Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Várni szeretnék a szexszel a...

Várni szeretnék a szexszel a házasságig, de mi van, ha nem illunk össze?

Figyelt kérdés

A kérdésem azoknak a hívő pároknak szól, akik ugyanúgy vártak a szexszel hazassagig.


Így is annyi megcsalas van a világban azért, mert a pároknak más igényeik vannak szex téren.. De ha Isten azt kéri, várjunk a hazassagig, akkor ő nem látja azt a problémát, hogy mennyi válás van amiatt, mert nem illenek össze szexuálisan?


Felelőtlenség ilyet kérnie Istennek..


Vagy mégis hogyan kellene kideritenunk szex nélkül, hogy osszeillunk e vagy nem?


Elég fura erről leulni beszélni, mert ezt csinálni kellene, nem beszélni, hogy "na hát én heti 4-5-ször akarom, meg nekem ez a póz már nem fér bele stb.."


Meg ezt nem is lehet megbeszelni.. Honnan tudnám, hogy hányszor akarom csinálni és mi fér bele mi nem fér bele, ha sosem éltem át?


Szóval mondhatok én bármit, attól még lehet nem is úgy fogok működni az ágyban, tehát erre nem lehet alapozni, hogy megbeszeljuk előtt mit hogy..


Tényleg szeretnék várni a hazassagig, de ezek nagyon aggasztanak.


Felmeruk bennem a kérdés, Isten erre miért nem gondolt, amikor ezt parancsolatba adta?


Csak olyan hívők válaszoljanak légyszíves akik megertik a problémám, aki trollkodni jött az gorgessen is tovább.


2020. márc. 28. 16:46
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod.


Viszont a Biblia azt mondja, hogy minden szexnek számít, ami a másik ingerlesevel jár. Ergo a petting sem megengedett. Az aki csinálja, igazából nem azért tartja magát ahhoz, hogy szuzen menjen férjhez, mert ez meggyőződése, hanem vagy félelemből, vagy az általa vélt szüzességet megkerulve eli ki magát.


Attól megyek a falnak, amikor egyesek azzal jönnek, hogy a petting és az anal szex még nem szakítja át a szuzhartyat.. Az erintetlennek lenni nem azt jelenti, hogy ha nem történt meg a lényeg, akkor minden mást lehet csinálni, mert attól "szűz maradtam". Isten szemében a szüzesség nem csak egy szuzhartya... Sokkal több annál. A szüzesség leegyszerusitese egy hartyara eléggé primitív gondolkodás és tudatlan.

Aki hívő, annak Isten szemével kell látni a dolgokat és Isten szemében a szüzesség több, mint egy hártya!

2020. márc. 29. 20:07
 52/63 anonim válasza:
65%
Akkor ezt tegyük fèlre kedves kèrdező, ès azt vedd figyelembe amit ezen kìvül irtam :)
2020. márc. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 A kérdező kommentje:
Mindenesetre köszönöm a válaszod!
2020. márc. 29. 20:56
 54/63 imakommandós ***** válasza:

A #48-as jó válasz volt.

Én csak annyit fűznék hozzá az igényekhez, és nem a minőséghez, hogy házasságon belül az újszövetség szerint (I. Kor. 7.fejezet) nincs olyan, hogy az egyik fél kibúvót kereshet mert neki ritkábban lenne igénye szexre. A "Ne fosszátok meg egymást" azt jelenti, hogy legfeljebb közös megegyezéssel lehet visszatartani a szexet: "azután ismét együvé térjetek" = ismét egybekeljetek / házaséletet éljetek. Meg is indokolja Pál, hogy miért. Mert kiteszi a házastársát a kisértőnek ha megfosztja a házasélettől. Ezek a versek nem is Pál szavai hanem úgy írja őket mint az Úr parancsolatai.

2020. márc. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam a fogamzásgátlás kérdéséről is. Valahol azt hallottam, hogy az nem helyes, mert hogy Istennek nem tetsző dolog, ha úgymond a sperma nem jut célba.. Ez most eléggé hülyén hangzott. Viszont az sem lehet célja Istennek, hogy úgy szülessenek meg gyerekek, hogy nem számukra megfelelő közegbe, mert mondjuk szegenyek a szüleik. Most ha sosem védekeznenk, akkor kitudja hány gyerekünk születne 60 - 70 éves korunkig.


Tehát a védekezés jelentene azt, hogy közös megegyezéssel..?


Vagy ez tényleg helytelen?

2020. márc. 30. 17:07
 56/63 anonim válasza:

Mindenkèppen vèdekezz! Szedj fogamzàsgàtlò tablettàt," attòl fûggetlenül is cèlba èrhet a sperma."

Nem leszel terhes, vagyis akik fogamzàsgàtlò tablettàt szednek kicsi az esèly a teherbeesèshez..

2020. márc. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
Védekezni lehet, abortálni nem.
2020. márc. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
#55 nem tudom milyen felekezetbe tartozol, de én úgy tudom házastársak között engedélyezett a védekezés.
2020. márc. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam.
2020. márc. 30. 18:00
 60/63 anonim ***** válasza:

Ez felekezettől függ.

A pápa ugye még az óvszert is megtiltotta.

Sok felekezet egyáltalán nem enged semmiféle mesterséges védekezést, csak a kevésbé termékeny napokat.

Na, úgy pedig 2 éven belül várható a fogantatás, ha nagyon jól csináljátok.

2020. márc. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!