Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem hiszel Istenben? Mi...

Miért nem hiszel Istenben? Mi volt a rossz az életedben?

Figyelt kérdés
Én hiszek Istenben/Teremtőben, még akkor is ha beszédproblémás vagyok, és kicsit rossz az életem. És nem csak azért hiszek, mert félek a haláltól.

2020. jún. 6. 18:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 A kérdező kommentje:
Én azóta nem válaszolok ilyen általános kérdésekre mióta 1x kiröhögtek hogy ilyened van és te ilyen hülyén viselkedsz?! Amúgy csak nem volt jó hogy ezt írták nekem. Ezért nem válaszolok ienekre. És mi az hogy 20 éven át tanítottak neked? Mintha tudná az a hosszú kommentelő, hogy mennyi éves vagyok.
2020. jún. 6. 20:50
 32/84 anonim ***** válasza:
88%
Semmi általános nem volt a kérdésemben. Azt kérdeztem, hogy konkrétan milyen végzettséged van?
2020. jún. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/84 anonim ***** válasza:
73%
Nincs semmi olyan jel ma tőle, amiket korábban, életében tett.
2020. jún. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/84 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező!


Azt hinni, hogy valaki azért nem vallásos, mert történt vele valami rossz, az komoly tévedés.


Nincsenek értékelhető bizonyítékok Isten vagy istenek létezésére. Ezeknek hiányában csakis hinni lehet, tudni nem. Amint lesznek elfogadható bizonyítékok, onnantól kezdve az emberek nem hinni, hanem tudni fogják az Istent vagy isteneket.


Arról, hogy téged milyen bizonyítékok győztek meg, azt írtad:


"Isten létezése bizonyítékok:

1. Azért lenne Isten, mert itt élünk és létezünk.

2. Élet, világegyetem, evolúció, fizika, gravitáció.

3. Te, hogy itt vagy.

4. Atomok, sejtek, kis molekulák.

5. Létrejött a világ, és az emberek. Mit írjak még? :D"


Ezen a listán egyetlen bizonyíték sincs, csak kijelentések.


1. A tudomány jelenlegi állása szerint nincs szükség istenekre, hogy meg tudjuk magyarázni azt, hogy miért élünk. A jelenlegi magyarázatok áltlánosan elfogadottak, Isten nem szerepel benne.

2. A földi élet keletkezését a biogenezis magyarázza, a világegyetemét több elmélet is, legismertebb az ősrobbanás elmélete. Az evolúció elméletében sem szerepel Isten. A fizika és gravitáció szavakat nem értettem milyen összefüggésben soroltad itt fel.

3. Én azért vagyok itt, mert a szüleim korábban lefeküdtek egymással. Megfogantam és sikeresen megszülettem.

4. Az atomokat, a tudomány jelenlegi állása szerint apróbb részecskék építik fel (lásd kvantumfizika). A sejtek alapjában véve szerves anyagokból állnak. A szerves biológia szépen leírja ezt a témát.

5. A világ, amely létrejött, származhat a már említett ősrobbanásból, de vannak alternatív (és nagyon érdekes) elméletek még, mint pl. a multiverzum (lásd: [link]


Szerintem neked sincsenek bizonyítékaid az általad hitt Isten létezésére. Csak hiszel benne. Miért hiszel hát benne?


Ne várd el, hogy mások ugyanabban az istenben higgyenek mint te, vagy egyáltalán báamelyikben higgyenek.


Te magad sem hiszel többezer istenben. Azokban miért nem hiszel?

2020. jún. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 anonim ***** válasza:
87%

Te nem vagy igazi hívő :D


Ha bíznál a teremtődben, tőle kérnél választ arra, hogy miért vannak hitetlenek.

2020. jún. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/84 A kérdező kommentje:
Amúgy még csak általános iskola 8. Osztály végzettségem van. Magyarból és földrajzból kettest kaptam érettségire. Mikre vagytok még kíváncsi?
2020. jún. 7. 01:00
 37/84 anonim ***** válasza:
87%

Matek, fizika?

Az a baj, hogy általános iskolában olyan tárgyaid még nem nagyon vannak, ahol előjöhet a logika és a bizonyítás.


Milyen érettségiről beszélsz? Elvégezted már a gimnáziumot is?

Mert akkor úgy kéne mondani, hogy gimnázium utolsó osztály a végzettséged.

2020. jún. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/84 A kérdező kommentje:
Jaja. Az ötös lett.
2020. jún. 7. 01:10
 39/84 anonim ***** válasza:
87%

Én elhihetem az istenedet, ha szeretnéd, nem probléma. Felőlem létezzen. De ez semmit nem változtat azon a tényen, hogy nekünk más kultúránk, más mitológiánk és más eredettörténetünk van, amihez a ti isteneteknek nincsen köze.


Üdv. Egy ázsiai

2020. jún. 7. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 anonim ***** válasza:
73%
Mert nem segít hogyha az emberek imádkoznak.
2020. jún. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!