudtam barátságokra szert tenni..ami nagyon bántott. Aztán fiatal felnőttként meg is erőszakoltak... Nem, nem voltam kihívó, kacér..egy pszichopata a környezetemben kifigyelt....

Aztán lisztérzékeny lettem...

Az egyetlen ami sikerült, az a jó párválasztás, a férjem...nagyon szeretjük egymást... De sajnos nehezen indul a közös jövőnk, anyagi, családi okok miatt...

És nemrégiben 9hónapja felcsillant a reménysugár...várandós lettem...végig minden rendben volt. Sokat imádkoztam, hogy vigyázzon a babámra az Úr..én nem is számítok annyira, csak neki ne legyen baja...és a kiírt időpont előtt két nappal...nem mozgott a hasamban...bementünk a kórházba..és nem élt..megcsászároztak... a köldökzsinór a nyakára tekeredett és megfulladt...

annyirra figyeltem mindenre az egész várandósságom alatt, hogy ne ártsak neki semmivel. gesztációs diabétesz miatt tartottam a szigorú megterhelő diétát a gluténmentesség mellett...csak a babának ne legyen baja...

A várandósság elején úgy voltam vele, ha elmegy menetközben rossz lesz, de bitos komoly oka lenne...De így a végén...szép egészséges baba, és a köldökzsinór miatt...

Nem tudom mivel érdemeltem ki ezt a csapást..Nem vagyok egy szent tudom, de nem tudom mit követtem el amiért ezt érdemeltem. Vagy mi oka lehetett ennek...Elötte pár nappal voltam gyónni, meg szentségimádáson, és kértem hogy vigyázzon a babámra az Úr... hittem hogy velem lesz...

Minta fordított arányosság lenne, vagy épp egyenes(relatív) minél buzgobb imádság, annál nagyobb csapás ér... Nem értem...miért...Sose volt könnyű az életem..de most reménykedtem, hogy egy kis boldogság engem is érhet, ami annyi embernek megadatik..jóknak és rosszaknakis egyaránt...ismeretségi körömben is mindenütt szálingóznak a gólyák, egészséges szép babákat hozva...Csak nekem nem jár ez...

És rettegek, hogy most a párom következik majd...már csak őt lehet tőlem elvenni...Félek imádkozni is...nem értem mi van...tudtommal aki kér annak adatik... nem is dühhel írom ezt, senkire nem haragszom, csak nem tudom ezt értelmezni...

Van ötletetek? Mitől ilyen nyomorúságos az életem...Tudom van mit enni, meg adott a vegetációhoz minden... De mi értelme mindennek, ha kicsikémet elvesztettem. És pont így a végén...annyirra ritka baleset ez...de persze ki mást sújtott volna ez, ha nem engem. Tudom nem én vagyok az egyetlen, csak ez a csapás már "hab volt a tortán"... a legszörnyűbb...nem birom tovább..



2019. szept. 23. 15:36
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
38%

A nagyját nem olvastam el, de rádnéztem és látom a problémádat.


Nincs rajtad átok.


Ez a sorsod. Ebből kell tanulj, és eléggé erősen csinálod, légy büszke magadra.

Viszont nagyon rosszul áltod ezt az egészet. Ezek amiatt vannak, mert rosszul nézed a világot. Azért is látod, hogy egyre nagyobb csapás jön, mert még nem a megtanulás irányába, csupán a kitapasztalás irányába mész. Szóval még csak részlegesen fejlődsz, hogy majd a végén láthasd, hogy egyrészt ezek nem rosszak, másrészt, hogyan legyen piszlicsáré, könnyed feladat.

Ugyanígy kapsz segítséget fentről, csak nem olyan egyszerű, emberi módon, mint ahogy várnád, hanem kozmikus szempontok alapján.


Ha kérdésed lenne, privátban.

2019. szept. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
71%

#32

Miért nem mész el akkor egy lelkigyakorlatra, keress egyet, lehet van kimondottan számodra való is.


Az ilyen #40-eshez hasonló sátán fattyára pedig ne hallgass, lényegében téged hibáztat az a gané gyermeked elvesztéséért. Isten ennél sokkal jóságosabb és irgalmasabb, még a legnagyobb gonosztevőket se büntetné így, nemhogy istenfélő embert.

2019. szept. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
#39-re akartam válaszolni.
2019. szept. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
27%

Sátán igazi szolgája az - akár tudatosan, akár tudatlanul -, aki ha egy ember átok alá kerül a hamis vallásos gyakorlata miatt (mint a kérdező), továbbra is ott akarja tartani!

68%-os ilyen ember, aki jót akar magának, nem hallgat rá!

Itt nem a kozmikus nézőpont segít, ki kell szaladni az átkot hozó római katolicizmusból. Ez Isten akarata, és a szabadulás feltétele is.

2019. szept. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
31%

#44

Tehát azt állítod, hogy a kérdező azért vesztette gyermekét, mert katolikus? Normális vagy te? Azt tudtam, hogy a hitgyüli szekta sokakat szellemi nyomorékká tesz, de te ezek közül is valami díszpéldány lehetsz.


Ha bárki átok alá kerül, azok, akik a videón hasonló módon gúnyolják a Szentlelket:

https://www.youtube.com/watch?v=dVlvtKHw1qc

2019. szept. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megkeresztelt emberen nem fog az átok. (Így olvastam valahol, úgy emlékszem). Menj el beszélgetésre egy paphoz, aki jó nevű, tapasztalt. Hasonlóan éreztem magam ma este én is, ezért kerestem rá a katolikus hittel foglalkozó kérdésekre. Gyilkos dühvel kerestem, örültem volna, ha rosszat olvasok a hitemről. Nagyon sokáig ragaszkodtam a jóhoz, a széphez, az igazhoz, mégis elég nyomorult sors jutott nekem, ha a velem egykorúakéval hasonlítom össze. De az ilyen hasonlítgatás mindig veszélyes, mert nem mind arany, ami fénylik. Próbálj meg segíteni azokon, akiknek még rosszabbul megy a sora, mint neked, és így a bánatod lehet, hogy elveszíti akár a felét is.
2019. szept. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!