Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem hiszel Istenben? Mi...

Miért nem hiszel Istenben? Mi volt a rossz az életedben?

Figyelt kérdés
Én hiszek Istenben/Teremtőben, még akkor is ha beszédproblémás vagyok, és kicsit rossz az életem. És nem csak azért hiszek, mert félek a haláltól.

2020. jún. 6. 18:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 A kérdező kommentje:
Az, hogy létezik Teremtő.
2020. jún. 6. 20:08
 22/84 anonim ***** válasza:
89%
Ahhoz bizonyítani is kellene...
2020. jún. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/84 anonim válasza:
91%

Isten létére amiket írtál azok nem bizonyítékok.


- több mint 4000 vallás van. A legtöbb egymással nem kompatibilis. Vagyis nem lehet mind igaz. Melyik az "igaz hit"? Amelyikbe többen hisznek? A történelem során változott, hogy melyik vallásnak volt a legnagyobb a követőtábora. A legrégebbi vallások pedig a természeti vallások. A te ma ismert "hited" a barlanglakó őseink fejében meg se fordult. A zsidó vallás (tudod, amiből kivált a kereszténység) eredetileg mégcsak nem is volt monoteista (nem egy istenben hittek, hanem több isten imádtak) Jahve a sivatagi vihar és tűz istene lett az Isten a többi feledésbe merült az idő folyamán. Na valahonnan ekkortól "létezik" az Istened.

"Isten képmására teremtette az embert" vagyis inkább fordítva: Az ember képmására teremtette az Istent. A reneszánszban ez szépen meg is figyelhető. Isten humanizálódik.

- Az evolúció már hogy bizonyítaná isten létezését?

Ellentmond a teremtésnek. A teremtés a bibliában van. Ha egy esemény nem úgy volt, ahogy a bibliában van, onnantól nem lehet "szentírásnak" mondani.

- a föld idősebb mint 6000 év. Ez tény. A biblia szerint 6000 év körül van.

- Isten megtévesztésnek tett dinoszaurusz csontokat a földbe? Nagyon cseles. Biztos azért csinálta, hogy Ádámnak és Évának legyen mivel szórakoznia.

- az ötödik pontodra válaszolva: Inkább ne írj semmit. Mert a sok megalapozatlan sületlenséged már így is elég sok volt. Hűen tükrözi a gyakori általános szinvonalát.


Amit ajánlok: OLVASS! MŰVELŐDJ! TANULJ !


A hívőknek egyszerű azt hiszik mindent tudnak, mert elolvastak egy könyvet (biblia). És a mindenttudás önteltségét veszik ezáltal magukra, ha nem is tudatosan.


Míg az ateistáknak rengeteget kell tanulniuk, olvasniuk, hogy valamennyit értsenek a világból. Nem a bibliát. Hanem az abiogenezisról, evolócióról, kozmogóniáról,... Rengeteget. És akkor is bele kell törődniük abba, hogy az ember nem képes a világ teljes megismerésére.



Jah és még valami:

Neked mi volt rossz az életedben, hogy hiszel az Istenedben?

2020. jún. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/84 anonim ***** válasza:
90%

Nézd, kérdező: elhisszük, hogy hiszel benne.

Köszönjük, hogy ezt elmondtad nekünk.


Viszont kérünk, hogy most már álljál le ezekkel az "évekkel", mert nekünk fáj, hogy ennyire buta vagy.

Tényleg, fizikai fájdalmat érzünk azon, hogy 20 éven keresztül hiába próbáltak tanítani téged egy értelmes gondolkodásra.


Úgyhogy kérünk, hogy hagyd abba ezt.

Elhisszük, hogy te igaz hívő vagy, és köszönjük szépen az eddigi írásaidat.

2020. jún. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/84 A kérdező kommentje:
Nem volt rossz még nekem semmi. Ha vmi rossz lesz némely embereknek, ezért nem fognak hinni Istenben. Pl. elüti a családtagot egy részeg ember amikor gyógyultan kilép a kórházból a családtag, vagy szívrohamot kap vki stb...
2020. jún. 6. 20:16
 26/84 A kérdező kommentje:
Évekkel :D te pedig tévedő ember vagy. És nem vagyok buta. Csak értelmes ember.
2020. jún. 6. 20:17
 27/84 anonim ***** válasza:
89%

"Te pedig tévedő ember vagy. És nem vagyok buta. Csak értelmes ember."

- amúgy mi a végzettséged?

2020. jún. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/84 anonim válasza:
87%

Azt hittem meg fogod érteni,hogy miért írtam😂😂.


A kérdésedből az derült ki, hogy a nemhívőket "defekktesnek" tartod. Valami rosznak kellett velük történni, hogy nem hiszek Istenben.


Én pont fordítva tettem fel a kérdést neked😇

2020. jún. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/84 A kérdező kommentje:
Akkor bocs, sajnos ez van :) mind1. vannak hívők és nem hívők.
2020. jún. 6. 20:30
 30/84 anonim ***** válasza:
90%
Azt nem mondtad, hogy mi a végzettséged. Csak azért kérdezem, hogy megértsük mekkora szaktekintéllyel állunk szemben itt a téridővel, evolúcióval és egyebekkel kapcsolatban.
2020. jún. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!