Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi vallás nézetei...

Jehova tanúi vallás nézetei miben térnek el a Bibliától?

Figyelt kérdés

2019. dec. 5. 22:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
77%

" Tájékozódni csak hiteles forrásból érdemes. Olvasgass Bibliát!



Mind benne van. "


Azt pontosan hol találom a Bibliában,hogy halálos bűn egy embert megmenteni? Gondolom tudod miről beszélek,ugye,a véradásról. Csak kérem,mutass rá,hogy ez pontosan melyik bibliai alapelv és nem kell a sok rizsa meg mellébeszélés az alternatív megoldásokról,amik bizonyos esetekben 1000 meg 1 okból nem jöhetnek szóba. Egyetlen igehelyet kérek,ahol ez így szó szerint benne van. Nem a vérevést,mert az más kategória,mivel az nem életmentésre van!

2019. dec. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 anonim ***** válasza:
0%

Az életmentés és a véradás azonosságáról kérdezd meg azokat a holtakat, akik a véradás ellenére meghaltak, s azokat, akik a véradás miatti fertőzésbe haltak bele. Továbbá, azokat, akik HIV-pozitívvá váltak a véradás által.


A véradás soha nem volt azonos az életmentéssel. Soha nem is lesz azonos. Aki vér nélkül meghalna, az vérrel együtt is meghal. Ez TÉNY. Tényekkel meg nehéz vitatkozni.

2019. dec. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 anonim ***** válasza:
0%

Az orvostudomány egyetlen ok miatt propagálja a vérátömlesztést és a véradást, mert ez egy OLCSÓ, látszatmegoldás. Azt mutatja, hogy ők mindent megtesznek a betegért.


Évtizedek óta léteznek minőségi alternatívák, csakhogy a minőségi vérpótló folyadékok baromi drágák, így kerülendőek. A beteg ember élete "nem ér annyit".


Ezért gyűjtik és adják mások vérét (komoly üzlet!!!) amivel több kárt okoznak, mint hasznot. A véradás a közmanipulációval szemben, nem ment életeket. Ellenben, életeket vesz el!

2019. dec. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 anonim ***** válasza:
65%

És azért TÉNY, mert te írod?


Merthogy semmi konkrétummal nem támasztod alá.


Mennyi orvosi Nobel-díjas tanú rohangál a világban...

2019. dec. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim ***** válasza:
0%

Tudod, "google a barátod"...


Olvasgass a témában!


Manapság nem kell ahhoz Nobel-díjasnak lenni, hogy olvasni tudjon az ember.

2019. dec. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 anonim ***** válasza:
73%

Vidiripi


"Tényekkel meg nehéz vitatkozni."


Kedves tények embere!


Jehova tanúinál nők nem imádkozhatnak hangosan a Királyság-teremben! Az Őrtorony a főség alapelvére hivatkozik ez esetben. De az nem mondja ki hogy nő nem imádkozhat.

Azt konkrétan olvashatjuk a Bibliában hogy nő nem taníthat! Na de hogy nem imádkozhat ilyesmit nem ír! Ez tény és ezzel a ténnyel nehéz vitatkozni!


Aztán még az is tény hogy Jézus Krisztus nem tanított 1914-ről!

Tény hogy Jézus Krisztus sem az apostolai nem tanítottak arról hogy egy szervezethez kell csatlakozni a megmentés érdekében. De az Őrtorony pontosan ezt tanítja!


"Megértetted-e, hogy önátadásod és megkeresztelkedésed Jehova tanújaként isten szellemtől irányított szervezetének tagjaként azonosít téged?"


Ez az egyik keresztelkedési kérdés! Jézus soha nem mondott ilyesmit. Mi a bibliai alapja ennek a kérdésnek? És miért marad ki a keresztelkedés alkalmával a szent szellem amely a tanítványra utal! Máté 28:19-ben pedig az is szerepel. És nem szervezetre van vonatkoztatva!

Kérlek tényszerűen tájékoztass bennünket! Csak mert úgy gondolom hogy a tényekre nem csak én vagyok kíváncsi!

S még lenne kérdésem a tényeket illetően ,de ennyi is elég most!


Ami pedig a vérátömlesztést illeti! A vallási részére most nem térnék ki.

Aki vért kap az nem biztos hogy vér nélkül is életben maradna! Ugyanakkor az valóban tény hogy rengeteg probléma is van a vérátömlesztéssel!

De ami a vér nélküli műtéteket illeti azt csak támogatni tudom . Tehát ha mondjuk azzal jönnél oda hozzám hogy az aláírásomat kéred hogy Magyarországon is vezessék be hogy bármelyik kórházban ahol műtétet végeznek ott lehessen kérni vér nélkülit is akkor egy ilyen petíciót egyből aláírnék. Ismétlem ezt csak is támogatni tudom!

Mivel teljesen egyetértek vele. Ez egy 21. századi orvosi technológia!

2019. dec. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 anonim ***** válasza:
81%

"Az életmentés és a véradás azonosságáról kérdezd meg azokat a holtakat, akik a véradás ellenére meghaltak, s azokat, akik a véradás miatti fertőzésbe haltak bele. Továbbá, azokat, akik HIV-pozitívvá váltak a véradás által.


A véradás soha nem volt azonos az életmentéssel. Soha nem is lesz azonos. Aki vér nélkül meghalna, az vérrel együtt is meghal. Ez TÉNY. Tényekkel meg nehéz vitatkozni."


Soha nem írtam ilyet tanúra, mert szerintem alapvetően jóindulatú félrevezetett emberek, de ezek után rólad minden lelkiismeretfurdalás nélkül ki merem jelenteni, hogy elmebeteg vagy. Te nem vagy normális. Ha tanították ezt neked, akkor mellé még ostoba is és az a legnagyobb gonosz, aki képes ezt tanítani.

2019. dec. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/79 anonim ***** válasza:
100%

kedves 23 as


tudod mi a TÉNY ?! hogy a BIBLIA, TALMUD, KORÁN IS pont az ELLENKEZŐJÉT követeli mint amivel a JEHOVA SZEKTA vének,vezetők vérre hivatkozva

embereket gyilkolnak a szekta törvények betartatásával,

mert hogy pl. "1 alma meg ne rohassza az egészet" , stb.


A vér a Bibliában (Ó- és Új Testamentum), a Talmudban és a Koránban

The „blood” in the Bible, in the Talmud and in the Qu’ran

Gál György

Szegedi Tudományegyetem


másold a böngésződbe !



doki.net/tarsasag/nephrologia/upload/nephrologia/document/gal_gyorgy_a_ver_a_bibliaban_hypertonia_nephrologia_2007_5_5.pdf?web_id=



a biblia,talmud,korán AZ IGEN VILÁGOSAN EGYFORMA! ÁLLÁSPONTOT KÉPVISEL A FÖLDÖN

az emberi élet MINDENEK FÖLÖTT ELSŐDLEGESSÉGÉVEL KAPCSOLATOSAN!

nincs jehovista nőnemű gyilkológép elsődlegessége SEHOL SEM !


és az orvosok TISZTÁN VILÁGOSAN MEGMONDJÁK és ez 2019 ban is igaz! , hogy :


"A vécsoport szerológiai szolgáltatások, vérkészítmények, véradók nélkül a nephrologia, transzplantáció nem működhet, ...."


millió olyan orvosi beavatkozás van és valószinű még sokáig, ahol NEM LEHET AZ IGAZI EMBERI VÉRT semmivel sem pótolni! kellenek az alkotó elemei ez TISZTA ÉS VILÁGOS!

és ha kellenek akkor azt használni is MUSZÁLY az élet elsődlegessége érdekében!

aki ezt nem érti meg az MEGHAL vagy akik erre buzdítanak,betartatják, vének, vezetők, azok GYILKOLNAK! GYILKOSOK !


jobb ha ezeket megjegyzitek kedves jehovisták és nem irtok és mondtok rettenetes nagy marhaságok tömkelegét !

2019. dec. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 anonim ***** válasza:
0%

Utsó kettő.


Le vagytok maradva 40-50 évet. Észrevettétek, hogy a(z orvos)tudomány fejlődik?


Emberek!!! Ébresztő!!!


A véradás csillaga, mint "életmentés" annak sikertelensége miatt már a nyolcvanas-kilencvenes évek fordulóján leáldozott.


Ti hol éltek???


Nem olvastok? Nem láttok? Nem hallotok?


Ébresztő!!! 2019 végén vagyunk!!!


Már rég nem fekete-fehér a tévé, régesrég nem orsós magnót használunk, de nem is kazettást rég nem gyertyával világítunk, s az orvostársadalom családi-baráti körben régesrég nem ad vért, mert elavult technológia, ami több kárt okoz, mint amennyi hasznot hajt,


Ti nem olvastok tudományos sajtó???


Írd már be a google-ba: vérátömlesztés veszélyei/szövődményei


Vagy még jobb, írd be ugyanezt angolul :)


Tőlem sokkal-sokkal okosabb koponyák leírták, hogy az a múlt század hetvenes éveinek technológiája volt, de LEJÁRT AZ IDEJE. Persze, a stadionok országában erről mélyen hallgatnak az illetékesek, s ezrével gyilkolják az embereket a kórházakban...


Az meg, hogy utálod a Tanúkat, az a te saját problémád. Téged minősít, öcsisajt! S mondom ezt úgy, hogy én nem vagyok Tanú. Én csupán egy nyitott gondolkodású ember vagyok, aki észreveszi azt is, amit ti nem. Engem nem vakít el a manipuláció, mint titeket.


A vérrel való gyilkolás nem a Tanúkról szól. Nagyon nem. A józan észről szól. Ha egy technológia többet árt, mint amennyit használ, azt el kell vetni! S ezt fejlett országok igényesebb egészségügyi intézményeiben rég meg is tették.

2019. dec. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 anonim ***** válasza:
0%

Huszonnyolcas,


muszáj, pontos jé.


Kb. annyit tudsz a témáról, mint a "muszáj" helyes leírásáról, de osztod az észt. Csakhogy, már lassan nincs mit, hisz elosztottad.


Ahol meg nincs ész, ott gyűlölet van. Ez jól látszik minden kommentedből. Menj szakemberhez és kezeltesd magad!!!

2019. dec. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!