Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi vallás nézetei...

Jehova tanúi vallás nézetei miben térnek el a Bibliától?

Figyelt kérdés

2019. dec. 5. 22:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 anonim ***** válasza:
0%

@59


Érthetetlen a problémád azzal a kommenttel. Csak tényeket tartalmaz.

2019. dec. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/79 Wesler ***** válasza:
74%

"Leírom még egyszer, mert úgy tűnik, lassú a felfogásod.

Te tényleg nem olvasol? Olvasás helyett is csak írsz? :D :D :D"


Nem hiszem, hogy itt az én felfogásommal lenne a gond kedves hozzászóló,a tényt kell bizonyítani, most írtad le, hogy milliószor bebizonyították ezért lett tény. De ezek a bizonyításokat kértem tőled, én ezeket a "tényeket" nem tudom tényeknek kezelni, mert nem láttam a bizonyítást. :)

2019. dec. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 anonim ***** válasza:
83%
Ahhoz nem kell évtizedekig visszamennem,hogy tudjam,hogy közel sem mindenhol alkalmaznak vérpótlókat. Akkor elárulnád nekem,hogy pusztán a tény,hogy léteznek,miben segít? Ez olyan,mintha feltaláltam volna a rák ellenszerét,de nem adnám ki sehova,hogy alkalmazzák. Tény,hogy van,csak nem elérhető. Szenzációs!
2019. dec. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 anonim ***** válasza:
80%
Tehát a személyeskedés is tény. Akkor én is a fejedhez vághatok bármit,ugye? Nem fogsz megsértődni biztos...
2019. dec. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 anonim ***** válasza:
0%

RachelWarner


"Oké,ha nem vagy tanú,akkor ebben tévedtem,és akkor mi van?"


Ez csak a legkisebb dolog, amiben tévedtél. Elég nagyvonalúan kezeled a saját tévedéseidet.



"Ha már nem tanú létedre beszálltál melléjük a vitába,akkor ugyanazok a kérdések vonatkoznak rád is mint rájuk"


Nem "melléjük szálltam be", hanem a tények mellé. Elég nagy a különbség.


Ellenben, jól mutatja a mondatod, hogy csak azért kész vagy elutasítani egy kétségbevonhatatlanul bizonyított tényt, mert azt a Tanúk is ténynek tekintik. Előítélet a javából.


"A lényeg ugyanaz. Nevezetesen,hogy NEM lehet mindenhol vér nélküli műtétet igénybe venni. Ez a lényeg és ez egy tény is. Így alternatíva hiányában pedig a vérátömlesztés marad akár tetszik,akár nem."


A vérátömlesztés --- ez mára kétségbevonhatatlan tény --- nem oszt nem szoroz az élet szempontjából. Nagyságrendben pont ugyanannyi embert "ment meg", mint amennyit megöl. Azaz a végeredményen nem változtat. Aki egyébként is meghalt volna, véradást követően is meghal. Aki pedig vér nélkül is túlélt volna, az túlél. A vér nem csodaszer. Mint ahogy az alternatívái sem. Csakhogy az utóbbi mentes minden olyan szövődménytől és kockázattól, amely a más vérében benne van.


A vérgyűjtés egy üzlet. Eléggé jövedelmező üzlet. Mint a plazmaadás is. Nem véletlen, hogy pár éve kishazánkban is törvényileg lekartellezték a plazmaadást. S "véletlenül" épp egy kormányközeli "barát" fölözi le a plazmamutyi hasznát.

2019. dec. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 anonim ***** válasza:
72%

1. Nem értem, hogy egy vallási kérdésből miért csinálnak a Tanúk tudományos kérdést? Miért jönnek azzal, hogy mondjuk 50 éve vannak vérpótló készítmények. Akkor ezek szerint ezek feltalálása előtt még jogos volt a vérátömlesztés?

Ha tilos, akkor tilos nem? Kicsit katyvasz az érvelésük :)

2019. dec. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/79 anonim ***** válasza:
0%

Egyszerű, s nem is igényel komoly mennyiségű gondolkodást.


Egy újabb, több ezer éves vallási alapelv, amelynek a hasznosságát alátámasztja a mai tudomány.


Vicces, nem? Évezredekkel ezelőtt néhányan már előrébb jártak, mint az itt kommentelők többsége, 2020 hajnalán :D :D :D

2019. dec. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 anonim ***** válasza:
30%
Én a legnagyobb problémát abban látom, hogy a tanúk úgy gondolják, hogy ezek a kérdések határozzák meg az örök életet. Nem gondolom, hogy a Teremtő Isten azért ítél el majd valakit, hogy egy olyan tantételt, amit valóban így is, meg úgyis lehet magyarázni a Bibliából, ki, hogyan érti... A tanúk szerintem elég jól alátudják támasztani, hogy nincs szentháromság, ahogy egy másik felekezet bebizonyítja, hogy van. Isten, aki igazságos és maga a szeretet, ilyen kérdések miatt ítélne halálra embereket? Márpedig a tanúk szerint ezért ( és még néhány értelmezés miatt) a többi vallás elpusztul armageddonkor. Örülök, hogy húsz év tanú létem után végre rájöttem, hogy az Isten nem ilyen!
2019. dec. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 anonim ***** válasza:
72%
Aham, tehát 100 évvel ezelőtt nyugodtan meghalhattak emberek tömegei a vérátömlesztés tiltása miatt (mert akkor ugye pótlók nem léteztek), de ma már a tudomány alátámasztja a "bibliai" tilalmat... okos
2019. dec. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 anonim ***** válasza:
0%
Senki nem a "vérátömlesztés tiltása miatt" halt meg. Sem száz éve, sem azelőtt, sem azóta.
2019. dec. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!