Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet egy mélyen...

Hogyan lehet egy mélyen vallásos emberrel vitázni?

Figyelt kérdés
Először is, nem akarok senkit átkonverálni vagy letéríteni, de beszélgettem/vitáztam már több vallásos emberrel is, de mindenkinél ugyanaz volt a probléma. Egyáltalán nem voltak nyitottak arra amit én mondtam, ha mégis akkor csak addig amíg elő nem hozakodtam olyan érvekkel amikre ők nem tudtak válaszolni. Hogyan lehet érvelni egy olyan emberhez aki ilyen mélyen bele van temetve egy ideológiába anélkül hogy ő defenzívvé váljon, esetleg még be is tudja fogadni azt amit mondok?

2021. febr. 18. 14:05
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:
A balgatag azt mondja nincs Isten idézet egy zsoltárbol, tehat vkinek azt allitani higy nincs Isten a szentiras szerint bolondság vagy balgatagság. Egyébként melyen vallásos sőt bigottként van megbélyegezvecaz is aki kitart bizonyos módon olyan erkolcsi morális de bmilyen szabályok mellett amiket a biblia egyértelműen állít pl bűn tekintetében Tehat ha te vitatkozol vkivel es te el akarod fogadtatni vele a te álláspontodat véleményedet ugy hogy az amit te szándékozna teszel pl bűn akkor miert lenne azert bigott vki mert ő ezt nem helyesli? Ez egyaltalan nem bigottság de bizonyára olyan is lehet hogy te egy jo cél érdekében teszel erőfeszítést es az illető mondjuk mar helytelenül rossznak minősíti ugy hogy biblialag nézve sem kellene tiltani de ha konkrét dolgot kerdeztel volna jobb lett volna
2021. márc. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:
De mondok egy konkrét példát én! Megtörtént itt a gyakorin vkivel Egy srac meleg lett es el akarta mondani nagyijának illetve meggyőzni hogy fogadja el sőt támogassa stb Eleg kellemetlen a szitu... ja es mindvan hogy nagyija bigott katolikus mit fog hozza szolni?? Velemenyem hogy én mist hívőkent hogy viszonyulnék?? Hát egy biztos sajnalnám az unokám at biztosítanák őt további szeretetemről viszont nem tudnám abban támogatni hogy jol van igy ahogy van majd lesz baratod akivel boldog leszel stb mert nem egyezik a dolog a bibliai erkölcsel olyat nem fogok mondani amit en se szeretnék hogy velem legyen mert a szeretet igy lehetne korul irni sőt az a szülő aki ebben támogatja a gyereket unokáját sot biztatja h csinalja isten bocsássa meg de nem szereti a gyereket bűnre nem fogom a gyerekemet unokámat biztatni elfogadnám hogy átmenetileg ez van de amit meg tudnek tenni hogy hirdetném neki a megtérés üzenetet szívből es nem színből tőlem azt hiszem ennyire futna hatha megter es helyreállítja az eletet es nőkkel fog foglalkozni( teszem fel fiu unokám van)
2021. márc. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!