Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Várni szeretnék a szexszel a...

Várni szeretnék a szexszel a házasságig, de mi van, ha nem illunk össze?

Figyelt kérdés

A kérdésem azoknak a hívő pároknak szól, akik ugyanúgy vártak a szexszel hazassagig.


Így is annyi megcsalas van a világban azért, mert a pároknak más igényeik vannak szex téren.. De ha Isten azt kéri, várjunk a hazassagig, akkor ő nem látja azt a problémát, hogy mennyi válás van amiatt, mert nem illenek össze szexuálisan?


Felelőtlenség ilyet kérnie Istennek..


Vagy mégis hogyan kellene kideritenunk szex nélkül, hogy osszeillunk e vagy nem?


Elég fura erről leulni beszélni, mert ezt csinálni kellene, nem beszélni, hogy "na hát én heti 4-5-ször akarom, meg nekem ez a póz már nem fér bele stb.."


Meg ezt nem is lehet megbeszelni.. Honnan tudnám, hogy hányszor akarom csinálni és mi fér bele mi nem fér bele, ha sosem éltem át?


Szóval mondhatok én bármit, attól még lehet nem is úgy fogok működni az ágyban, tehát erre nem lehet alapozni, hogy megbeszeljuk előtt mit hogy..


Tényleg szeretnék várni a hazassagig, de ezek nagyon aggasztanak.


Felmeruk bennem a kérdés, Isten erre miért nem gondolt, amikor ezt parancsolatba adta?


Csak olyan hívők válaszoljanak légyszíves akik megertik a problémám, aki trollkodni jött az gorgessen is tovább.


2020. márc. 28. 16:46
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 A kérdező kommentje:

Nagyon sok helyen olvastam már arról, hogy miért jobb várni, meg hogy mennyi előnye van, de sehol sem térnek ki arra a problémára, hogy mi van ha nem illetek össze. Pedig ez éppolyan fontos mint a mellette szóló érvek.


És láthatjuk is, hány meg hány megcsalas van amiatt, mert a férfi vagy a nő nem akar raeroltetni olyat a házastársára amit nem akar, viszont így a saját boldogsága miatt keresi máshol.

2020. márc. 28. 16:49
 2/63 Miss Endzsi ***** válasza:
22%
Nem adott ilyet soha parancsolatba, ahogy mást sem. Régen kellettek ezek a népnek a korlátozás miatt, hogy a lehető legkevesebb némi beteg legyen a biorobotok között, ma már ezeket máshogy oldják meg. Rengetegen bekajálják ezeket, pont ez a lényege.
2020. márc. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 A kérdező kommentje:
Meg jó hogy írtam, hogy csak hívők válaszoljanak. Pont az ilyen válaszok hidegen hagynak.
2020. márc. 28. 16:54
 4/63 anonim ***** válasza:
70%

Beszélni kell őszintén a jövendőbelivel erről, akkor nagyon sok minden kiderül (igények stb.)

Ill. nem szabad túlmisztifikálni az egész szexualitást. Nem azon múlik egy kapcsolat, házasság elsősorban.

2020. márc. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
75%

Rengeteget agyalsz rajta, pedig nagyon egyszerű a válasz:

Akik nem illenek össze, azok valójában nem is vonzódtak egymáshoz, vagy maximum az egyik volt fülig szerelmes a másikba. Két szerelmes megtalálja az összhangot.

2020. márc. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
76%
Keresztény ember elsősorban nem a szex miatt házasodik össze valakivel. Meg mit jelent az, hogy nem illenek össze? Nem megy be a kulcs a lyukba?
2020. márc. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
31%

”Nem adott ilyet soha parancsolatba, ahogy mást sem. Régen kellettek ezek a népnek a korlátozás miatt, hogy a lehető legkevesebb némi beteg legyen a biorobotok között, ma már ezeket máshogy oldják meg. Rengetegen bekajálják ezeket, pont ez a lényege.“


Ne haragudj, de annyi eszed sincs, mint egy tyúknak, Isten feketén-fehéren parancsnak foglalta nem egyszer és nem kétszer kihangsúlyozva, hogy házasságon kívül TILOS a szex! A gyilkosság után a második legnagyobb bűn a szex létesítése házasságon kívül. Na vajon miért?

Azért, mert ha meg is bánod, vissza már nem fordítható.

2020. márc. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 A kérdező kommentje:

Utolsó úgy értem, hogy az egyiknek az igénye nagyobb mondjuk heti többször, a másiknak meg heti 1 elég. És ez egy csomó konfliktushoz tud vezetni. Vagy az egyik kiserletezobb a másiknak elég a misszionárius póz.. Most csak mondtam valamit. Hosszú távon így az egyik fél folyton kielégítetlen marad..


Ha pedig a szex nem olyan fontos, akkor minek mondja Isten, hogy azért is adta, hogy két ember örömét lelje egymás testében?


Utolsó előtti akkor azt akarod mondani, hogy a szex nem is olyan fontos a házasságban?

2020. márc. 28. 17:09
 9/63 A kérdező kommentje:
Bocsi, az előző kommentem a #4-nek és a #6-nak ment.
2020. márc. 28. 17:11
 10/63 A kérdező kommentje:
#7 Tudjuk, hogy mit parancsolt Isten. De nem ez volt a kérdés, hanem hogy Isten nem látja, hogy mennyi bajt szül az, ha úgy házasodnak, hogy nem jönnek ki az ágyban?
2020. márc. 28. 17:12
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!