Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érdekelne, hogy, aki kilépett...

Érdekelne, hogy, aki kilépett az adventista egyházból az miért tette?

Figyelt kérdés
Megismertem egy-két adventista családot és szemlátomást nagyon tisztességes életet élnek. Szépen nevelik a gyerekeiket. Nem isznak alkoholt, nem dohányoznak, segítik egymást és egészségesen esznek. Ez a felfogás közel áll hozzám. Csak egyet nem értek, amikor ezt megosztom nem adventistákkal, mindenki szektáról beszél, meg hogy fanatikus szabályok vannak. Olyat is hallottam, hogy a zsidó vallást utánozzák. Tanácstalan vagyok, mert nagyon szimpatikus emberek ezeket a mendemondákat leszámítva.

2020. jún. 27. 18:21
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
46%

#10

Sajnos én kevésbé ismerem az adventistákat, de akkor néhány kérdést feltennék, hogy legalább magamban meggyőződjek, hogy szekta-e vagy sem az adventista felekezet.

Valljátok a Nicea-konstantinápolyi Hitvallást? Elfogadjátok a korai egyetemes zsinatok döntéseit, amit elfogadnak egyébként a reformátusok, evangélikusok, anglikánok, ortodoxok is? Van nálatok újra keresztelés, vagy hiszitek a felsorolt felekezetekkel az egy keresztséget?

2020. jún. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 yesyesyes ***** válasza:
32%

Nem Krisztust tanítják, nem az evangéliumot hirdetik, nem ismerik az igazságot, elszakítanak a kegyelemtől, a törvény alá, átok alá vonják akit behálóznak, tanításukkal megtagadják sőt megtapossák Jézus Krisztust!!!

"...Isten iránt való buzgóság van bennük, de nem megismerés szerint."

2020. jún. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
40%

Sziasztok,

Az adventista hitelvek nyilvánosak mindenki számára elérhetőek és megismerhetők:

[link]

Ezek alapján egyértelmű, hogy hazugság amit yesyesyes írt, mert egyértelmű mit vallunk az Úr Jézus Krisztusról és az üdvösségről:

“Isten végtelen szeretetéből és kegyelméből Krisztust, aki nem ismert bűnt, bűnné tette értünk, hogy Isten igazsága legyünk Ő benne. A Szentlélek vezetésével felismerjük nyomorúságunkat, bűnösségünket, megbánjuk vétkeinket és gyakoroljuk hitünket Jézusban, mint Úrban és Krisztusban, helyettesben és példaképben. Ez az üdvösséget adó hit az Ige isteni hatalmát váltja valóra és ez Isten kegyelmének ajándéka. Krisztus által megigazultak vagyunk, Isten fiaivá és leányaivá fogadott, és megszabadultunk a bűn uralma alól. A Lélek által újjászületünk és megszentelődünk. A Lélek megújítja elménket, beírja Isten szeretet-törvényét szívünkbe, és erőt ad a szent életre. Benne maradva az isteni természet részesei leszünk, és miénk a megváltás bizonyossága most és az ítéletkor.”

Tehát ismerjük és valljuk az igazságot, az evangéliumot hirdetjük: az Úr Jézus Krisztus általi kegyelmet.

Mindig szomorú olvasni, amikor valaki hazugságot állít rólunk.


Üdv. Péter

2020. jún. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 A kérdező kommentje:
Most akkor gondolkozzon el azon önt ugyan miért törölték? 😂😂😂
2020. jún. 29. 12:14
 15/57 anonim ***** válasza:
42%

Talán mert okafogyottá vált amit írtam... :-)

Őszintén sajnálom, hogy idáig fajult ez a beszélgetés, bennem nem volt semmilyen rossz szándék. Valamiért mégis ilyen nagy a rosszindulat irányunkban, pedig én úgy gondolom, hogy nem adtunk rá okot. Mindenesetre ellentmondásos a kérdés és az utána való kérdezői kommentek stílusa, hiszen a kérdésben még szimpatikus emberek az adventisták, és "mendemonda" amit róluk állítanak, a törölt kérdezői kommentekben pedig minősíthetetlen módon lettünk említve, szinte az útálat és gyülölet határán. Őszintén érdekelne, hogy mi okozta ezt a változást.


Üdv. Péter

2020. jún. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 yesyesyes ***** válasza:
66%

Az adventista hozzászólóknak és főleg Péternek csak óvatosan higgyen bárki...!!!!!!!


Simán lehazudoznak mindenkit aki kritikus szemmel nézi fals tanaikat, s csak saját tanításukat veszik igaznak...

Belinkelnek a felületes olvasónak olyan általánosan megfogalmazott adventista hitelveket amelyből nem derül ki hogy mi is a gyakorlat és az ő tanításuk valójában az evangéliumról és a keresztségről.


Ezért ide linkelem a saját oldalukon található vallástételt amit a keresztelendőnek el kell fogadnia, különben nem merítik be. (ezzel bezzeg nem dicsekednek és nem is linkelik csak a hitelveket...)


Érdekes kis vallástétel...

Az 50. oldaltól főleg ahol a keresztség és a tagság feltételeit boncolgatják...


[link]


Keresztségi fogadalom és elkötelezettségi bizonyítvány (hmmm....)

Keresztségi fogadalom

– A keresztelendőknek, vagy akiket a gyülekezet közösségébe hitvallás útján fognak felvenni, a gyülekezet vagy egy másik megfelelően kijelölt testület jelenlétében meg kell erősíteniük, hogy elfogadták a Hetednapi Adventista Egyház hitelveit. (Lásd 44. o.) A lelkipásztornak vagy a presbiternek a következő kérdéseket kell feltennie a jelöltnek (jelölteknek), akik válaszukat szóbeli egyetértésükkel vagy kezük felemelésével jelezzék, vagy esetleg más, az adott kultúrában elfogadott módon.


Az 1-2-3-4-5-7-12.pontokat nem másoltam ide, csak azokat amelyek távol állnak Krisztus evangéliumától!


6. Elfogadod-e a Tízparancsolatot Isten jellemének írott kifejezéseként és akaratának kinyilatkoztatásaként? Szándékodban áll-e a benned lakozó Krisztus ereje által megtartani ezt a törvényt, beleértve a negyedik parancsolatot is, amely előírja a hét hetedik napjának, az Úr szombatjának, a teremtés emlékének megünneplését?

-a szombat kötelező megtartása


8. Elfogadod-e a lelki ajándékokról szóló bibliai tanítást, és hiszed-e, hogy a prófétaság ajándéka a maradék egyház egyik ismertetőjele?

- Ellen G. White-ról van szó és a maradék egyházról...(azaz az adventistákról...)


9. Hiszed-e azt, hogy szükség van a megszervezett egyházra, és szándékodban áll-e Istent imádni és az egyházat támogatni tizededdel és adományaiddal, személyes erőfeszítéseiddel és befolyásoddal?

-Ószövetségi tized szedése


10. Hiszed-e, hogy tested a Szentlélek temploma, és tisztelned kell Istent azzal is, hogy arra gondot viselsz, elkerülve az ártalmas dolgok használatát; tartózkodva a tisztátalan ételektől; az alkohol tartalmú italok fogyasztásától, előállításától vagy árusításától; az emberi fogyasztásra készült dohány mindenféle formájának használatától, előállításától és árusításától; a kábítószerek és más gyógyszerek helytelen használatától és terjesztésétől?

-tisztátalan ételek alatt az Ószövetségben meghatározott állatok fogyasztásának tilalmát érti...


11. Ismered és érted-e a Hetednapi Adventista Egyház által tanított alapvető bibliai elveket? Szándékodban áll-e Isten kegyelméből teljesíteni akaratát azzal, hogy életedet ezekkel az alapelvekkel összhangba hozod?

- azt sugallja mintha Isten akarata az lenne hogy kizárólag a Hetednapi Adventista Egyház által tanított alapvető bibliai elvekkel összhangban éljen a Krisztusban hívő...!!!


13. Hiszed-e és elfogadod-e, hogy a Hetednapi Adventista Egyház a bibliai próféciák maradék egyháza, amely minden népből, fajból és nyelvből embereket hív és fogad közösségébe? Szeretnél-e a világszéles egyház helyi gyülekezetének tagja lenni?

-maradék egyház, azaz csak az adventista egyház az az egyház ahova Isten hív üdvösségre vágyó embereket (alig manipulatív megfogalmazás)...


HA EZEKET NEM FOGADOD EL, HIÁBA HISZEL KRISZTUSBAN, NEM MERÍTENEK BE!!!!!!!


Alternatív fogadalom

1. ...

2. Elfogadod-e a Biblia tanításait úgy, ahogyan azok a Hetednapi Adventista Egyház alapvető hitelveiben megtalálhatók, és elkötelezed-e magad arra, hogy Isten kegyelme által ezen alapelvekkel összhangban élj?

-az adventista azaz Ellen G. White tanítását kell elfogadni és aszerint élni...

3. ...


Ja, és igen, fanatikusan védik tévtanaikat hamis prófétanőjük (Ellen Gould White) istentelen írásait és mindenkit lehazudoznak aki a tanaik visszásságaira rávilágít vagy szóvá teszi hogy az nem evangéliumi...

Viszont nyomatékosan kijelentem hogy tagjaiknak nagy része jó ember, segítőkész, jószívű, csupán a tanításuk az, amely nem Krisztushoz, nem az igazság megismeréséhez vezet!

2020. jún. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
60%

#13

De arra továbbra se kaptam egyértelmű választ, amit én kérdeztem, pedig igyekeztem nagyon kulturált módon feltenni a kérdésemet, mellőzve minden negatív hangszínt.

2020. jún. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 yesyesyes ***** válasza:
64%

Bocsi kérdező.

A válaszom:

-azért mert nem Krisztus evangéliumát tanítják hanem ...el akarják ferdíteni a Krisztus evangéliumát...


...senki sem tölti az új bort ó tömlőkbe...Luk. 5,37

Ők pedig pont ezt teszik...

2020. jún. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
27%

yesyesyes


"Ja, és igen, fanatikusan védik tévtanaikat hamis prófétanőjük (Ellen Gould White) istentelen írásait és mindenkit lehazudoznak aki a tanaik visszásságaira rávilágít vagy szóvá teszi hogy az nem evangéliumi..."


Azért én kíváncsi lennék itt arra is hogy te mire gondolsz pontosan? Szerinted mi nem stimmel az E. G. White irodalomban a Szentírással?


Ugyancsak arra is kíváncsi lennék, hogy szerinted mi a Krisztus evangéliuma?


Üdv: Gábor

2020. jún. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 A kérdező kommentje:
16# 18# köszönöm
2020. júl. 1. 08:44
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!