Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pár mohamedán miért gondolja,...

Pár mohamedán miért gondolja, hogy helyes hazudozni a keresztények bemocskolása érdekében?

Figyelt kérdés

Korábban nem annyira ismertem a mohamedán vallást, csak amit történelem órán tanultunk és néha szemem elé akadt egy-egy érdekes cikk, azt elolvastam. (Én például a terrorizmust se közöttem ehhez a valláshoz, hanem ettől függetlenül kezeltem.)


Viszont a fórumot olvasva, látva Mohamed követőinek néhány hozzászólását, teljesen elborzadtam. Szó szerint rossz, s talán fájdalmas volt olvasni azt a sok gyűlöletet, amivel hazug rágalmaikat megfogalmazták. Pedig tényleg olyan egyszerű dolgok tekintetében, amire fél perc alatt rá lehet keresni interneten is, vagy amit gimiben mindenki tanult.


Lényegében ilyen sárdobálást még a legfanatikusabb, keresztényellenes ateistáktól se hallottam, pedig olvastam néhány ilyen kiragadott mondatukat.


Azt gondolják, hogy saját istenük majd jó néven veszi ezt a sok hazudozást?



2021. ápr. 19. 17:24
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/415 anonim ***** válasza:
23%

"82. komment"


A 82. kommentben annyit írél hogy szerinted a Bibliát Istn ihlette. Ez a bizonyítékod? Több ezer vallás van a földön és kb mindegyik azt állítja hogy a szent írásaik, Istentől származnak vagy Isten ihlette vagy hasonló. Tehát ezt bárki mondhatja és nem bizonyíték.


A kérdése pedig nem válaszoltál. Összefoglalva újból: Egyik oldalon ott van a sok bibliai vers és a Tízarncsolat amik kizárják Jézus istenségét. Aztán ugye Jézus sosem mondta hogy ő Isten sem hogy őt kell imádni. És ott van még százezer ember akik látták Jézust személyesen és nem nézték Istennek.



Másik oldalon meg van egy vers amiben egy ismeretlen szerző, aki sosem látta Jézust, Istennek nevezi.



Ez alapján hogy látod? Melyik oldlra billen a mérleg nyelve? De őszintén.

2021. ápr. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/415 anonim ***** válasza:
96%

"Ez a bizonyítékod?"

Nem, szó sem volt bizonyításról. Te azon akadékoskodtál hogy miért hiszi el egy keresztény random emberek szavát. Mostmár tudod, mert egy keresztény hite szerint ezek nem random emberek szavai.


"Egyik oldalon ott van a sok bibliai vers és a Tízarncsolat amik kizárják Jézus istenségét"

Filippi 2, 6-8


"Másik oldalon meg van egy vers amiben egy ismeretlen szerző"

82. komment

2021. ápr. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/415 anonim ***** válasza:
97%

"Komlyra fordítva, a helyzet az hogy a GYK keresztény közönség is részt vesz az iszlámellenes gyülöletkeltésben."

Hát ha minden egyes iszlámmal kapcsolatos véleményt, amely nem egyezik meg a tiéddel, iszlámellenes gyűlöletkeltésnek titulálsz, akkor persze hogy minden kérdés és hozzászólás iszlámellenes gyűlöletkeltés, amit mások írnak. De azért remélem, érzed te is ennek a dolognak fonákságát.


"És sok az ilyen iszlámellenes gyülöletkeltő kérdés is mint ez."

Ha sikerül értelmezned ezt a kérdést, akkor te is rá fogsz jönni, hogy ez a kérdés tulajdonképpen pont hogy a te keresztényellenes megnyilvánulásaidat sérelmezi. Ha te nem folytatnál keresztényellenes gyűlölertkeltést itt a GYK-n, akkor ez a kérdés meg sem született volna. Tehát magyarán te magad triggereled az állítólagos iszlámellenes gyűlöletkeltést, azzal hogy keresztényellenes gyűlöletkeltést folytatsz. Tehát magyarán kiprovokálod az iszlámellenes gyűlöletkeltést, aztán mikor megkapod, akkor meg még neked áll feljebb, és hordozod itt körbe mint a véres kardot.


"Szóval a vezetői szinten gyülölködő keresztényeket én nem érem el, de a GYK-s keresztényeket igen."

Tehát mivel az általad vélt iszlámellenes gyűlöletkeltés valósnak gondolt felelőseit nem tudod felelősségre vonni, ezért dühödben a gyakori keresztény felhasználóiba rugdosol bele. És ettől mégis mit vársz? Hogy ettől az itteni keresztények jobb szemmel fognak nézni az iszlámra és a muszlimokra? Vagy hogy ettől a valósnak vélt gyűlöletkeltők megkapják ami jár nekik? Vagy mégis mi a célod, mit szeretnél elérni ezzel?

2021. ápr. 22. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/415 anonim ***** válasza:
37%

Az a probléma, hogy valóban nagyon sok Iszlàm ellenes hozzàszóló van a GYK-n. Sajàt bőrömön tapasztaltam.


Viszont nincs értelme a kereszténységet "logikai" úton kritizàlni, mert ezzel nem csak azokat bàntjuk meg, akik minket bàntottak, hanem MINDENKIT. Az összes keresztényt, azokat is akik àrtatlanok.

Ràadàsul mindig Nekik fog fàjni a legjobban.


A màsik, hogy én sem azért lettem muszlim, mert "logikai" úton ràjöttem, és levezettem bàrmit is. Hanem szubjektív érzelmi alapon. Egyéni élmények, tapasztalatok hatására.


Ebből kiindulva, azzal ha kritizàljuk màs vallàsàt, inkâbb csak fàjdalmat és haragot vàltunk ki. Meggyőzni aligha fogjuk, mert az illető szintén érzelmi alapon kötődik a vallàsàhoz.


Nekünk nagyon nehéz itt, de türelmesnek kell lennünk.

Én pusztán azért vagyok itt, mert:

Szeretek beszélni az Iszlàmról.

Illetve annyi rosszindulatú dolgot àllítanak néhànyszor, hogy szeretném mostmár kultúràltan ismertetni a véleményem. Bemutatni milyennek làtom én az Iszlàmot. Harcolni az előítéletekkel, sztereotípiàkkak.


Az előző vàlaszoló àltal feltett kérdésekre én is kíváncsi vagyok.


Abdullah

2021. ápr. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/415 anonim ***** válasza:
100%

Összefoglalva ahhoz hogy bemutassuk az Iszlàm valódi békés természetét, ahhoz egyàltalàn NEM kell màsok vallàsàt kritizálni.


Abdullah

2021. ápr. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/415 anonim ***** válasza:
23%

"Nem, szó sem volt bizonyításról. Te azon akadékoskodtál hogy miért hiszi el egy keresztény random emberek szavát. Mostmár tudod, mert egy keresztény hite szerint ezek nem random emberek szavai."


De hát azt sem tudjuk kik írták az Újszövetség könyveit. Sok esetben ismeretlen az író vagy bizonytalan. Ráadásul az általad idézet könyvet mégha valóban az írta akinek a keresztények tulajdonítják, akkor is egy olyan emberről beszélünk aki sosem látta Jézust. Akik viszont látták, nem nézték Istennek. Tehát azt nem értem miért annak hiszel aki sosem látta Jézust, ahelyett aki látta. Százezrek látták, de nekik nem hiszel, hanem 1-2 olyan embernek hiszel aki sosem látta.



Filippi 2, 6-8 nem válasz. A felvázoltak alapján melyik oldalra billen a mérleg nyelve? Ez itt a kérdés.

2021. ápr. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/415 anonim ***** válasza:
96%

"Tehát azt nem értem miért annak hiszel aki sosem látta Jézust"

Szerinted Isten sosem látta Jézust?


"Filippi 2, 6-8 nem válasz"

Annyiban válasz, hogy ott feketén-fehéren leírja, miért nem zárja ki semelyik általad említett vers sem Jézus istenségét.

2021. ápr. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/415 anonim ***** válasza:
23%

"Hát ha minden egyes iszlámmal kapcsolatos véleményt, amely nem egyezik meg a tiéddel, iszlámellenes gyűlöletkeltésnek titulálsz, akkor persze hogy minden kérdés és hozzászólás iszlámellenes gyűlöletkeltés, amit mások írnak. De azért remélem, érzed te is ennek a dolognak fonákságát."


Pontosan tudod hogy nem erről van szó. Vagy nálad az ellentétes vélemény szinonimája a gyűlöletkeltésnek? Egy dolog a vélemény, és teljesen más kategória a hazudozás, gyűlöletkeltés.



"Ha sikerül értelmezned ezt a kérdést, akkor te is rá fogsz jönni, hogy ez a kérdés tulajdonképpen pont hogy a te keresztényellenes megnyilvánulásaidat sérelmezi. Ha te nem folytatnál keresztényellenes gyűlölertkeltést itt a GYK-n, akkor ez a kérdés meg sem született volna."



Ez a kérdés teljes mértékben kimeríti a gyűlöletkeltés fogalmát. Azt sugallja hogy muszlimok szerint megengedett a hazudozás egy másik vallás lejáratása érdekében. Egyébként ez egy gyakori, keresztények által terjesztett hazugság. A számát sem tudod olyan sokszor hangzik el keresztényektől az a rágalom hogy muszlimok hazudhatnak a más vallásuaknak. Az iszlámellenes gyülöletkeltő oldalakon is szerepel. És persze ez a kérdés a hazugság, mert én az igazat írom. A kifogásolt kérdésem minden pontja a Biblián alapul.



"Tehát magyarán te magad triggereled az állítólagos iszlámellenes gyűlöletkeltést, azzal hogy keresztényellenes gyűlöletkeltést folytatsz. Tehát magyarán kiprovokálod az iszlámellenes gyűlöletkeltést, aztán mikor megkapod, akkor meg még neked áll feljebb, és hordozod itt körbe mint a véres kardot."


Tehát szerinted azért van iszlámellenes gyűlöletkeltés Magyarországon, mert néhányhavonta kirok egy kérdést a gyk-ra? :)



"Tehát mivel az általad vélt iszlámellenes gyűlöletkeltés valósnak gondolt felelőseit nem tudod felelősségre vonni, ezért dühödben a gyakori keresztény felhasználóiba rugdosol bele."


Tényleg nem érted vagy szándékosan beszélsz mellé? Az itt gyűlölködő keresztények is felelőssek. Ez olyan mintha azt mondanád csak Hitler felelős a koncentrációs táborokban megölt milliókért. Ez nyilván nem igaz mert volt alatta több millió ember aki ebben részt vett. Tehát az itt gyülölködő keresztények is felelősök, sőt azok is akik látják és nem szólnak rájuk. Ha megfigyeled a másik muszlim válaszoló leírta hogy nem tartja jó ötletnek a kérdéseimet, pedig azokban nincs gyülölet. Keresztényeknél én sosem látom hogy az egyik rászólna a másikra mikor az gyölölködik, hazudozik, rágalmaz.



"És ettől mégis mit vársz? Hogy ettől az itteni keresztények jobb szemmel fognak nézni az iszlámra és a muszlimokra? Vagy hogy ettől a valósnak vélt gyűlöletkeltők megkapják ami jár nekik? Vagy mégis mi a célod, mit szeretnél elérni ezzel?"



Én csak annyit teszek hogy szembesítem a keresztényeket az igazsággal. Megmutatom a keresztényeknek hogy az a sok hazugság amivel az iszlámot rágalmazzák, valójában a keresztény vallás tanítása, és azt is hogy a Biblia igazolja az iszlám vallást, tehát hogy azt a vallást rágalmazzák a keresztények amit a saját szent könyvük igazol és igaznak tart.

2021. ápr. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/415 anonim ***** válasza:
28%

"Szerinted Isten sosem látta Jézust?"


Hogy jön ez ide? Konkrétan arról az emberről beszélek aki az általad idézett verset írta, mert ő ugye sosem látta Jézust.



"Annyiban válasz, hogy ott feketén-fehéren leírja, miért nem zárja ki semelyik általad említett vers sem Jézus istenségét."


Annyi ír hogy Jézus Isten, de ez ellentétes egyrészt az általam idézett bibliai versekkel, másrészt a bibliai történésekkel. Tehát nem válasz hanem ellentmondás. Neked nem gyanús hogy egy később íródott könyv azt állítja Jézus Isten úgy hogy az írója sosem látta Jézust?

2021. ápr. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/415 anonim ***** válasza:
98%

"Pontosan tudod hogy nem erről van szó. Vagy nálad az ellentétes vélemény szinonimája a gyűlöletkeltésnek?"

Nem nálam, hanem a jelek szerint nálad. Eléggé úgy viselkedsz.


"Egy dolog a vélemény, és teljesen más kategória a hazudozás, gyűlöletkeltés."

Látod, érzékeled te a kettő közti különbséget. Akkor miért teszed? Jó lenne, ha befejeznéd.


"Ez a kérdés teljes mértékben kimeríti a gyűlöletkeltés fogalmát. Azt sugallja hogy muszlimok szerint megengedett a hazudozás egy másik vallás lejáratása érdekében. "

Ez a kérdés teljes mértékben kimeríti a gyűlöletkeltére adott reakció fogalmát. Azt mutatja, hogy a hazudozásod és a gyűlöletkeltésed több ember szemét is szúrja.


"A számát sem tudod olyan sokszor hangzik el keresztényektől az a rágalom hogy muszlimok hazudhatnak a más vallásuaknak. "

Tehát a keresztényeknek nem szabad hazudozniuk az iszlámról, de neked szabad hazudoznod a kereszténységről. Érdekes értékítéleted van.


"Tehát szerinted azért van iszlámellenes gyűlöletkeltés Magyarországon, mert néhányhavonta kirok egy kérdést a gyk-ra? :)"

Ha majd sikerül értelmezned, amit írok neked, akkor nem fogsz ilyen bugyuta kérdéseket feltenni. Szerintem te is tudod, hogy a gyk keresztény felhasználóiról beszéltem, hiszen a gyk keresztény felhasználóit neveztem meg.


"Tényleg nem érted vagy szándékosan beszélsz mellé? Az itt gyűlölködő keresztények is felelőssek. "

És hol írtam olyat, hogy nem? Még a kérdezőnek is szóvá tettem, hogy a mohamedán megnevezés sértő rátok nézve, így ha egy mód van rá, kerülje a használatát. Amint látod, meg lehet tenni ezt normálisan is, anélkül, hogy ellengyűlöletkeltést folytatnál.


" Ez olyan mintha azt mondanád csak Hitler felelős a koncentrációs táborokban megölt milliókért. Ez nyilván nem igaz mert volt alatta több millió ember aki ebben részt vett. "

Te most komolyan Hitlerhez hasonlítottad magad? :D Mit ne mondjak, találó. Ő is ideológiai alapon utált másokat.


"Ha megfigyeled a másik muszlim válaszoló leírta hogy nem tartja jó ötletnek a kérdéseimet, pedig azokban nincs gyülölet."

Azért tette szóvá, mert az ő vallását is lejáratod, nem csak a sajátod, hiszen ő is abban hisz, amiben te. Nyilván rád szól, hogy vegyél már vissza az arcodból, mert rossz fényt vetsz a muszlimokra, az iszlám vallásra. De számodra még a saját hittársad intő szava is falra hányt borsó, az ő kérésére is teszel nagy ívben, csak folytathasd a saját kis üdvháborúdat a keresztények ellen.


"Én csak annyit teszek hogy szembesítem a keresztényeket az igazsággal."

És szerinted ettől mi fog változni? Azon kívül, hogy ezt a hibás iszlámfóbiát méginkább megerősíted, elmélyíted bennük. Ez a célod? De miért? Miért lesz az neked jó, ha még több keresztény mégjobban fogja utálni a muszlimokat?

2021. ápr. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!