Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Várni szeretnék a szexszel a...

Várni szeretnék a szexszel a házasságig, de mi van, ha nem illunk össze?

Figyelt kérdés

A kérdésem azoknak a hívő pároknak szól, akik ugyanúgy vártak a szexszel hazassagig.


Így is annyi megcsalas van a világban azért, mert a pároknak más igényeik vannak szex téren.. De ha Isten azt kéri, várjunk a hazassagig, akkor ő nem látja azt a problémát, hogy mennyi válás van amiatt, mert nem illenek össze szexuálisan?


Felelőtlenség ilyet kérnie Istennek..


Vagy mégis hogyan kellene kideritenunk szex nélkül, hogy osszeillunk e vagy nem?


Elég fura erről leulni beszélni, mert ezt csinálni kellene, nem beszélni, hogy "na hát én heti 4-5-ször akarom, meg nekem ez a póz már nem fér bele stb.."


Meg ezt nem is lehet megbeszelni.. Honnan tudnám, hogy hányszor akarom csinálni és mi fér bele mi nem fér bele, ha sosem éltem át?


Szóval mondhatok én bármit, attól még lehet nem is úgy fogok működni az ágyban, tehát erre nem lehet alapozni, hogy megbeszeljuk előtt mit hogy..


Tényleg szeretnék várni a hazassagig, de ezek nagyon aggasztanak.


Felmeruk bennem a kérdés, Isten erre miért nem gondolt, amikor ezt parancsolatba adta?


Csak olyan hívők válaszoljanak légyszíves akik megertik a problémám, aki trollkodni jött az gorgessen is tovább.


2020. márc. 28. 16:46
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
31%

Olyan érzésem támadt a kérdés alapján, mintha a leendő férjedet vagy feleségedet (nem tudom férfi vagy nő vagy) olyannak tekintenéd, mint mondjuk egy cipőt a voltban: felpróbálom, oszt' ha nem volt elég kényelmes, elmegyek máshova kereseni egy jobbat. Ezzel a mentalitással eleve csak csalódást fogsz okozni a partnerednek. Szerintem te még nem vagy érett a házasságra, és nem a szexen kéne járnia a gondolataidnak, hanem, hogy hogyan tudnál felkészülni, hogy férjként vagy feleségként megálld a helyed.

Amíg nem kezdesz el engedelmeskedni (gyakorlatba tenni Jézus tanítását), addig nem is fogod megérteni a miérteket. Ugyanis a Biblia szerint úgy ismeri meg az ember az igazságot, ha először hisz (bízik) Jézus szavaiban, aztán anélkül, hogy előre letesztelné, megteszi. Ha le akarja tesztelni, azt azt jelenti, hogy nem hisz benne, tehát eleve bukta. Miután "vakon" megtetted, AZUTÁN érted meg az igazságot arról a dologról, lásd: Jn 8:31-32 "Ekkor így szólt Jézus azokhoz a zsidókhoz, akik hittek benne: Ha ti szót fogadtok nekem, megismeritek az igazságot, és az igazság megszabadít titeket."

Nem azt mondta, hogy menjetek a magatok feje után, próbálgassátok a rossz utakat, aztán majd csak rájöttök, hogy mi hogyan működik. A tesztelgetés, próbálgatás, saját hibából tanulás egy fájdalmas és hosszadalmas út, és ki tudja mennyi időd van! Úgy gondolom, hogy lehet itt magyarázkodni, hogy miért bűn és romboló magadra és a kapcsolatodra (arra is, akivel házasságon kívül lefekszel, meg a jövendő házastársadra is) a házaság előtti szex, de ha nincs meg benned az érettség, akkor maga Isten is csak azt tudná neked mondani, amit egy apa a kétéves kisgyerekének a kérdésére, amihez túl kicsi még, hogy megértse: "Azért, mert én azt mondtam!"

üdv Stefán

2020. márc. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 A kérdező kommentje:

Nem azért, hogy belekothessek. De ha mindenki csak ugyan azt hajtogatja, hogy "amit Isten egybekotott szét nem választható, meg hogy már miben nem illenenek össze, nem talál bele a kulcs a lyukba".. "meghogy ha szereti egymást két ember, akkor nincs olyan, hogy nem illenek össze" stb..


De kB senki nem a kérdésre válaszol, vagy legfeljebb nem is érti, hogy mi a problémám..


Igazából olyan válaszokat kapok, ami helyett inkább a Google-be is beirhattam volna a kérdésem.


Én olyan válaszokra vágyok, amiben kifejti nekem, hogy mégis miért nem kell félni attól, hogy osszeillunk e. Mert igenis ha más igenyeik vannak embereknek, akkor azt hosszú távon nem lehet sokáig bírni. És ha túl nagy eltérések vannak, akkor azt nem biztos, hogy össze lehet csiszolni.


De úgy érzem senki nem érti a lényegét a kérdésemnek, szóval hagyjuk is..

2020. márc. 28. 19:10
 23/63 anonim ***** válasza:
Bocs, hiba volt az idézetben (ezért nem jó fejből idézni). A Jn 8:31-32 teljesen pontosan így szól: "Ekkor így szólt Jézus azokhoz a zsidókhoz, akik hittek benne: Ha ti szót fogadtok nekem, akkor valóban a tanítványaim vagytok, megismeritek az igazságot, és az igazság megszabadít titeket."
2020. márc. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
18%
Isten sosem kért ilyet. Inkább ti nem vagytok igazi hívők, akik egy mesekönyv alapján élitek az életeket...
2020. márc. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 A kérdező kommentje:

#15 Nemtudom mégis hogy jött le neked az ebből a kérdésből, hogy én egy ciponek tekintenem a férjem..

A kérdés arra irányult, hogy hogyan vehetjük biztosra, hogy osszeillunk az ágyban. De én úgy látom fel sem fogja senki a kérdésemet.


Mindenki más személyiség és más igenyeik vannak. Vannak emberi szükségletek, mint például az, hogyha az egyik félnek el kell nyomnia a vágyait egy másik mellett mert az nem vevő rá.. És vannak dolgok amiket nem lehet megbeszelni előre.. Már hogy is lehetne, ha nem is ismered még a szexet.. Persze kisebb dolgokban még lehet csiszolodni egymáshoz, de ha nagyobb különbségek vannak a szexuális igények között, akkor a másiknak csak megmarad fantázia szintjén és nem érzi kielégítve magát. Ettől meg boldogtalan lesz az ember, ha folyton el kell fojtania dolgokat. Itt kezdődik a megcsalas.. Amikor rajon az ember, hogy lehetne boldogabb is.


A másik meg hogy azzal, hogy nemtudod viszonyítani a másikat máshoz, nem is jössz rá, hogy amiben élsz, annál lehet sokkal jobb is, így megfosztod magad tőle.

2020. márc. 28. 19:23
 26/63 anonim ***** válasza:
46%

Mélyen nem vagyok vallásos, konkrétan ateista. A lényeget nem érted, mivel hozzám hasonlóan semmi közöd a valláshoz; de gondolkodni sem akarsz.

Ha szűzen házasodsz nincs viszonyítási alapod, és ha vallásos vagy nem mész félre; van, akiben nem merül fel, hogy mi lett volna, hanem elfogadja, azt, ami van.

2020. márc. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
47%

Egyértelműen provokáció a "kérdés".


Nem a vallásosak nem hajlandók megérteni a kérdésedet, hanem te nem vagy hajlandó megérteni a válaszokat, ugyanazt fújod minden hozzászólásodban.

2020. márc. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 A kérdező kommentje:
Valaszokban is ugyan azt kapom..
2020. márc. 28. 20:02
 29/63 anonim ***** válasza:
15%

Hát, kérdező... itt nagyon nagy bajok vannak.

A válaszokból láthatod, hogy igazából egy hívő 𝐬𝐞𝐦 tud válaszolni a kérdésre. Még csak a közelében sem járnak egy helyes válasznak.


A keresztény tanítások erről a témáról (is) azt mondják, hogy el kell fogadnod az isten döntését.

Ha próba nélkül választasz párt, akkor elég jó esélyed van arra, hogy nem fogtok jól összeilleni a szexben, és még a legjobb esetben is csak közepes lesz.

A hívő párok többségénél ez van.

Utána majd kárpótolhatod magad mással (nem a megcsalással természetesen).

A Biblia tanításai nem igazán a földi boldogságról szólnak, ez ott csak másodlagos.

A nőknek különösen... a férfiak meg majd találnak máshol vigaszt, csak a családjukat nem hagyhatják el.


A mostani, haladó szellemű keresztények ennél jobb megoldást alkalmaznak: úgy tekintik, hogy akik már jegyesek, ott megengedett az intim kapcsolat is.

Így megoldható az, hogy ha ilyenkor derülnek ki komoly ellentétek, akkor még felbontható a jegyesség. Egy jegyesség az már komoly döntés, a felbontása is, és ezzel nem dobálódzik az ember.

Szerintem neked is ezt a megoldást kellene követni.

Ez sem tökéletes ugyan, de már elég jól használható módszer.

2020. márc. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
0%
Nincs kifejezetten olyan parancs, hogy házasságig ne szexszelj. A házasságtörést tiltja a Biblia és a paráznaságot. Technikailag tehát nem kell megvárni, hogy meglegyen a papír, hogy lefeküdjetek, nem ez a lényege. De ha már lefeküdtetek, akkor nem hagyhatjátok el egymást. Mért nem kell akkor attól félnetek, hogy nem illetek majd össze az ágyba? Azért, mert egy kapcsolatban, fóleg egy házasságban nem válási ok a rossz szex. Van 1000 más dolog egy kapcsolatban. Egy olyan emberrel meg nem fogsz összeházasodni, akit nem szeretsz.
2020. márc. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!