Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Átkozott lennék? Van aki...

Átkozott lennék? Van aki annak születik? Miért? Mit tehet ez ellen?

Figyelt kérdés

Római katolikus vallású vagyok, és igyekszem is hitéletet élni... De azt vettem észre, hogy minél buzgobban imádkozom annál nagyobb csapások, sikertelenségek érnek. Megjegyzem, nem csak kérni, hálátadni is szoktam.

Valahogy gyerekkoromtól kezdve egy nyomorult balfék vagyok. Nem kívánt gyerek vagyok, anyám elég kemény volt velem, nemigen volt türelme hozzám, sokszor elvert, idegbeteg, agresszív, mert őt is verték, és önző(az anyja,nagyanyám szerint is). De sajnos a többi családtagom is nehéz eset, van depressziós, alkoholista, pszichopata üldözési mániás...Nagyon megterheltek gyerekként. Sajnos a tágabb környezetben sem találtam sose a helyem, ovodában, iskolában se voltak barátaim, ott is sokat elvertek. Pedig mindig is csendes melankólikus konfliktus kerülő voltam...Késöbb se tudtam barátságokra szert tenni..ami nagyon bántott. Aztán fiatal felnőttként meg is erőszakoltak... Nem, nem voltam kihívó, kacér..egy pszichopata a környezetemben kifigyelt....

Aztán lisztérzékeny lettem...

Az egyetlen ami sikerült, az a jó párválasztás, a férjem...nagyon szeretjük egymást... De sajnos nehezen indul a közös jövőnk, anyagi, családi okok miatt...

És nemrégiben 9hónapja felcsillant a reménysugár...várandós lettem...végig minden rendben volt. Sokat imádkoztam, hogy vigyázzon a babámra az Úr..én nem is számítok annyira, csak neki ne legyen baja...és a kiírt időpont előtt két nappal...nem mozgott a hasamban...bementünk a kórházba..és nem élt..megcsászároztak... a köldökzsinór a nyakára tekeredett és megfulladt...

annyirra figyeltem mindenre az egész várandósságom alatt, hogy ne ártsak neki semmivel. gesztációs diabétesz miatt tartottam a szigorú megterhelő diétát a gluténmentesség mellett...csak a babának ne legyen baja...

A várandósság elején úgy voltam vele, ha elmegy menetközben rossz lesz, de bitos komoly oka lenne...De így a végén...szép egészséges baba, és a köldökzsinór miatt...

Nem tudom mivel érdemeltem ki ezt a csapást..Nem vagyok egy szent tudom, de nem tudom mit követtem el amiért ezt érdemeltem. Vagy mi oka lehetett ennek...Elötte pár nappal voltam gyónni, meg szentségimádáson, és kértem hogy vigyázzon a babámra az Úr... hittem hogy velem lesz...

Minta fordított arányosság lenne, vagy épp egyenes(relatív) minél buzgobb imádság, annál nagyobb csapás ér... Nem értem...miért...Sose volt könnyű az életem..de most reménykedtem, hogy egy kis boldogság engem is érhet, ami annyi embernek megadatik..jóknak és rosszaknakis egyaránt...ismeretségi körömben is mindenütt szálingóznak a gólyák, egészséges szép babákat hozva...Csak nekem nem jár ez...

És rettegek, hogy most a párom következik majd...már csak őt lehet tőlem elvenni...Félek imádkozni is...nem értem mi van...tudtommal aki kér annak adatik... nem is dühhel írom ezt, senkire nem haragszom, csak nem tudom ezt értelmezni...

Van ötletetek? Mitől ilyen nyomorúságos az életem...Tudom van mit enni, meg adott a vegetációhoz minden... De mi értelme mindennek, ha kicsikémet elvesztettem. És pont így a végén...annyirra ritka baleset ez...de persze ki mást sújtott volna ez, ha nem engem. Tudom nem én vagyok az egyetlen, csak ez a csapás már "hab volt a tortán"... a legszörnyűbb...nem birom tovább..



2019. szept. 23. 15:36
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
48%
Ember!Krisztus mondta,hogy valakik konkrétan kiherélik magukat az Isten országáért,eladják minden vagyonukat,üldözik őket,éheznek,szomjaznak,valamikor még ruhájuk sincs!Te segíthetnél a szegényeknek és boldog lenne az Úr és ahogy ismerem Őt,még simán meg is jutalmazza.Állj le evvel!Senkinek nem lesz jobb!Azt akarod,hogy mások szenvedjenek miattad?Azt,mondod jó lesz a párodnak emiatt!Te neked jó lenne?Te ember vagy,fogd fel!Úgy nézel ki,mint a többi ember meg lekedben is,mint a többi ember!Nincs önbizalmad,csak te látod magadat így!Ne akard megtenni azt,amit akarsz!Mivel lesz jobb?Ahelyett,azt mondanád:Jaj,de jó fenyít,hogy erősebb legyek és ha nem leszek öngyilkos,még talán meg is jutalmaz!A szüleid is szeretnek,csak máshogy,mint te!Pál korcsnak hívja azokat akiket nem fenyítenek a földi szülei vagy a mennyei Atyjuk!Örüljél,te nem vagy korcs!
2019. szept. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:

ahogy az eddigi hozzászólásaidból látom, született depressziós vagy, ahogy a többi tönkrement életű családtagodra is jellemző. ajánlom neked ezt:

[link]

elvégzed, aztán utána nem azon fogod törni a fejed, hogy véget vess-e az életednek vagy ne, hanem sírás helyett nekiállsz megoldani a problémáid, és nem itt várod majd hogy mások jó tanácsokkal szolgáljanak. kívánom a legjobbakat.

2019. szept. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
Figyelj.Csak segíteni akarunk neked.Senkinek nem könnyű az élete és éppen ezért kell az apró örömöknek örülnünk.Keress kiutat valahogy a babás részből.Még lehet új gyereked,igaz nagyon nagy a fájdalmad és szomorú is vagy.Idővel elmúlik.Ezért Istenben és a jobb jövőben kell bíznunk.Isten a szenvedőket megjutalmazza,én hiszem.Ne add fel.
2019. szept. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:

Honnan tudod hogy nem segítettem másokon? Igaz nem sokkal, de próbáltam segíteni.

Meg megnyugtatlak nincs vagyonom amit eladhatnék és szétoszthatnék. Sokszor épphogy kijövünk hó végére... Esetleg megcsonkíthatnám magam... de már egy hete elég csonkának érzem magam -3.5 kilóval.

2019. szept. 23. 17:58
 25/46 Molyember ***** válasza:
Kérj segítséget. Nem te vagy az egyetlen, aki nem tud egy ilyen esetet feldolgozni egyedül.
2019. szept. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
94%
Csak ne add fel.Jób,látod,hogyan szenvedett és milyen jó lett neki világi és lelki szempontból is.Isten meglehet,ezt akarja,hogy jó legyen neked.
2019. szept. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
82%

"De azt vettem észre, hogy minél buzgobban imádkozom annál nagyobb csapások, sikertelenségek érnek."


E között biztos nincs összefüggés. Különböző traumák, bajok, betegségek akkor is érnek minket, ha egész álló nap imádkozunk. Isten nem ígérte azt, hogy könnyű lesz földi életünk, sőt ellenkezőleg, szenvedésekben lesz részünk. Ezt Isten legkiválóbb emberei, prófétái is átélték, sőt maga Krisztus is, aki értünk emberré lett és kínhalált szenvedett.


Bizonyára a kisbabád elvesztése most a legnagyobb trauma számodra, sajnos erre nincsenek igazából vigasztaló szavak, talán csak az, hogy ő már Istennel van. Kicsit "praktikusabban" hozzáállva pedig idővel egy új baba foganása segíthet kilábalni belőle.


Más oldalról közelítve a kérdést, pedig ki tudja legjobban kihasználni a helyzetet? A sátán, akit vádlónak nevez a Szentírás. Hiszen a sátán sugallja a rossz gondolatokat számodra, amivel eltérít Istentől és súlyos depresszióba vezet. A sátán kísért ezekkel a gondolatokkal téged, ahogy például az #1 és #2 hozzászólásokban is a sátán szól hozzád. Ne hagyd neki, hogy elérje célját, mert akkor elbuksz.

2019. szept. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
Mit dolgozol?Figyelj te egy szerető,jó ember vagy.Segítesz másokon.Hányan még?Senkit nem látsz,nem igaz?Milyen gazdag vagy az átlag emberhez képest!Örülj ennek!
2019. szept. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:

Nagyon "együttérző vigaszok" ezek. Nyílván mikor a szeretteiteket temetitek akkor titeket is ez a stílus vigasztal, hogy "Hé ember!" Há örvendezzél ne sírjál mert neked ez jó. Biztos itt mindenki agyonkínzott meggyötört tolószékes és minimum egy babát elveszített. Nekem meg fene a pofámat, hogy merészelek a miérteken gondolkodni a kis bagatel piszlicsáré csip csup bajaim miatt. Meg megmerek kérdezni erről másokat, ki mit tud. Én átkozottnak érzem magam. Ha már Jóbról van szó ő sem táncolt örömében, hanem ő is úgy érezte elhagyta az Úr. És Jézus is mondott olyat a kereszten, "miért hagytál el engem"

Bocs hogy nekem nem megy a vigyorgás, hogy egyszer majd talán lehet jó lesz...

Meg lehet még sok gyerekem...nem egy tárgyról van szó lesz majd másik...egy percre láttam a kis arcocskáját, belőle nem lesz több egyédi és meismételhetetlen, mint barmelyik másik ember.

2019. szept. 23. 18:15
 30/46 anonim ***** válasza:
Azért,mondjuk,hogy erősödj meg az állapotodból.
2019. szept. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!