Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet egy mélyen...

Hogyan lehet egy mélyen vallásos emberrel vitázni?

Figyelt kérdés
Először is, nem akarok senkit átkonverálni vagy letéríteni, de beszélgettem/vitáztam már több vallásos emberrel is, de mindenkinél ugyanaz volt a probléma. Egyáltalán nem voltak nyitottak arra amit én mondtam, ha mégis akkor csak addig amíg elő nem hozakodtam olyan érvekkel amikre ők nem tudtak válaszolni. Hogyan lehet érvelni egy olyan emberhez aki ilyen mélyen bele van temetve egy ideológiába anélkül hogy ő defenzívvé váljon, esetleg még be is tudja fogadni azt amit mondok?

2021. febr. 18. 14:05
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
33%

"90% vitaképtelen.


Ezért hívő - különben gondolkodó lenne." pontosan.nem hinni kell hanem tudni.a tudás jóval magasabb szint mint a hit.

2021. febr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
52%

"Tulajdonképpen az ateista is egyfajta hit. A legtöbb akivel beszéltem abban hisz, hogy csak az létezik, amit már tudományosan bizonyítottak."

Ez pedig a természettudományban való (vak)hit, mivel a természettudomány a természetfelettivel nem foglalkozik, így felőle lehet is meg nem is, nem érdekli, viszont sokan a természettudomány miatt zárják ki a természetfelettit, tehát ez körkörös érvelés. Még az istenellenes wikipédia is egyetért ezzel:

[link]

2021. febr. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
100%
"A legtöbb akivel beszéltem abban hisz, hogy csak az létezik, amit már tudományosan bizonyítottak." ez nem igaz hogy csak az létezik viszont ugyanugy nem tudod isten létét bizonyitani ezáltal még mert ebből nem következik hogy létezik is.és nem az nem hit hogy azt gondolod hogy a bizonyitott dolgokban érdemes vitázni.én pl azt mondom nem tudom hogy van isten ami pontos.nem mintha számitana hogy van e vagy nincs mert mindkétszer az jön ki hogy szégyen ami itt van a világban.ha van isten akkor elnézi ha meg nincs akkor magunkra lettünk hagyva
2021. febr. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
93%

A hívő hinni akar. Nincs szüksége érvekre. Hagyd. Hagyd meg hitében, így kerek az élete, így boldog.

Az ateizmus nem hit.

2021. febr. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
91%

"A legtöbb akivel beszéltem abban hisz, hogy csak az létezik, amit már tudományosan bizonyítottak.


Ez alapján már mindent tudnunk kellene, és kutatni sincs értelme, mert minek, ha csak az létezik amit már bizonyítottunk?" na akkor tegyük tisztába ha már bizonyitott abban nem hisz hanem tudja.a második meg teljesen zagyvaság.miért kéne mindent tudni mert bizonyos dolgok lettek bizonyitva?hogy ne lenne értelmi kutatni amikor vannak dolgok amiket még nem fedeztünk fel vagy tudunk?na ilyen az amikor elkeseredetten védi a hitet valaki képes ilyeneket is felhozni hogy hát mi értelme kutatni meg ilyen kamu dolgokat amikor leirva hatásosak lehetnek de semmi érv mögötte.

2021. febr. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
22%

"pontosan.nem hinni kell hanem tudni.a tudás jóval magasabb szint mint a hit."

Ateista tévedés. Először is meg kellene kérdezni egy hívőt, hogy mi a hit, nem pedig magatoknak eldönteni, majd ráerőltetni a hívőre a saját tévedéseteket. A hit a nem látható dolgokról történő logikai meggyőződés. A logikai meggyőződés a legmagasabb szint.

2021. febr. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok ateista.Agnosztikus vagyok.Egyszerüen tény hogy a tudás magasabb szint mint egy vak hit.Nézd meg a fejlődés szemponjából.Kinek van nagyobb esélye egy helyzetet aki tudja mit kell csinálni vagy aki hisz abban mit kell csinálni?

" A logikai meggyőződés a legmagasabb szint." az vicces mert nem alkalmazod.Folyamatosan ellentmondasz magadnak.Én pont a logikát alkamazom amugy veled ellentétben.Abba mi a logikai meggyőződés hogy érzed istent magadba?Semmi.

2021. febr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
*Kinek van nagyobb esélye egy helyzetet jól kezelni
2021. febr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
95%
"Először is meg kellene kérdezni egy hívőt, hogy mi a hit," pontosan tudja mindenki mi a hit.ne akard játszani a tanárbácsit.nálam meg főleg nem fog müködni ez a ledumálós stilus.Hitedet beállitod logikai meggyőződésnek.
2021. febr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
91%
Lezártam a "vitát" ilyen amikor egy vallásos vitázik.Próbálja még a hitét is beállitani logikai érvnek meg legmagasabbnak.Meggyőződés?Tudod bizonyitani?Meg lehetsz te győződve arról hogy szép vagy de valóban az vagy?Ennyit ér a meggyőződésed.Ezek után a mondataid után nyilvánvalóvá vált hogy értelmetlen a veled való vita.Kamu definiciókra hivatkozol és hülyének állitod be a másikat mintha nem tudná a hit definicióját.A hit kurvára nem a nem látható dolgokról való meggyőződés logikai szinten.Az pl parapszichológiának hivnák mondjuk.De semmiféleképp nem hitnek.A hit pont attól hit hogy hiszel valamiben amit nem tudsz.
2021. febr. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!