Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Várni szeretnék a szexszel a...

Várni szeretnék a szexszel a házasságig, de mi van, ha nem illunk össze?

Figyelt kérdés

A kérdésem azoknak a hívő pároknak szól, akik ugyanúgy vártak a szexszel hazassagig.


Így is annyi megcsalas van a világban azért, mert a pároknak más igényeik vannak szex téren.. De ha Isten azt kéri, várjunk a hazassagig, akkor ő nem látja azt a problémát, hogy mennyi válás van amiatt, mert nem illenek össze szexuálisan?


Felelőtlenség ilyet kérnie Istennek..


Vagy mégis hogyan kellene kideritenunk szex nélkül, hogy osszeillunk e vagy nem?


Elég fura erről leulni beszélni, mert ezt csinálni kellene, nem beszélni, hogy "na hát én heti 4-5-ször akarom, meg nekem ez a póz már nem fér bele stb.."


Meg ezt nem is lehet megbeszelni.. Honnan tudnám, hogy hányszor akarom csinálni és mi fér bele mi nem fér bele, ha sosem éltem át?


Szóval mondhatok én bármit, attól még lehet nem is úgy fogok működni az ágyban, tehát erre nem lehet alapozni, hogy megbeszeljuk előtt mit hogy..


Tényleg szeretnék várni a hazassagig, de ezek nagyon aggasztanak.


Felmeruk bennem a kérdés, Isten erre miért nem gondolt, amikor ezt parancsolatba adta?


Csak olyan hívők válaszoljanak légyszíves akik megertik a problémám, aki trollkodni jött az gorgessen is tovább.


2020. márc. 28. 16:46
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 anonim ***** válasza:
Vannak modszerek, amit meg a szigorunak szamito katolikus egyhaz is megenged, de a kerdesedre valaszolva, az hogy jo lesz-e a szex , az nem az elso alkalommal fog kiderulni, igy el sem lehet donteni azonnal hogy osszeilletek-e vagy nem, hosszabb ido kell az osszeszokashoz, ha kelloen szerelmesek vagytok egymasba, azert azt ki lehet deriteni valakirol hogy aszexualis vagy nen.
2020. márc. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 A kérdező kommentje:

#60 És akkor a pápa mégis mit gondol? Hogy akkor ha 10 gyerek jön akkor 10 gyerek? Nem baj, hogy nem tudod eltartani? Ezt Isten sem gondolhatja komolyan..


Szeretem amikor ilyen fontos dolgokról nem ír a Biblia én pedig találjam ki.

2020. márc. 30. 18:24
 63/63 imakommandós ***** válasza:
100%
De ir erről a Biblia. A házasságnak nem kizárólagos célja a gyermeknemzés. Erre számtalan példa van: Ábrahám felesége, Izsák felesége, Jákob egyik felesége is meddő volt, valamint Annának az Úr zárta be a méhét, stb-stb. A gyermeknemzés áldás a Bibliában és nem üdvösségi kérdés ezért a védekezés egyáltalán nem bűn, bár csak az a védekezés fogadható el Bibliailag, ahol a megtermékenyitést akadályozzák meg, ugyanis a már megtermékenyitett petesejt emberi lény, a Biblia gyermeknek nevezi.
2020. márc. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!