Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem hiszel Istenben? Mi...

Miért nem hiszel Istenben? Mi volt a rossz az életedben?

Figyelt kérdés
Én hiszek Istenben/Teremtőben, még akkor is ha beszédproblémás vagyok, és kicsit rossz az életem. És nem csak azért hiszek, mert félek a haláltól.

2020. jún. 6. 18:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 A kérdező kommentje:

Nem tudja senki, hogy van-e Isten! Még az ateisták se.

Amúgy el hiszed, hogy van rajtam póló?

2020. jún. 6. 19:39
 12/84 anonim ***** válasza:
90%
A dolgokat először bizonyítani kell, aztán lehet cáfolni. Várom a bizonyítékadat Isten létezésére.
2020. jún. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/84 anonim ***** válasza:
92%

"Nem tudja senki, hogy van-e Isten! Még az ateisták se."

- Valaminek a nem létét lehetetlen. Azt sem tudjuk, hogy nem épült-e már fel az országház pontos mása a Mars felszíne alatt 500 méterrel. Vagy te talán be tudod bizonyítani, hogy nincs ott?

Amit tudunk a világegyetemről és amit tudunk a vallásokról azok alapján az égvilágon semmi okunk nincs feltételezni azt, hogy egy isten teremtette.



"Amúgy el hiszed, hogy van rajtam póló?"

- tényleg ilyen primitív vagy, hogy ezt valamiféle frappáns érvnek tekinted? Te ember vagy, az emberek szoktak pólót viselni pláne még este 19:40-kor, úgyhogy jó eséllyel van rajtad. Vagy nincs, de kit érdekel? A lényeg, hogy tapasztalati tények azt mutatják, hogy akár lehet is. Ha azt mondod, hogy láncing van rajtad, akkor azt már nagyon nehezen hiszem el, ha pedig azt, hogy láthatatlanná tévő köpeny akkor azt egyáltalán nem.


Ezt összemosni azzal, hogy van-e isten akkora ostobaság ami tényleg csak a nagyon buta emberekre jellemző.

2020. jún. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/84 anonim ***** válasza:
86%

"- Valaminek a nem létét lehetetlen."

jav: "- Valaminek a nem létét lehetetlen bizonyítani"

2020. jún. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/84 A kérdező kommentje:

Isten létezése bizonyítékok:

1. Azért lenne Isten, mert itt élünk és létezünk.

2. Élet, világegyetem, evolúció, fizika, gravitáció.

3. Te, hogy itt vagy.

4. Atomok, sejtek, kis molekulák.

5. Létrejött a világ, és az emberek. Mit írjak még? :D

2020. jún. 6. 19:50
 16/84 A kérdező kommentje:
Ja és nincs pólóm rajtam, mert meleg van a szobában. Majiszában vagyok. (nem magyarországon lakom)
2020. jún. 6. 19:55
 17/84 anonim ***** válasza:
93%

Valami bizonyítékot, ami nem a természettudományos ismeretek totális hiányából ered hanem bebizonyítja, hogy van isten.


Nem akarom megszakítani a módfelett komplex gondolatmeneted, de egyébként sem tisztáztad, hogy egyáltalán melyik istenről beszélsz a többszáz közül.

2020. jún. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/84 anonim ***** válasza:
89%

"Isten létezése bizonyítékok"

KÉRDEZŐ!

LÉGY SZÍVES, NE!

Nem érted meg, hogy nekünk fáj a butaságod?

Arra kértünk, hogy ne idézd nekünk ezeket a 6 éveseknek való bugyuta kis mondatocskákat, mert mi már kinőttünk ebből!

Menj a templomba, és mondd el ezeket ott!

Ott még talán találsz olyan embert, aki el is hiszi.

2020. jún. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/84 A kérdező kommentje:

Nem értem. Miért fájna nektek? Ez az igazság. És miért lenne 6 éveseknek való?...

már értem miért ienek a hitetlen ateisták :(

2020. jún. 6. 20:01
 20/84 anonim ***** válasza:
90%

"Ez az igazság."

- mármint mi?

2020. jún. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!